tolyn.lt

Valensija

Lankytinos vietos Valensijoje, Ispanijoje

Valensija yra vienas gyvybingiausių ir įdomiausių ne tik Ispanijos, bet ir visos Europos miestų. Tai miestas pilnas kultūros, istorijos ir meno, taip pat vienos geriausių pasaulio virtuvių namai. Dėl savo nuostabios architektūros, gražių paplūdimių ir daugybės pramogų lauke Valensija yra puiki vieta visiems, ieškantiems unikalių patirčių.

Galite apžiūrėti vingiuotas senamiesčio gatveles, pasigrožėti modernistine Menų ir mokslo miesto architektūra arba tiesiog atsipalaiduoti paplūdimyje ir mėgautis Viduržemio jūros saule. Aktyvus naktinis gyvenimas, šurmuliuojantys gatvės turgai ir begalė restoranų, kavinių ir barų daro Valensiją vienu populiariausių Ispanijos miestų. Nesvarbu, ar ieškote vietos romantiškai išvykai, smagioms šeimos atostogoms ar tiesiog pabėgimui nuo kasdienio gyvenimo šurmulio, Valensija yra puiki vieta atsipalaiduoti ir mėgautis geriausia, ką Ispanija gali pasiūlyti.

Lankytinos vietos Valensijoje

1. Menų ir mokslų miestas

Menų ir mokslų miestas (City of Arts and Sciences) – modernių pastatų kompleksas, kurį sudaro operos teatras, muziejus, kino teatras, planetariumas ir didžiausias Europoje akvariumas.

1998 m. atidarytas Hemisfèric 3D kino teatras buvo pirmasis pastatas atvėręs duris visuomenei nuostabiame Valensijos menų ir mokslo mieste. Kino teatro pastatas pasižymi įspūdingomis konstrukcijomis su ovaliu virš 100 metrų ilgio stogu, kurias suprojektavo garsus Valensijos architektas Santiago Calatrava. Šis unikalus pastatas yra didžiausia kino teatro salė Ispanijoje, kurioje yra dvi projekcinės sistemos ant įgaubto ekrano, užimančio 900 kvadratinių metrų plotą. Įsigykite bilietus į 3D filmą Hemisfèric kupole ir mėgaukitės kvapą gniaužiančiomis skaitmeninėmis projekcijomis, žavinga animacija ir aukščiausios kokybės pramoga.

Menų ir mokslų miestas

Sužinokite apie mokslą ir kosmosą interaktyviu, informatyviu ir linksmu būdu apsilankę Princo Filipo mokslo muziejuje novatoriškame Valensijos menų ir mokslų mieste. Pastatą suprojektavo Santiago Calatrava banginio skeleto pavidalu ir jis skirtas linksmai priartinti mokslą ir technologijas prie visuomenės. Jo šūkis: „Draudžiama neliesti, nejausti ir negalvoti“. Įsigykite bilietus internetu ir tyrinėkite daugiau nei 40 000 kvadratinių metrų užimančias mokslo muziejaus galerijas ir sužinokite daugiau apie tokias sąvokas kaip klimato kaita, stebėjimo technologijos ir biometriniai duomenys lengvai suprantama kalba.

Menų ir mokslų miestas

Lankydamiesi Valensijoje susipažinkite su vienu iš populiariausių miesto lankytinų vietų ir pasinerkite į išskirtinę ir originalią gastronominę patirtį. Pasirinkite šią ekskursiją ir ne tik atraskite garsųjį Valensijos menų ir mokslo miestą, bet ir vakarieniaukite su vietiniais mėgaudamiesi unikalia gastronomine ir vyno degustacija su panoraminiais miesto vaizdais.

2. Oceanogràfic

Įsikūręs Menų ir mokslų miesto komplekse, Oceanogràfic yra didžiulis jūrų akvariumas, kuriame rasite jūros gyvūnų rūšių iš daugelio pagrindinių pasaulio jūrų ekosistemų. Pasinerkite į šį unikalų jūrų pasaulį ir keliaukite ilgiausiu povandeniniu tuneliu Europoje, aplankykite beluga banginių šeimą ir susidurkite akis į akį su rykliais. Įsigykite bilietus internetu ir atraskite Viduržemio jūrą, Antarktidą, Arktį, Raudonąją jūrą ir daug daugiau. Šiame jūrų akvariume galite sutikti daugiau nei 45 000 vandens būtybių iš 500 skirtingų rūšių, įskaitant belugas, vėplius, medūzas, jūrų liūtus ir ryklius. Kai norite padaryti pertraukėlę, užsukite į čia veikiantį povandeninį restoraną.

L'Oceanogràfic

3. Valensijos Bioparkas

Valensijos Bioparkas gali pasigirti trimis afrikietiškomis buveinėmis, kuriose gyvūnai sugyvena taip, lyg būtų natūralioje aplinkoje. Šio gyvūnų parko dizainas gerokai pagyvina gyvūnų stebėjimo iš arti efektą.

Bioparc Valencia

4. Šilko birža

Šilko birža (Lonja de la Seda) yra vienas žymiausių civilinės gotikos paminklų Europoje. 1931 m. liepos mėn. šis pastatas buvo paskelbtas nacionaliniu istorijos ir meno paminklu, o 1996 m. gruodžio mėn. jis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

La Llotja de la Seda

5. Valensijos katedra

Valensijos katedra, oficialiai vadinama Mergelės Marijos ėmimo į dangų katedra, yra svarbiausia miesto šventovė, kurioje, kaip sakoma, yra laikomas Šventasis Gralis - Šventoji taurė iš Paskutinės vakarienės.

Valensijos katedra

6. Centrinis turgus

Garsusis Valensijos Centrinis turgus nuo pat savo įkūrimo 1928 m. buvo maisto mėgėjų Meka, kurioje šimtai prekybininkų siūlo gausybę vietinių produktų ir regioninių patiekalų.

Centrinis turgus

7. Serano bokštai

Serano bokštai - tai įspūdingi gotikiniai bokštai, išlikę nuo 1391 m., kurie kadaise žymėjo pagrindinius vartus į buvusį siena įtvirtintą Valensijos miestą. Tais laikais jie tarnavo ne tik kaip miesto kalėjimas, bet ir kaip paradiniai vartai.

Torres de Serranos

Ką žinoti planuojant kelionę į Valensiją

Kiek dienų praleisti Valensijoje?

Skirkite mažiausiai keturias dienas neskubant pasižvalgyti po Valensiją, vieną dieną paskirdami Menų ir mokslo miestui, kitą - Bioparkui. Jei norite pasimėgauti saule, jūra ir smėliu, paskirkite dar vieną ar net dvi dienas puikiems Valensijos paplūdimiams. Jei atvykstate į Las Fallas festivalį kovo viduryje, galbūt norėsite pasimėgauti papildoma diena, kad visa tai patirtumėte.

Kaip keliauti po Valensiją?

Keliauti po Valensiją lengva autobusais, tramvajais ir metro. Įsigykite Valensijos turistinę kortelę, kuri siūlo ne tik nemokamą viešąjį transportą, bet ir įėjimą į viešuosius muziejus bei kitus istoriius paminklus.

Miestas taip pat yra patogus kelionėms dviračiu ir suteikia daug malonių vietų pasivažinėjimams, pavyzdžiui, 5 mylių ilgio Turijos parku. Šis parkas driekiasi nuo teritorijos šalia Valensijos Bioparko iki Menų ir mokslų miesto.

Jei svarbiausias Valensijos lankytinas vietas norite aplankyti patogiai keliaudami savo tempu, rinkitės Valensijos turistinį autobusą, kuris be kita ko nugabens jus ir į svarbiausią miesto paplūdimį.

Kur apsistoti Valensijoje?

Valensijos senamiestis (Ciutat Vella) yra populiari vieta, kur renkasi apsistoti didžioji dauguma turistų. Russafa yra puiki alternatyva, įsikūrusi gretimame Eixample rajone. Paplūdimio lankytojams, kurie mieliau apsistos arčiau jūros, „La Malva-Rosa“ yra puikus pasirinkimas, maždaug 30 minučių kelio metro iki miesto centro (pvz., iki metro stoties Colón).

Geriausias laikas aplankyti Valensiją

Nėra blogo laiko aplankyti šį miestą, kuriame niekada nebūna per šalta. Vis dėlto vasarą turistų minios būna gerokai didesnės, o žiemą kai kurie lankytini objektai sutrumpina darbo laiką. Geriausia kelionei gali būti vėlyvas pavasaris, prieš atvykstant vasaros turistų minioms.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Valensijoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys