Ant Vyslos upės krantų įsikūręs vienas įspūdingiausių Europos miestų. Istorinių pastatų ir paminklų šiame mieste gausu ir jie sukuria pagrindą, kuriuo didžiuojasi Lenkijos kultūros sostinė. Čia rasite svarbiausias Krokuvos lankytinas vietas, kurių tiesiog negalima praleisti besisvečiuojant šiame istoriniame mieste.

Lankytinos vietos Krokuvoje

1. Nacionalinis muziejus, Krokuva

Pagrindiniame Lenkijos nacionalinio muziejaus filiale yra 780 000 meno objektų, kurie apima visą istoriją. Vis dėlto pagrindinis turistus čia viliojantis dalykas yra šiame muziejuje ryškus Lenkijos tapybos akcentavimas.

Nacionalinis muziejus, Krokuva

2. Veličkos druskos kasykla

Ši XIII a. Veličkos druskos kasykla buvo naudojama iki 2007 m. Kalnakasiai ten turėjo praleisti tiek laiko, kad iš akmens druskos spėjo išdrožti įvairias katalikiškas statulėles ir koplyčias!

Veličkos druskos kasykla

3. Vavelio katedra

Ši svarbi miesto lankytina vieta buvo Krokuvos religinio gyvenimo centras nuo XI a. Popiežius Jonas Paulius II buvo įšventintas Vavelio katedroje 1946 m.

Vavelio katedra

4. Beščiadų kalnai

Mėgstantys žygius turėtų skirti laiko vienos dienos išvykai į vaizdingus regiono Beščiadų kalnus.

Beščiadų kalnai

5. Tatrų kalnai

Žymiai aukštesni nei Beščiadai, Tatrų kalnai reikalauja daug geresnio pasiruošimo žygiuojant į kalnus, tačiau kartu apdovanoja keliautojus kvapą gniaužiančiais vaizdais. Vis dėlto nerekomenduotume naudoti pagarsėjusio pavojingo Orla Perčo tako Tatruose!

Tatrų kalnai

6. Pagrindinė aikštė, Krokuva

Norite per dieną apžvelgti pagrindinius Krokuvos paminklus? Pradėkite savo kelionę nuo senamiesčio. Vien Krokuvos pagrindinėje aikštėje yra Audinių salė, Rotušės bokštas ir Adomo Mickevičiaus skulptūra.

Pagrindinė aikštė, Krokuva

7. Vavelis

Puiki tvirtovė Vavelis buvo viduramžių Lenkijos monarchijos buveinė, tačiau žavinga jos istorija prasidėjo dar iki to. Seniausi Vavelio pilies pastatai datuojami dar 970 mūsų eros metais!

Vavelis

Ką žinoti planuojant kelionę į Krokuvą

Kiek dienų praleisti Krokuvoje?

Krokuvoje yra daug ką pamatyti ir nuveikti, tačiau šis miestas taip pat siūlo keletą galimybių patrauklioms dienos išvykoms už miesto ribų. Užsisakykite viešbutį bent 4 ar 5 dienoms ir tikrai turiningai jas praleisite.

Kur apsistoti Krokuvoje?

Jei esate mieste tik keletą dienų, užsisakę viešbutį senamiestyje ar šalia Kazimiero, galėsite patogiai patekti į pagrindines Krokuvos vietas. Tačiau lankytojams, norintiems išlaikyti atstumą nuo turistinio rajono, Zwierzyniec gali būti geriausia vieta apsistoti. Tai tikrai pats žaliausias miesto rajonas!

Kiek pinigų teks išleisti Krokuvoje?

Krokuva nėra brangi. Net jei valgytumėte tik senamiestyje, galite išleisti apie 25–30 EUR per dieną. Panašiai tokią sumą skirkite kelionėms ir lankytinų vietų bilietams (daugiau – dienos išvykoms). Valiutą paprastai yra geriausia keistis vietoje, o ne prieš išvykstant.

Geriausias laikas aplankyti Krokuvą

Geriausias laikas aplankyti Krokuvą yra pavasaris ir ruduo, kai oro temperatūra švelni, o turistų minios - mažiausios!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Krokuvoje