Apsilankymas Atėnuose, kažkada buvusiuose civilizacijos širdimi, pažengusioje labiau nei bet kuri kita per toliau sekusius šimtmečius, atskleidžia, kiek žmonija gali pasiekti laikydama meną ir išmintį aukščiau karo. Čia rasite geriausius dalykus, kuriuos galima pamatyti ir nuveikti išdidžiojoje ir aistringoje Graikijos sostinėje.

Lankytinos vietos Atėnuose

1. Monastiraki

Senamiesčio turgaus rajonas Monastiraki yra mėgstamas turistų ir vietinių gyventojų. Nors parduotuvių vitrinose dominuoja pigūs suvenyrai, siūloma daugybė dalykų ir įmantresniam skoniui!

Monastiraki

2. Partenonas

Daugiau nei senos šventyklos griuvėsiai, Partenonas yra Vakarų civilizacijos ikona, todėl tai yra viena svarbiausių Atėnų lankytinų vietų!

Partenonas

3. Atėnų akropolis

Daugybė svarbiausių senovės Atėnų pastatų buvo pastatyti Akropolyje, siekiant apsaugoti juos nuo invazijos. Nors dabar tai tik griuvėsiai, bet dauguma jų vis dar atrodo gana gerai pagal savo amžių!

Atėnų akropolis

4. Erechtėjonas

Pastatytas toje vietoje, kur legenda pasakoja, kad Poseidonas ir Atėnė varžėsi, kuris jų bus miesto globėjas, Erechtėjonas iš tikrųjų savo laiku buvo laikomas šventesniu nei Partenonas!

Erechtėjonas

5. Akropolio muziejus

Žinoma, dabar Akropolis yra daugiausia griuvėsiai - paminklas buvusiai Atėnų šlovei, tačiau Akropolio muziejuje galima pamatyti beveik 4000 šioje vietoje iškastų objektų!

Akropolio muziejus

6. Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus

Atėnų nacionalinis archeologijos muziejus, plačiai laikomas vienu geriausių muziejų pasaulyje, gali pasigirti daugeliu svarbiausių Graikijos artefaktų, pradedant priešistoriniais laikais ir baigiant vėlyvąja antika.

Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus

7. Sintagmos aikštė

Senųjų karališkųjų rūmų papėdėje esanti Didžioji Sintagmos aikštė, pavadinta 1844 m. Graikijos konstitucijos vardu, nuo to laiko yra Graikijos politikos epicentras!

Sintagmos aikštė

8. Olimpo Dzeuso šventykla

Griuvėsiuose, kadaise laikytuose Dorikos architektūros įsikūnijimu, svarbioje Olimpijos šventyklos vietoje buvo auksinė Dzeuso statula - vienas iš originalių septynių senovės pasaulio stebuklų.

Olimpo Dzeuso šventykla

9. Atėnės Nikės šventykla

Nikė yra senovės graikų kalbos žodis pergalė, o matomoje vietoje esanti Atėnės Nikės šventykla ant Akropolio buvo pastatyta siekiant padėti Atėnų imperijos karams prieš Spartą. Tai nesuveikė!

Atėnės Nikės šventykla

10. Plaka

Šis istorinis rajonas, esantis Akropolio papėdėje, taip pat žinomas kaip „Dievų kaimynystė“. Plaka yra puiki vieta paklaidžioti ir net galbūt netikėtai pamatyti archeologinius kasinėjimus!

Plaka

Ką žinoti planuojant kelionę į Atėnus

Kur apsistoti Atėnuose?

Jei svarbiausias rūpestis yra ekskursijos po Akropolį, Plaka yra turbūt geriausia vieta apsistoti. Nepaisant to, kad tai yra labai rekomenduojama turistinė vieta, jos gatvės yra maloniai ramios. Pagrindinius lankytinus objektus taip pat galima lengvai pasiekti iš Monastiraki srities, kuri turėtų labiau patikti tiems, kuriuos traukia linksmas Atėnų gatvės gyvenimas.

Kiek dienų praleisti Atėnuose?

Kiek laiko praleisite Atėnuose, žinoma, priklauso nuo to, kiek šio miesto norėsite pamatyti, tačiau kadangi dauguma istorinių lankytinų vietų yra Akropolyje, per 3 dienas galėtumėte apžiūrėti jo archeologines vietas, išbandyti geriausius restoranus ir populiariausius turgus.

Kaip keliauti po Atėnus?

Miestą aptarnauja autobusai ir elektriniai troleibusai, kuriuos reikia susistabdyti mėlynose (autobusų) ir geltonose (troleibusų) stotelėse. Bilietai yra pigūs, tačiau tokios yra ir taksi kainos. Atėnai taip pat neseniai atidarė naują metro tinklą. Statyba labai užsitęsė, nes jie negalėjo kasti ilgiau nei 5 minutes nesugadindami dar neatrastų senienų!

Geriausias laikas aplankyti

Atėnai maloniausi pavasarį ir rudenį, kai šilta temperatūra ir turistų srautas yra minimalus.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Atėnuose