Florencija yra Toskanos siela pripildyta Renesanso įtakos. Šiame istoriniame Italijos mieste pamatysite daugybę architektūros stebuklų ir gausybę puikių meno kūrinių, kurie kaip kulminacija tampa vienu miesto kultūros šedevru. Susipažinkite su svarbiausiomis Florencijos lankytinomis vietomis.

Lankytinos vietos Florencijoje

1. „Uffizi“ galerija

„Uffizi“ galerija yra svarbiausias miesto muziejus ir vieta, kur galite pamatyti nuostabųjį Botičelio „Veneros gimimą“. Planuojant apsilankymą čia, protinga būtų iš anksto užsisakyti įėjimo bilietą, kad nelauktumėte ilgoje eilėje.

„Uffizi“ galerija

2. Florencijos „Accademia“ galerija

Mikelandželo „Dovydas“ stovi Tribūnos centre ir yra svarbiausias šios galerijos eksponatas. Klasikinės muzikos mėgėjams taip pat patiks eksponatai „Accademia“ galerijos Muzikos instrumentų muziejuje.

Florencijos „Accademia“ galerija

3. Dovydas

Tai Florencijos, jei ne viso pasaulio, pati garsiausia statula, ir žmonės žavisi „Dovydo“ išrinktuoju kūnu nuo pat jo atidengimo 1504 m.

Dovydas

4. „Palazzo Vecchio“

„Dovydo“ kopija prie „Palazzo Vecchio“ įėjimo rodo jo pradinę padėtį, nes būtent čia ši statula stovėjo iki 1873 m. Garsioji Penkių šimtų salė yra pastato muziejaus skyriaus dalis.

Palazzo Vecchio

5. „Piazza della Signoria“ aikštė

Piazza della Signoria“ gausu statulų, tokių kaip „Loggia dei Lanzi“ galerija, Cosimo I jojiko statula ir Neptūno, kuris šiek tiek primena Cosimo, fontanas.

Piazza della Signoria

6. Florencijos katedra

Florencijos katedra žinoma kaip „il Duomo“. Nuo gotikinės katedros įspūdingojo raudonų plytų kupolo atsiveria plati panorama su vaizdais į už miesto terakotinių stogų besidriekiančias Toskanos kalvas.

Florencijos katedra

7. Florencijos krikštykla

Skirta miesto globėjui Jonui Krikštytojui, baltojo ir žaliojo Prato marmuro Florencijos krikštykla gali pasigirti vidiniu kupolu su prabangiomis, auksinėmis mozaikomis.

Florencijos krikštykla

8. Santa Maria Novella bažnyčia

Iš išorės ji gali atrodyti įprasta, tačiau būtent dėl ​​didybės Santa Maria Novella bažnyčią verta aplankyti. Jos koplyčia taip pat suteikia ramybės akimirkų.

Santa Maria Novella bažnyčia

9. Ponte Vecchio

Pastelinių spalvų butai virš parduotuvių, kuriose parduodami meno kūriniai, papuošalai ir suvenyrai, tęsiasi per seniausią ir unikaliausią miesto tiltą Ponte Vecchio, jungiantį Arno upės krantus. Šis tiltas atrodo įspūdingai tiek dieną, tiek naktį.

Ponte Vecchio

10. Pitti rūmai

Pasivaikščiokite Ponte Vecchio link buvusios Medici šeimos rezidencijos. Pitti rūmuose yra penki muziejai, tokie kaip Modernaus meno muziejus ir gausinga Palatino galerija.

Pitti rūmai

Ką žinoti planuojant kelionę į Florenciją

Kiek laiko turėtumėte viešėti Florencijoje?

Mažiausiai keturios naktys leis pamatyti populiariausias lankytinas vietas neskubant iš vienos į kitą. Skirkite sau savaitę ar daugiau, kad galėtumėte visiškai pasinerti į renesansą.

Kelionė po miestą

Florencijos širdis yra kompaktiška, ir jūs galite lengvai ištyrinėti viską, ką miestas gali pasiūlyti, keliaudami pėsčiomis. Istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, todėl įvažiuoti čia negalima. Jei planuojate išsinuomoti automobilį kelionei aplink Toskaną, turėsite pastatyti automobilį už „Riboto eismo zonos“. Priskaičiuokite papildomus 15 eurų per dieną už stovėjimo vietą, nes nemokama automobilių stovėjimo aikštelė mieste yra retenybė.

Ar brangu yra Florencijoje?

Atminkite, jog dauguma visų įžymiausių lankytinų vietų, įskaitant daugumos bažnyčių, taiko įėjimo mokesčius. Nors įėjimas į Florencijos katedrą yra nemokamas, turėsite nusipirkti bilietą, kad pakiltumėte į kupolą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Italijos restoranai taip pat prideda paslaugų mokestį, vadinamą „pane e coperto“ (pažodžiui - „duona ir padengimas“). Tai yra papildomi keli eurai, mokami asmeniui, sėdinčiam prie stalo, tačiau tai nėra jūsų arbatpinigiai padavėjui.

Geriausias laikas aplankyti

Iki spalio mėnesio orai vis dar šilti, tačiau turistų skaičius gerokai sumažėja.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Florencijoje