tolyn.lt

Florencija

Lankytinos vietos Florencijoje, Italijoje

Florencija yra vienas gražiausių pasaulio miestų. Turtinga šio Italijos miesto istorija ir gyvybinga kultūra sukuria unikalią atmosferą, kurios nerasite niekur kitur. Nuo nuostabios Duomo ir Uffizi galerijos architektūros iki gyvybingų aikščių ir nuostabių akmenimis grįstų gatvių – Florencija yra miestas, kuris jus sužavės.

Galite apžiūrėti daugybę muziejų, paminklų ir bažnyčių, sudarančių miesto kraštovaizdį, arba ramiai pasivaikščioti vingiuotomis gatvelėmis. Be to, Florencijoje maistas yra vienas geriausių Italijoje – nuo klasikinio Florencijos kepsnio iki skanių itališkų ledų gelato. Čia taip pat yra daugybė pramogų, nuo apsipirkimo butikuose iki vyno ir vakarienės vietiniuose restoranėliuose. Nesvarbu, ar ieškote atpalaiduojančių atostogų, ar įdomių nuotykių, Florencija turi kažką kiekvienam.

Lankytinos vietos Florencijoje

1. Uffizi galerija

Uffizi galerija Florencijoje, Italijoje, yra vienas didžiausių pasaulio meno muziejų, kurį privalo pamatyti kiekvienas miesto lankytojas. Jame yra neprilygstama Renesanso šedevrų kolekcija, įskaitant Leonardo da Vinči, Botičelio, Mikelandželo ir Rafaelio kūrinius, taip pat stulbinanti senovinių skulptūrų, gobelenų ir baldų įvairovė. Galerijoje taip pat yra daug svarbių mažiau žinomų menininkų darbų, todėl tai ideali vieta visų lygių meno entuziastams. Pats pastatas yra šedevras, jo didžiulis kiemas, freskomis puoštos lubos ir puošnios dekoracijos. Apsilankymas Uffizi galerijoje yra unikali ir nepamirštama patirtis, be to, tai vienas geriausių būdų įvertinti Florencijos meną ir istoriją.

„Uffizi“ galerija

Atraskite meno šedevrus viename iš didžiausių Italijos (ir pasaulio) meno muziejų ir mėgaukitės apsilankymu visame pasaulyje žinomoje Uffizi galerijoje Florencijoje negaišdami laiko eilėje prie bilietų, įsigydami galerijos bilietus internetu.

2. Accademia galerija

Accademia galerijoje Florencijoje rasite visame pasaulyje žinomus paveikslus, skulptūras ir gobelenus. Čia galite pamatyti legendinius Mikelandželo kūrinius, tokius kaip „Kaliniai“, „Šv. Matas“ ir Dovydo statula. Taip pat galerijoje eksponuojami ir kitų garsių meistrų, tokių kaip Bartolini, darbai. Svarbiausias galerijos eksponatas yra 5,17 metro marmurinė statula, vaizduojanti Biblijos herojų Dovydą. Galerija taip pat žinoma dėl savo turtingos senųjų muzikos instrumentų kolekcijos.

Florencijos „Accademia“ galerija

Įsigykite galerijos bilietus internetu ir mėgaukitės pirmenybiniu įėjimu į vieną iš geriausių Italijos lankytinų vietų - Accademia galeriją Florencijoje.

3. Dovydas

Garsioji Mikelandželo Dovydo skulptūra Florencijoje yra privaloma pamatyti kiekvienam meno mylėtojui. Tai ne tik išskirtinis Renesanso skulptūros pavyzdys, bet ir Italijos žmonių dvasios bei jų kultūros paveldo stiprybės simbolis. Skulptūra yra nuostabus meno kūrinys, kuris per vieną pergalės akimirką užfiksuoja Biblijos veikėjo Dovydo energiją ir emocijas. Besilankant Florencijoje, kelionė apžiūrėti Mikelandželo Dovydo yra patirtis, kurios niekada nepamiršite.

Dovydas

4. Palazzo Vecchio

Palazzo Vecchio yra Florencijos širdis. Pastatyti 1299 m. tam, kad čia galėtų įsikurti viduramžių miesto vadovai, šie rūmai yra miesto istorijos simbolis. Palazzo Vecchio aukso amžius prasidėjo, kai Medičių šeima nusprendė juos paversti tikrais rūmais ir jie tapo šeimos rezidencija. Apsilankę galėsite grožėtis rūmų architektūra, skulptūromis ir paveikslais bei sužinoti apie turtingą ir sudėtingą šimtmečių istoriją.

Įsigykite apsilankymo bilietus internetu ir išnaršykite Palazzo Vecchio rūmus, šimtmečius Florencijoje simbolizavusius pilietinę galią. Sužinokite apie turtingą Medičių šeimos rezidencijos istoriją ir ten esančius meno kūrinius naudodami video gidą.

Palazzo Vecchio

5. „Piazza della Signoria“ aikštė

Piazza della Signoria“ aikštėje gausu statulų, tokių kaip „Loggia dei Lanzi“ galerija, Cosimo I jojiko statula ir Neptūno, kuris šiek tiek primena Cosimo, fontanas.

Piazza della Signoria

6. Florencijos katedra

Santa Maria del Fiore katedra Florencijoje, žinoma kaip „Duomo“, yra unikalus ir įkvepiantis reginys. Tai ne tik ikoninis miesto orientyras, bet ir neįtikėtinas Renesanso architektūros pavyzdys su sudėtingomis ir įmantriomis detalėmis. Katedros projektą sukūrė Filippo Brunelleschi, kuris garsėjo savo novatoriškais architektūriniais projektais. Pastatas yra gotikos ir renesanso stilių derinys, kuris sukuria tikrai gražią estetiką. Pastato išorę puošia trys dideli kupolai, o viduje – ryškios freskos ir marmurinės skulptūros. Katedroje taip pat yra daug svarbių meno kūrinių, įskaitant krikštyklą, kurią sukūrė Lorenzo Ghiberti. Aplankyti Santa Maria del Fiore katedrą būtina visiems, kurie domisi Italijos istorija, architektūra ir menu. Tai ne tik įspūdingas Renesanso dizaino pavyzdys, bet ir svarbus Florencijos miesto simbolis.

Išvenkite ilgų eilių į vieną populiariausių Florencijos lankytinų vietų ir sutaupykite brangaus laiko pasirinkdami greitą ekskursiją po Florencijos katedrą su gidu.

Jei norite ne tik aplankyti garsiąją Florencijos Santa Maria del Fiore katedrą, bet ir įkopti į Brunelleschi kupolą, tai galite padaryti su šiuo internetu įsigyjamu bilietu. Pasigrožėkite panoraminiais Florencijos vaizdais, pasigrožėkite Santa Reparata kripta ir apžiūrėkite katedrą.

Florencijos katedra

7. Florencijos krikštykla

Skirta miesto globėjui Jonui Krikštytojui, baltojo ir žaliojo Prato marmuro Florencijos krikštykla gali pasigirti vidiniu kupolu su prabangiomis auksinėmis mozaikomis.

Įsigydami bilietus internetu, galite nelaukdami eilėse aplankyti „Opera del Duomo“ muziejų ir Florencijos krikštyklą. Pasinerkite į Italijos istoriją aplankydami pagrindinius religinius paminklus.

Florencijos krikštykla

8. Santa Maria Novella bažnyčia

Iš išorės ji gali atrodyti įprasta, tačiau būtent dėl ​​didybės Santa Maria Novella bažnyčią verta aplankyti. Jos koplyčia taip pat suteikia ramybės akimirkų.

Santa Maria Novella bažnyčia

9. Ponte Vecchio tiltas

Pastelinių spalvų butai virš parduotuvių, kuriose parduodami meno kūriniai, papuošalai ir suvenyrai, tęsiasi per seniausią ir unikaliausią miesto tiltą Ponte Vecchio, jungiantį Arno upės krantus. Šis tiltas atrodo įspūdingai tiek dieną, tiek naktį.

Ponte Vecchio

10. Pitti rūmai

Florencijos Pitti rūmuose veikia penki muziejai, tokie kaip Modernaus meno galerija ir Palatino galerija. Čia galite pasigrožėti istorinėmis kolekcijomis, tokiomis kaip Didžiųjų kunigaikščių iždas ir Medičių kolekcija. Originalūs rūmai buvo pastatyti Pitti šeimai 1457 m., suprojektuoti Filippo Brunelleschi. Šiandien prabangiuose Renesanso rūmuose saugoma nepaprasta meno kolekcija. Pasigrožėkite kai kuriais neįtikėtinais darbais, kuriuos Medičiai sukaupė valdydami. Peržiūrėkite Rafaelio, Caravaggio, Titiano, Pietro da Cortona ir Rubenso darbus. Apsilankę Pitti rūmuose apžiūrėkite kai kuriuos svarbiausius Florencijos muziejus. Apsilankykite Palatino galerijoje ir atraskite didelę XVI ir XVII a. paveikslų kolekciją bei Karališkuosius apartamentus, kuriuose yra XIX amžiuje atliktos rekonstrukcijos baldai. Pamatykite Modernaus meno galeriją ir pasigrožėkite puikia paveikslų ir skulptūrų, daugiausia itališkų, kolekcija nuo XVIII amžiaus pabaigos iki Pirmojo pasaulinio karo. Elegantiški kambariai, kuriuose gyveno Lotaringijos didieji kunigaikščiai, dekoruoti neoklasicistinio ir romantizmo laikotarpiais.

Įsigykite įėjimo bilietus internetu ir mėgaukitės prioritetiniu įėjimu į vieną didžiausių Florencijos muziejų ir pasigrožėkite Palatino galerija bei Modernaus meno galerija.

Pitti rūmai

Ką žinoti planuojant kelionę į Florenciją

Kiek laiko turėtumėte viešėti Florencijoje?

Mažiausiai keturios naktys leis pamatyti populiariausias lankytinas vietas neskubant iš vienos į kitą. Skirkite sau savaitę ar daugiau, kad galėtumėte visiškai pasinerti į renesansą.

Kelionė po miestą

Florencijos širdis yra kompaktiška, ir jūs galite lengvai ištyrinėti viską, ką miestas gali pasiūlyti, keliaudami pėsčiomis. Istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, todėl įvažiuoti čia negalima. Jei planuojate išsinuomoti automobilį kelionei aplink Toskaną, turėsite pastatyti automobilį už „Riboto eismo zonos“. Priskaičiuokite papildomus 15 eurų per dieną už stovėjimo vietą, nes nemokama automobilių stovėjimo aikštelė mieste yra retenybė.

Ar brangu yra Florencijoje?

Atminkite, jog dauguma visų įžymiausių lankytinų vietų, įskaitant daugumos bažnyčių, taiko įėjimo mokesčius. Nors įėjimas į Florencijos katedrą yra nemokamas, turėsite nusipirkti bilietą, kad pakiltumėte į kupolą, iš kurio atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Italijos restoranai taip pat prideda paslaugų mokestį, vadinamą „pane e coperto“ (pažodžiui - „duona ir padengimas“). Tai yra papildomi keli eurai, mokami asmeniui, sėdinčiam prie stalo, tačiau tai nėra jūsų arbatpinigiai padavėjui.

Geriausias laikas aplankyti

Iki spalio mėnesio orai vis dar šilti, tačiau turistų skaičius gerokai sumažėja.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Florencijoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys