tolyn.lt

Atėnai

Lankytinos vietos Atėnuose, Graikijoje

Atėnai, Graikijos sostinė – miestas, turintis ilgą ir turtingą istoriją. Jame yra keletas žymiausių pasaulyje istorinių paminklų ir pastatų, todėl tai puiki vieta visiems, norintiems prisiliesti prie tolimos praeities. Mieste daugybė archeologinių vietovių, muziejų ir galerijų, o gyvybingas naktinis gyvenimas ir įvairi kultūra daro jį puikia vieta atsipalaiduoti ir smagiai praleisti laiką.

Su iš čia atsiveriančiais nuostabiais Egėjo jūros vaizdais galėsite mėgautis Graikijos salų grožiu būdami miesto centre. Galiausiai, daugybė restoranų, parduotuvių ir pramogų mieste daro šį miestą itin patrauklų laisvalaikio praleidimui. Nesvarbu, ar norite tyrinėti istoriją, atsipalaiduoti ar smagiai praleisti laiką, Atėnai Graikijoje yra puiki vieta aplankyti kiekvienam keliautojui.

Lankytinos vietos Atėnuose

1. Atėnų akropolis

Atėnų akropolis yra viena iš ikoniškiausių ir istoriškai reikšmingiausių vietų pasaulyje. Įsikūręs pačioje Atėnų širdyje, tai buvo religinis ir politinis senovės miesto centras, kuriame buvo įsikūrusios svarbiausios graikų dievų šventyklos. Garsiausias iš jų yra Partenonas, ikoniškas Senovės Graikijos demokratinių idealų simbolis. Akropolis taip pat yra svarbi archeologinė vietovė, nes jame yra daug senovės miesto griuvėsių, įskaitant statulų ir paminklų kolekciją, vaizduojančią graikų mitologijos dievus ir didvyrius. Apsilankymas Atėnų Akropolyje yra tikrai nepamirštama patirtis, nes tai leidžia pažvelgti į vienos įtakingiausių visų laikų civilizacijų istoriją.

Atėnų akropolis

Išvenkite laiko gaišimo eilėse prie bilietų, iš anksto įsigydami Atėnų akropolio bilietus internetu. Rinkitės geriausiai jūsų poreikius atitinkantį bilietų variantą:

Akropolio bilietas - leidžiantis aplankyti tik Atėnų akropolio kompleksą

Akropolio ir Akropolio muziejaus bilietas - suteikiantis galimybę aplankyti ne tik patį komplesą, bet ir Akropolio muziejų

Akropolio ir kitų 6 archeologinių vietovių bilietas - jo dėka galite sutaupyti iki 50% bei išvengti ilgų turistų eilių prie šių 7 svarbiausių Atėnų lankytinų vietų: Akropolio, Senovės Agoros, Romos Agoros, Dzeuso šventyklos, Aristotelio mokyklos, Adriano bibliotekos ir Kerameikos senovinių kapinių.

2. Partenonas

Daugiau nei senos šventyklos griuvėsiai, Partenonas yra Vakarų civilizacijos ikona, todėl tai yra viena svarbiausių Atėnų lankytinų vietų!

Lankydami istorinius Akropolio paminklus, išsidėsčiusius ant kalvos, skirkite pakankamai laiko pasivaikščiojimui po Partenono šventyklą ir sužinokite, kaip ji buvo pastatyta bei susipažinsite su jos klasikine architektūra iš arti.

Partenonas

3. Monastiraki

Senamiesčio turgaus rajonas Monastiraki yra mėgstamas turistų ir vietinių gyventojų. Nors parduotuvių vitrinose dominuoja pigūs suvenyrai, čia siūloma daugybė dalykų ir įmantresniam skoniui!

Besilankant šiame rajone galite prisijungti prie ekskursijos ir pasilepinti kulinarine kelione po Atėnus, kurios metu susipažinsite su žmonėmis, kurie kuria kulinarinę miesto istoriją. Paragausite regioninių patiekalų, geriausio gatvės maisto ir atrasite slaptų gastronominių brangakmenių.

Monastiraki

4. Erechtėjonas

Pastatytas toje vietoje, kur legenda pasakoja, kad Poseidonas ir Atėnė varžėsi, kuris jų bus miesto globėjas, Erechtėjonas iš tikrųjų savo laiku buvo laikomas svarbesne Akropolio šventove nei Partenonas!

Erechtėjonas

5. Akropolio muziejus

Žinoma, dabar Akropolis yra daugiausia griuvėsiai - paminklas buvusiai Atėnų šlovei, tačiau Akropolio muziejuje galima pamatyti beveik 4000 šioje vietoje iškastų objektų!

Apsilankykite Akropolio muziejuje įsigydami bilietus internetu ir mėgaukitės pasivaikščiojimu po vieną geriausių muziejų pasaulyje. Pasigrožėkite archeologiniais artefaktais ir sužinokite daugiau apie Akropolį. Atraskite Atėnų aukso amžiaus architektūros stebuklus ir pamatykite keletą geriausių senovės graikų meno pavyzdžių. Pasigrožėkite senoviniais griuvėsiais, matomais po įspūdingomis stiklinėmis grindimis. Būtinai apsilankykite visose 4 pagrindinėse galerijose, kuriose susipažinsite su senovės Atėnų kasdienybe, atrasite vestuvių papročius ir senovinę chirurgijos praktiką, įspūdingą miesto perėjimo į demokratiją kelionę. Pamatykite monstrus, herojus, dievus ir ikoniškus žmogaus kūno vaizdus bei išgirskite apie senovės meno evoliuciją. Nepraleiskite įspūdingų pasakojimų iš graikų mitologijos, pavaizduotų ant šventyklos metopų ir frontonų, pavyzdžiui, apie deivės Atėnės gimimą ir Kentaurų mūšį, sužadinsiantį jūsų vaizduotę.

Akropolio muziejus

6. Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus

Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus yra didžiausias archeologijos muziejus Graikijoje ir vienas svarbiausių muziejų pasaulyje, skirtas senovės graikų menui. Čia galite rasti eksponuojamus senovinius daiktus ir kitus eksponatus iš visos Graikijos. Keliaukite į senovės laikus ir pasigrožėkite tokiais artefaktais kaip auksinė Agamemnono mirties kaukė, Antikiteros mechanizmas, Nestoro taurė ir Tesėjo žiedas. Susipažinkite su skulptūros šedevrais, tokiais kaip Dzeuso, Afroditės ir Poseidono statulos.

Išvenkite eilių įsigydami bilietus internetu bei pasivaikščiokite po muziejų ir pasigrožėkite artefaktais bei didingomis statulomis. Sužinokite apie Graikijos istoriją, atrasdami įspūdingus antikos eksponatus.

Nacionalinis Atėnų archeologijos muziejus

7. Sintagmos aikštė

Senųjų karališkųjų rūmų papėdėje esanti Didžioji Sintagmos aikštė, pavadinta 1844 m. Graikijos konstitucijos vardu, nuo to laiko yra Graikijos politikos epicentras!

8. Olimpo Dzeuso šventykla

Griuvėsiuose, kadaise laikytuose Dorikos architektūros įsikūnijimu, svarbioje Olimpijos šventyklos vietoje buvo auksinė Dzeuso statula - vienas iš originalių septynių senovės pasaulio stebuklų.

Apsilankykite Olimpijoje įsigydami elektroninį bilietą ir audio gidą savo telefone. Pasigrožėkite didžiulės Olimpo Dzeuso šventyklos griuvėsiais Atėnų centre besiklausydami su šia svarbia miesto vieta susijusios graikų mitologijos pasakojimų.

Olimpo Dzeuso šventykla

9. Atėnės Nikės šventykla

Nikė yra senovės graikų kalbos žodis pergalė, o matomoje vietoje esanti Atėnės Nikės šventykla ant Akropolio buvo pastatyta siekiant padėti Atėnų imperijos karams prieš Spartą. Tai nesuveikė!

Atėnės Nikės šventykla

10. Plaka

Šis istorinis rajonas, esantis Akropolio papėdėje, taip pat žinomas kaip „Dievų kaimynystė“. Plaka yra puiki vieta paklaidžioti ir net galbūt netikėtai pamatyti archeologinius kasinėjimus!

Norėdami iš arti susipažinti su šiuo Atėnų rajonu, prisijunkite prie rytinės Akropolio ir Plakos ekskursijos bei gerai pažinkite ne tik Akropolį, bet ir akmenimis grįstas Plakos gatves, kuriose atrasite paslaptis, nežinomas net ir vietiniams. Mėgaukitės šio rajono ramybe tyrinėdami jo siauras gatveles ir atrasdami ten slypinčius brangakmenius.

Plaka

Ką žinoti planuojant kelionę į Atėnus

Kur apsistoti Atėnuose?

Jei svarbiausias rūpestis yra ekskursijos po Akropolį, Plaka yra turbūt geriausia vieta apsistoti. Nepaisant to, kad tai yra labai rekomenduojama turistinė vieta, jos gatvės yra maloniai ramios. Pagrindinius lankytinus objektus taip pat galima lengvai pasiekti iš Monastiraki srities, kuri turėtų labiau patikti tiems, kuriuos traukia linksmas Atėnų gatvės gyvenimas.

Kiek dienų praleisti Atėnuose?

Kiek laiko praleisite Atėnuose, žinoma, priklauso nuo to, kiek šio miesto norėsite pamatyti, tačiau kadangi dauguma istorinių lankytinų vietų yra Akropolyje, per 3 dienas galėtumėte apžiūrėti jo archeologines vietas, išbandyti geriausius restoranus ir populiariausius turgus.

Kaip keliauti po Atėnus?

Mieste kursuoja autobusai ir elektriniai troleibusai, kuriuos reikia susistabdyti mėlynose (autobusų) ir geltonose (troleibusų) stotelėse. Bilietai yra ganėtinai pigūs, kaip ir taksi kainos. Atėnai taip pat neseniai atidarė naują metro tinklą. Statyba labai užsitęsė, nes jie negalėjo kasti ilgiau nei 5 minutes nesugadindami dar neatrastų senienų!

Norėdami atrasti Atėnus, Pirėjo uostą ir Atėnų Rivjeros pakrantę savo tempu, įsigykite 4 skirtingomis linijomis kursuojančio Atėnų turistinio autobuso bilietą. Patogiai keliaudami pamatykite senovines sostinės vietas, atsipalaiduokite Agios Kosmas paplūdimyje ir nuveikite visko dar daugiau.

Geriausias laikas aplankyti

Atėnai maloniausi pavasarį ir rudenį, kai šilta temperatūra ir turistų srautas yra minimalus.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Atėnuose

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys