tolyn.lt

Florencija

Lankytinos vietos Florencijoje, Italijoje

Florencija yra vienas gražiausių pasaulio miestų. Turtinga šio Italijos miesto istorija ir gyvybinga kultūra sukuria unikalią atmosferą, kurios nerasite niekur kitur. Nuo nuostabios Duomo ir Uffizi galerijos architektūros iki gyvybingų aikščių ir akmenimis grįstų gatvių, čia svarbiausios Florencijos lankytinos vietos.

Galite apžiūrėti daugybę muziejų, paminklų ir bažnyčių, sudarančių miesto kraštovaizdį, arba ramiai pasivaikščioti vingiuotomis gatvelėmis. Be to, Florencijoje maistas yra vienas geriausių Italijoje – nuo klasikinio Florencijos kepsnio iki skanių itališkų ledų gelato. Čia taip pat yra daugybė pramogų, nuo apsipirkimo butikuose iki vyno ir vakarienės vietiniuose restoranėliuose. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančių atostogų, ar įdomių nuotykių, Florencija turi kažką kiekvienam.

Lankytinos vietos Florencijoje

Svarstote, ką pamatyti Florencijoje, lankantis šiame Italijos mieste pirmąjį kartą? Čia pateikiamos pagrindinės Florencijos lankytinos vietos, kurias rekomenduojama įtraukti į kelionės maršrutą, o taip pat patarimai, kaip geriausia jas aplankyti, taupant laiką ir pinigus.

1. Uffizi galerija

Uffizi galerija Florencijoje, Italijoje, yra vienas didžiausių pasaulio meno muziejų, kurį privalo pamatyti kiekvienas miesto lankytojas. Jame yra neprilygstama Renesanso šedevrų kolekcija, įskaitant Leonardo da Vinči, Botičelio, Mikelandželo ir Rafaelio kūrinius, taip pat stulbinanti senovinių skulptūrų, gobelenų ir baldų įvairovė. Galerijoje taip pat yra daug svarbių mažiau žinomų menininkų darbų, todėl tai ideali vieta visų lygių meno entuziastams. Pats pastatas yra šedevras, jo didžiulis kiemas, freskomis puoštos lubos ir puošnios dekoracijos. Apsilankymas Uffizi galerijoje yra unikali ir nepamirštama patirtis, be to, tai vienas geriausių būdų įvertinti Florencijos meną ir istoriją.

„Uffizi“ galerija, Florencija

Atraskite meno šedevrus viename iš didžiausių Italijos (ir pasaulio) meno muziejų ir mėgaukitės apsilankymu visame pasaulyje žinomoje Uffizi galerijoje Florencijoje negaišdami laiko eilėje prie bilietų, įsigydami Uffizi galerijos įėjimo bilietus internetu.

Tam, kad geriau pažinti galerijoje saugonus meno šedevrus, įsigykite prioritetinį Uffizi galerijos bilietą su audiogidu, kad išgirstumėte daugiau apie garsiausią meno istorijoje Venerą ir vieną mįslingiausių Leonardo da Vinci paveikslų.

Jei ketinate aplankyti ne tik Uffizi galeriją, bet ir Pitti rūmus bei Boboli sodus, rinkitės šį kombinuotą bilietą į 5 populiariausias Florencijos lankytinas vietas.

2. Florencijos katedra

Santa Maria del Fiore katedra Florencijoje, žinoma kaip „Duomo“, yra unikalus ir įkvepiantis reginys. Tai ne tik ikoninis miesto orientyras, bet ir neįtikėtinas Renesanso architektūros pavyzdys su sudėtingomis ir įmantriomis detalėmis. Katedros projektą sukūrė Filippo Brunelleschi, kuris garsėjo savo novatoriškais architektūriniais projektais. Pastatas yra gotikos ir renesanso stilių derinys, kuris sukuria tikrai gražią estetiką. Pastato išorę puošia trys dideli kupolai, o viduje – ryškios freskos ir marmurinės skulptūros. Katedroje taip pat yra daug svarbių meno kūrinių, įskaitant krikštyklą, kurią sukūrė Lorenzo Ghiberti. Aplankyti Santa Maria del Fiore katedrą būtina visiems, kurie domisi Italijos istorija, architektūra ir menu. Tai ne tik įspūdingas Renesanso dizaino pavyzdys, bet ir svarbus Florencijos miesto simbolis.

Florencijos katedra

Jei norite ne tik aplankyti garsiąją Florencijos Santa Maria del Fiore katedrą, bet ir pakilti į Brunelleschi kupolą, tai galite padaryti su šiuo internetu įsigyjamu Florencijos katedros ir kupolo bilietu. Pasigrožėkite panoraminiais Florencijos vaizdais, pasigrožėkite Santa Reparata kripta ir apžiūrėkite katedrą.

Jei lipti į kupolą nenorite, geriau pažinti vieną populiariausių Florencijos lankytinų vietų galite pasirinkdami šią populiarią ekskursiją po Florencijos katedrą su gidu.

3. Accademia galerija

Accademia galerijoje Florencijoje rasite visame pasaulyje žinomus paveikslus, skulptūras ir gobelenus. Čia galite pamatyti legendinius Mikelandželo kūrinius, tokius kaip „Kaliniai“, „Šv. Matas“ ir Dovydo statula. Taip pat galerijoje eksponuojami ir kitų garsių meistrų, tokių kaip Bartolini, darbai. Svarbiausias galerijos eksponatas yra 5,17 metro marmurinė statula, vaizduojanti Biblijos herojų Dovydą. Galerija taip pat žinoma dėl savo turtingos senųjų muzikos instrumentų kolekcijos.

Dovydas

Garsioji Mikelandželo Dovydo skulptūra yra tai, ką privaloma pamatyti Florencijoje kiekvienam meno mylėtojui. Tai ne tik išskirtinis Renesanso skulptūros pavyzdys, bet ir Italijos žmonių dvasios bei jų kultūros paveldo stiprybės simbolis. Skulptūra yra nuostabus meno kūrinys, kuris per vieną pergalės akimirką užfiksuoja Biblijos veikėjo Dovydo energiją ir emocijas. Besilankant Florencijoje, kelionė apžiūrėti Mikelandželo Dovydo yra patirtis, kurios niekada nepamiršite.

Įsigykite Accademia galerijos bilietus internetu ir mėgaukitės pirmenybiniu įėjimu į vieną iš geriausių Italijos lankytinų vietų - Accademia galeriją Florencijoje, bei pamatykite įspūdingąją Mikelandželo Dovydo skulptūrą.

Norėdami praturtinti savo apsilankymą Accademia galerijoje, rinkitės pamatyti Mikelandželo Dovydą, garsiausią pasaulyje statulą, prisijungdami prie šios ekskursijos su gidu. Išgirskite neįtikėtiną istoriją apie šio Renesanso šedevro kūrimą iš savo vadovo.

4. Pitti rūmai

Florencijos Pitti rūmuose veikia penki muziejai, tokie kaip Modernaus meno galerija ir Palatino galerija. Čia galite pasigrožėti istorinėmis kolekcijomis, tokiomis kaip Didžiųjų kunigaikščių iždas ir Medičių kolekcija. Originalūs rūmai buvo pastatyti Pitti šeimai 1457 m., suprojektuoti Filippo Brunelleschi. Šiandien prabangiuose Renesanso rūmuose saugoma nepaprasta meno kolekcija. Pasigrožėkite kai kuriais neįtikėtinais darbais, kuriuos Medičiai sukaupė valdydami. Peržiūrėkite Rafaelio, Caravaggio, Titiano, Pietro da Cortona ir Rubenso darbus. Apsilankę Pitti rūmuose apžiūrėkite kai kuriuos svarbiausius Florencijos muziejus. Apsilankykite Palatino galerijoje ir atraskite didelę XVI ir XVII a. paveikslų kolekciją bei Karališkuosius apartamentus, kuriuose yra XIX amžiuje atliktos rekonstrukcijos baldai. Pamatykite Modernaus meno galeriją ir pasigrožėkite puikia paveikslų ir skulptūrų, daugiausia itališkų, kolekcija nuo XVIII amžiaus pabaigos iki Pirmojo pasaulinio karo. Elegantiški kambariai, kuriuose gyveno Lotaringijos didieji kunigaikščiai, dekoruoti neoklasicistinio ir romantizmo laikotarpiais.

Pitti rūmai, Florencija

Įsigykite Pitti rūmų įėjimo bilietus internetu ir mėgaukitės prioritetiniu įėjimu į vieną didžiausių Florencijos muziejų ir pasigrožėkite Palatino galerija bei Modernaus meno galerija.

5. Boboli sodai

Už Pitti rūmų driekiasi nuostabūs Boboli sodai. Iš pradžių jie buvo sukurti Medičiams ir yra vienas iš ankstyviausių Italijos sodo pavyzdžių. Sodai driekiasi didžiulėje teritorijoje ir sudaro muziejų po atviru dangumi su antikinėmis ir renesansinėmis statulomis, grotomis ir dideliais fontanais.

Boboli sodai

Praleiskite pakankamai laiko tyrinėkite šį muziejų po atviru dangumi, įsigydami šį Boboli sodų įėjimo bilietą, kuris leis mėgautis pirmenybiniu patekimu į Boboli sodus ir pasigrožėkite vienu iš seniausių itališko sodo pavyzdžių, įkvėpusių daugelį kitų sodų Europoje.

6. Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio yra Florencijos širdis ir miesto rotušė. Pastatyti 1299 m. tam, kad čia galėtų įsikurti viduramžių miesto vadovai, šie rūmai yra miesto istorijos simbolis. Palazzo Vecchio aukso amžius prasidėjo, kai Medičių šeima nusprendė juos paversti tikrais rūmais ir jie tapo šeimos rezidencija. Apsilankę galėsite grožėtis rūmų architektūra, skulptūromis ir paveikslais bei sužinoti apie turtingą ir sudėtingą šimtmečių istoriją.

Palazzo Vecchio, Florencija

Įsigykite Palazzo Vecchio įėjimo bilietus internetu ir, pasinaudodami prioritetiniu patekimu bei išvengami eilių prie bilietų kasų, išnaršykite rūmus, šimtmečius Florencijoje simbolizavusius pilietinę galią. Sužinokite apie turtingą Medičių šeimos rezidencijos istoriją ir ten esančius meno kūrinius video gido pagalba.

7. Piazza della Signoria aikštė

Greta Palazzo Vecchio esančioje Piazza della Signoria aikštėje gausu statulų, tokių kaip „Loggia dei Lanzi“ galerija, Cosimo I jojiko statula ir Neptūno, kuris šiek tiek primena Cosimo, fontanas. Čia taip pat galite pamatyti stovinčią garsiosios Mikelandželo Dovydo skulptūros reprodukciją.

Piazza della Signoria, Florencija

8. Santa Croce bazilika

Santa Croce bazilika yra viena iš populiariausių Florencijos lankytinų vietų. Pagrindinėje Florencijos pranciškonų bažnyčioje, pastatytoje XIII amžiuje, galite pasigrožėti vienais įstabiausių ir unikaliausių meno kūrinių ir skulptūrų pasaulyje. Bažnyčios viduje galite pamatyti nuostabius gotikinio stiliaus architektūros pavyzdžius, grožėtis Giotto freskomis, Bardi koplyčia, Medičių koplyčia, Pazzi koplyčia ir visais kitais Donatelo, Brunelleschi ir daugelio kitų svarbių tapytojų šedevrais. Santa Croce bažnyčia taip pat yra vieta, kur ilsisi kai kurios didžiausios Italijos asmenybės, tokios kaip Mikelandželas, Galilėjus ir Makiavelis.

Santa Croce bazilika, Florencija

Prisijunkite prie šios ekskursijos po Santa Croce baziliką ir atraskite tikrą Florencijos šlovės muziejų, persmelktą meno, magijos, renesanso ir istorijos.

9. Ponte Vecchio tiltas

Pastelinių spalvų butai virš parduotuvių, kuriose parduodami meno kūriniai, papuošalai ir suvenyrai, tęsiasi per seniausią ir unikaliausią miesto tiltą Ponte Vecchio, jungiantį Arno upės krantus. Šis tiltas atrodo įspūdingai tiek dieną, tiek naktį.

Ponte Vecchio, Florencija

Išplaukite į kelionę elektriniu laivu Arno upe ir pamatykite Florenciją bei jos garsųjį Ponte Vecchio tiltą iš kitos perspektyvos. Mėgaukitės miesto peizažu klausydami gyvo koncerto smuiku ar kitais instrumentais.

10. Leonardo interaktyvusis muziejus

Leonardo interaktyvus muziejus yra labai ypatingas muziejus, kuriame galite sužinoti daugiau apie Leonardo da Vinci, didžiausią visų laikų genijų. Daugiau nei 20 metų Florencijos miesto centre veikiantis muziejuje galite interaktyviai patirti svarbiausius Leonardo išradimus, atrasti jo inžinerijos, fizikos, anatomijos ir tapybos studijas. Muziejuje galite išbandyti tanką, katapultą, hidraulinį pjūklą, spausdinimo presą ir daugybę kitų mašinų bei mechanizmų, sukurtų tyrinėjant Leonardo pieštus maketus jo garsiuosiuose kodeksuose.

Leonardo interaktyvusis muziejus

Siekiant išvengti eilių prie įėjimo, Leonardo muziejaus bilietai yra parduodami tik internetu, kur galite pasirinkti savo apsilankymo dieną ir laiką.

Ką žinoti planuojant kelionę į Florenciją

Kiek laiko turėtumėte viešėti Florencijoje?

Mažiausiai keturios naktys leis pamatyti populiariausias lankytinas vietas neskubant iš vienos į kitą. Skirkite sau savaitę ar daugiau, kad galėtumėte visiškai pasinerti į renesansą.

Kaip keliauti po Florenciją?

Florencijos širdis yra kompaktiška, ir jūs galite lengvai ištyrinėti viską, ką miestas gali pasiūlyti, keliaudami pėsčiomis. Istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, todėl įvažiuoti čia negalima. Jei planuojate išsinuomoti automobilį kelionei aplink Toskaną, turėsite pastatyti automobilį už „Riboto eismo zonos“. Priskaičiuokite papildomus 15 eurų per dieną už stovėjimo vietą, nes nemokama automobilių stovėjimo aikštelė mieste yra retenybė.

Jei kelionė po istorinį centrą pėsčiomis nevilioja, keliaukite po žymias Florencijos lankytinas vietas ekologišku elektriniu golfo automobiliuku. Pravažiuokite tokias lankytinas vietas kaip Ponte Vecchio, Pitti šūmai ir Brunelleschi kupolas Florencijos katedroje.

Patogiai pamatyti Florenciją ir svarbiausias jos lankytinas vietas galite keliaudami po miestą atviru dviaukščiu turistiniu autobusu. Galite naudotis 2 autobuso maršrutais ir rinktis iš 24, 48 arba 72 valandų bilietų.

Ar brangu yra Florencijoje?

Atminkite, jog dauguma visų įžymiausių lankytinų vietų, įskaitant daugumos bažnyčių, taiko įėjimo mokesčius. Nors įėjimas į Florencijos katedrą yra nemokamas, turėsite nusipirkti bilietą, kad pakiltumėte į kupolą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Italijos restoranai taip pat prideda paslaugų mokestį, vadinamą „pane e coperto“ (pažodžiui - „duona ir padengimas“). Tai yra papildomi keli eurai, mokami asmeniui, sėdinčiam prie stalo, tačiau tai nėra jūsų arbatpinigiai padavėjui.

Kur apsistoti Florencijoje?

Kadangi tai itin populiarus Italijos miestas, kuriame kasmet apsilanko milijonai turistų, apgyvendinimo įstaigų Florencijos mieste netrūksta. Geriausius pasiūlymus nakvynei galite rasti čia: viešbučiai ir apartamentai Florencijoje.

Apsistodami istoriniame Florencijos centre, jūs būsite greta visų svarbiausių miesto lankytinų vietų bei turėsite ranka pasiekiamus geriausius Florencijos restoranus. Geriausias vietas apsistoti svarbiausiame miesto rajone rasite čia: viešbučiai Florencijos istoriniame centre.

Geriausias laikas aplankyti

Iki spalio mėnesio orai vis dar šilti, tačiau turistų skaičius gerokai sumažėja.

Kelionės į Florenciją planas

Šis dviejų dienų kelionės į Florenciją planas ne tik padės aplankyti svarbiausias Italijos Renesanso gimtinės įžymybes, bet ir iš arti susipažinti su šio miesto kultūra.

Kur keliauti toliau?

Ko gero pati populiariausia vieta kelionei iš Florencijos - Piza. Atrasti turtingą garsiausių Toskanos lankytinų vietų istoriją bei pamatyti svyrantį Pizos bokštą galite vienos dienos išvykoje iš Florencijos. Pizą, San Džiminjaną ir Kjanti apimanti išvyka yra tobula patirtis tiems, kurie nori pamaloninti akis ir savo skonio receptorius Toskanos gėrybėmis per vieną dieną.

Jei laiko turite mažiau, galite apsilankyti dviejose autentiškose vyno daryklose nuostabiose Kjanti kalvose per pusės dienos ekskursiją iš Florencijos. Susipažinkite su vietiniais vyndariais, pasivaikščiokite po nuostabius vynuogynus ir paragaukite vietinių vynų bei kitų produktų.

Taip pat galite aplankyti visus 5 spalvingojo Cinque Terre nacionalinio parko kaimus pasirinkdami šią dienos išvyką iš Florencijos.

Viena populiariausia krypčių keliaujant šiauriau po apsilankymo Florencijoje - Milanas. Jei nuspręsite keliauti į Italijos madų sostinę, susipažinkite su svarbiausiomis Milano lankytinomis vietomis arba pasinaudokite šiuo dviejų dienų planu kelionei į Milaną.

Venecija - kita keliautojų mėgstama kryptis po Florencijos. Prieš pasiekdami romantiškąjį miestą ant vandens, nepraleiskite progos susipažinti su pagrindinėmis lankytinomis vietomis Venecijoje.

Didžioji dauguma turistų, keliaujančių iš Florencijos piečiau, renkasi sustoti Italijos sostinėje - Romoje. Prieš vykdami ten, susipažinkite su svarbiausiomis Romos lankytinomis vietomis.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Florencijoje

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys