tolyn.lt

Drezdenas

Lankytinos vietos Drezdene, Vokietijoje

Garsus savo turtingomis meno kolekcijomis, upių vaizdais ir baroko architektūra, Drezdenas yra esminė stotelė bet kurioje kelionėje po Europą. Šiame Vokietijos mieste gausu svarbių istorinių objektų, o čia yra svarbiausios Drezdeno lankytinos vietos, padėsiančios kuo daugiau pamatyti ir nuveikti šiame mieste.

Lankytinos vietos Drezdene

Svarstote, ką pamatyti Drezdene, lankantis šiame Vokietijos mieste pirmąjį kartą? Žemiau pateikiamos pagrindinės Drezdeno lankytinos vietos, kurias rekomenduojama įtraukti į kelionės maršrutą, o taip pat patarimai, kaip geriausia jas aplankyti, taupant laiką ir pinigus.

1. Volkswagen permatoma gamykla

Pasinerkite į vidinį Volkswagen automobilių gamyklos Drezdene darbą ir mėgaukitės šia įdomia galimybe sužinoti, kaip automobiliai yra gaminami, ir sužinoti daugiau apie gamybos procesą, e. mobilumą ir skaitmeninimą.

Volkswagen permatoma gamykla, Drezdenas

Ekskursijos po Volkswagen permatomą gamyklą metu galėsite patekti tiesiai prie surinkimo linijos, kur iš arti stebėsite daugelį gamybos etapų.

Norėdami praturtinti savo apsilankymą, pasirinkite paketą, kurį sudaro ekskursija su gidu gamykloje, bandomasis važiavimas ir pietūs VW.

2. Cvingeris

Cvingeris - Drezdeno istoriniai rūmai, kur rasite Cvingerio senųjų meistrų paveikslų galeriją, skulptūrų kolekciją, porceliano kolekciją ir Karališkąjį matematinių ir fizinių instrumentų kabinetą. Naršykite įvairias Drezdeno Cvingerio galerijas bei kolekcijas ir pasigrožėkite sodų ansambliu bei fontanu, laikomais vienu svarbiausių Vokietijos baroko architektūros pavyzdžių. Cvingerio pavadinimas nurodo pradinę komplekso padėtį, kadangi šie rūmai buvo įkurti tarp vidinės ir išorinės tvirtovės sienos.

Cvingeris, Drezdenas

Po septynerių metų dalinio uždarymo garsusis XIX a. Semper pastatas Cvingeryje spindi nauju spindesiu. Plačiai atnaujintame muziejaus pastate pirmą kartą kartu pristatoma Senųjų meistrų paveikslų galerija ir Skulptūrų iki 1800 m. kolekcija. Naujos nuolatinės ekspozicijos koncepcija vadovaujasi geografiniu suskirstymu pagal mokyklas ir yra orientuota į atskiras pagrindines atitinkamo laikotarpio temas. Pamatykite pasaulinio garso šedevrus, tokius kaip Rafaelio „Siksto Madona“, Rembrandto „Ganimedas“ ar Bernardo Bellotto „Drezdeno vedute“. Tada pasinerkite į svarbią senienų kolekciją, kuri eksponuojama skulptūrų salėje.

Mėgaukitės Drezdeno Cvingerio muziejais su šiuo kombinuotu Cvingerio ir 2 dienų hop-on hop-off autobuso bilietu. Atraskite naujai atidarytą Senųjų meistrų paveikslų galeriją išvengdami eilių prie bilietų kasų ir pasigrožėkite Rafaelio šedevru „Siksto Madona“. Pamatykite Drezdeno lankytinas vietas iš apžvalginiu maršrutu kursuojančio turistinio autobuso.

Jei esate klasikinės muzikos mylėtojas, patirkite nepamirštamą Gala koncertinį vakarą neįtikėtinoje Drezdeno Cvingerio baroko atmosferoje, kur reziduojančio Drezdeno orkestro klasikinių kūrinių atlikimai jus tiesiog užburs.

3. Drezdeno pilis

Residenzschloss, taip pat žinoma kaip Drezdeno pilis arba Karališkieji rūmai, yra viena iš pagrindinių istorinių miesto vietų. Šiame istoriniame objekte rasite Neues Grünes Gewölbe (Naująjį žaliąjį skliautą), Turkijos rūmus, Renesanso sparną ir ginklų salę, o taip pat viešai prieinamas vietas, tokias kaip didžiulė meno biblioteka, įvairios paskaitų ir studijų salės, taip pat bokštas, žinomas kaip Hausmannsturm (prieinamas vasaros mėnesiais), iš kurio lankytojams, užlipusiems jo 327 laipteliais, atsiveria įspūdingi Drezdeno vaizdai.

Drezdeno pilis

Pasiekite daugumą Drezdeno karališkųjų rūmų muziejų su šiuo kombinuotu Drezdeno pilies įėjimo ir Semperoper turo bilietu bei pasigrožėkite daugiau nei tūkstančiu brangių Neues Grünes Gewölbe artefaktų, o taip pat pamatykite Karališkuosius Augusto Stipriojo apartamentus.

4. Semperoper operos teatras

Drezdeno Semperoper operos teatras turi ilgą istoriją ir pasižymi itin elegantiška architektūra. Šiuose istoriniuose rūmuose prestižą bei istoriją galite atrasti už kiekvieno kampo. Lankydamiesi Drezdeno Semperoper turėsite galimybę pasigrožėti nuostabia italų renesanso stiliaus architektūra bei apžiūrėkite puošnius kambarius, rekonstruotus originaliu stiliumi. Čia taip pat atrasite puikią akustiką įmantrioje auditorijoje ir sužinosite apie turtingą šio didingo pastato istoriją. Drezdeno Semperoper - vienas gražiausių ir prestižiškiausių operos teatrų pasaulyje.

Semperoper, Drezdenas

Atraskite istorijos gabalėlį ir pasigrožėkite įspūdinga Drezdeno Semperoper architektūra įsigydami šiuos Semperoper įėjimo bilietus su ekskursija, kurios metu iš arti pažinsite vieną įspūdingiausių operos teatrų pasaulyje ir daug sužinosite apie šio didingo pastato istoriją.

Operos teatrą taip pat galite aplankyti leisdamiesi į šią ekskursiją po Semperoper ir Drezdeno senamiestį, kurios metu ne tik atrasite vieną gražiausių ir kultūriniu požiūriu reikšmingiausių operos teatrų pasaulyje Semperoper, bet ir išvaikščiosite Drezdeno senamiestį bei pagrindines jo lankytinas vietas.

5. Pilnico pilis

Įspūdingoji Pilnico pilis buvo pastatyta XVIII amžiuje, vadovaujant Saksonijos kurfiurstui Augustui Stipriajam, o dabar juose yra Kunstgewerbemuseum (Menų ir amatų muziejus), taip pat Schlossmuseum (Pilies muziejus). Fantastiškai gražūs Pilnico rūmai – buvusi Saksonijos karalių vasaros rezidencija. Rūmų teritorijoje jūsų laukia kvapą gniaužiantis svajingos architektūros ansamblis ir su meile suprojektuoti sodai.

Pilnico pilis

Pasirinkite kruizą Elbės upe iki Pilnico pilies ir ne tik pasimėgaukite iš upės atsiveriančiu vaizdingu Drezdeno kraštovaizdžiu bei įspūdingomis pilimis, bet ir aplankykite barokinę Pilnico pilį.

6. Elbės upė ir Mėlynojo stebuklo tiltas

Mėlynojo stebuklo tiltas - architektūros stebuklas jo pastatymo metu, apsuptas miesto legendų ir Antrojo pasaulinio karo istorijos. Šį tiltą tiesiog būtina pamatyti viešint Drezdene, o geriausia tai padaryti galima leidžiantis į kruizą Elbės upe.

Mėlynojo stebuklo tiltas

Atraskite Drezdeno žavesį ir istoriją plaukdami laivu Elbės upe. Pamatykite gražiausius Elbės slėnio lankytinus objektus ir istorinį Drezdeno senamiestį pasirinkdami šį populiarų pažintinį kruizą upe Drezdene, kurio metu ne tik atrasite trejus Elbės rūmus (Albrechtsbergo rūmus, Ekbergo rūmus ir Lingnerio rūmus), aplankysite Loschwitz vilų kvartalą, bet ir praplauksite keturis garsiuosius Elbės tiltus, įskaitant Loschwitz tiltą, meiliai vadinamą „Mėlynuoju stebuklu“.

7. Drezdeno Dievo Motinos bažnyčia

Drezdeno Dievo Motinos bažnyčia arba Frauenkirche yra nuostabus istorinis pamiklas, kurį būtina aplankyti besisvečiuojant šiame Vokietijos mieste. Per Antrojo pasaulinio karo bombardavimus bažnyčia buvo visiškai sunaikinta, o jos griuvėsiai dešimtmečius stovėjo nejudinami. Tačiau po Vokietijos suvienijimo buvo surengta ambicinga kampanija ją atkurti. Po daugiau nei dešimtmetį trukusių statybų pagal originalius XX a. 20-ojo dešimtmečio George'o Bähro planus, Dievo Motinos bažnyčia 2005 m. buvo atkurta iki buvusios šlovės. Nuo tada jos puošnus interjeras ir platus kupolas viliojo lankytojus pamatyti šlovingą jos atgimimo istoriją.

Drezdeno Frauenkirche

Apsilankykite šią nuostabią bažnyčią prisijungdami prie šios ekskursijos po Dievo Motinos bažnyčią ir pasinerkite į jos istoriją nuo bažnyčios sunaikinimo iki galutinio atstatymo.

8. Drezdeno Panometras

Unikalus Drezdeno panometras - buvusi dujų saugykla, kurioje šiuo metu yra demonstruojami vieni didžiausių pasaulyje panoraminių paveikslų, matomų 360 laipsnių kampu.

Drezdeno Panometras

Patirkite unikalią atmosferą istoriškai saugomoje buvusios dujų saugyklos rotondoje įsigydami Drezdeno panometro bilietus internetu ir pamatykite vieną didžiausių pasaulyje panoramų apie Amazonės miškus.

9. Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parkas

Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parkas yra vienintelis uolų nacionalinis parkas Vokietijoje, įkurtas netoli nuo Saksonijos sostinės Drezdeno. Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parke galite pamatyti vieną įspūdingiausių gamtos kraštovaizdžių Europoje, kuris lankytojus žavi savo įvairove, įskaitant stalo formas kalnus, aštrias uolų viršūnes, tarpeklius, miškus ir Elbės upės slėnį.

Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parkas

Atraskite keistą uolėtą Saksonijos Šveicarijos nacionalinio parko kraštovaizdį kelionėje iš Drezdeno panoraminiu dviaukščiu autobusu. Pasigrožėkite Bastėjos apžvalgos uola, visame pasaulyje žinomu Bastėjus tiltu ir kvapą gniaužiančiu maršrutu aplink Kionigšteino tvirtovę. Šios kelionės metu nuvyksite tiesiai į nacionalinį parką ir keliausite po jį autobusu besimėgaudami nuostabiais panoraminiais vaizdais.

10. Meisseno porceliano fabrikas

Garsusis Meisseno porceliano fabrikas yra vieta Drezdene, kur galite atrasti įvairius porceliano gamybos etapus. Per šimtmečius žmogaus ranka išliko pagrindiniu porceliano fabriko įrankiu. Parodomosios dirbtuvės kviečia patirti, kaip garsusis MEISSEN porcelianas įgauna formą prieš jūsų akis. Čia taip pat veikiantis Meisseno meno muziejus nuves jus į viliojančią kelionę per 300 metų porceliano istoriją. Daugybė kūrinių nuo 1710 m. iki šių dienų, paimtų iš didžiulių manufaktūrų atsargų, rodomi chronologiškai, kad iliustruotų dizaino raidą per amžius.

Meisseno porceliano fabrikas

Atraskite visame pasaulyje žinomo Meisseno porceliano gamybos procesą įsigydami šį Meiseno porceliano fabriko įėjimo bilietą. Leiskitės į kelionę po 300 metų porceliano istoriją ir iš arti susipažinkite su meno kūriniais iš praeities ir dabarties.

Ką žinoti planuojant kelionę į Drezdeną

Kiek dienų turėtumėte praleisti Drezdene?

Turėdami tiek daug pamatyti ir padaryti, galite lengvai praleisti savaitę Drezdene, nepristigdami veiklos. Bet jei jūs sustosite čia kelionės į kitus Europos miestus metu ar galvojate apie apsilankymą Berlyne ar Prahoje, 3 dienų turėtų pakakti, kad pamatytumėte svarbiausius objektus.

Kaip ten nuvykti?

Iš Dresdeno-Klotzsche oro uosto patekti į miestą labai paprasta. Į miestą kursuoja reguliarūs autobusai ir traukiniai (S-Bahn, S2 linija). Taip pat labai paprasta keliauti traukiniais iš likusios Vokietijos (Berlyno, Frankfurto, Miuncheno) ir Prahos, Budapešto ir Vroclavo.

Kaip keliauti po Drezdeną?

Vykdami į Drezdeną be nuosavo automobilio, galite naudotis miesto viešojo transporto tinklu, kurį sudaro patogūs tramvajų ir autobusų maršrutai, o taip pat S-Bahn traukiniai.

Jei planuojate dažnai naudotis Drezdeno viešuoju transportu, būtinai įsigykite Drezdeno miesto kortelę (Dresden City Card), kuri ne tik leis nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu, bet ir pasiūlys nuolaidas įvairiose lankytinose vietose.

Po svarbiausias Saksonijos sostinės lankytinas vietas patogiai keliauti galite Drezdeno turistiniu autobusu.

Kur apsistoti Drezdene?

Saksonijos sostinėje apsilanko daug turistų, todėl įvairiems skoniams tinkamų apgyvendinimo įstaigų Drezdene netrūksta. Geriausius pasiūlymus nakvynei galite rasti čia: viešbučiai ir apartamentai Drezdene.

Senamiestis (Altstadt) yra geriausias pasirinkimas, ieškant kur apsistoti Drezdene, nes būtent miesto istoriniame centre rasite svarbiausias lankytinas vietas, geriausius restoranus, o taip pat plačią apgyvendinimo įstaigų pasiūlą. Geriausias vietas apsistoti senamiestyje rasite čia: viešbučiai Drezdeno senamiestyje (Altstadt).

Geriausias laikas aplankyti Drezdeną

Pavasaris yra puikus metas apsilankymui, esant švelnesnei temperatūrai, ilgesnėms dienos valandoms ir mažesniam skaičiui turistų, tačiau kalėdinis laikas taip pat rekomenduojamas norintiems aplankyti pasakiškas kalėdines muges.

Kur keliauti toliau?

Populiariausia kryptis tęsiant kelionę Vokietijoje - Berlynas. Jei nuspręsite iš Dresdeno keliauti į Vokietijos sostinę, susipažinkite su svarbiausiomis Berlyno lankytinomis vietomis. Kitas ganėtinai netoli esantis dėmesio vertas miestas - Leipcigas.

Dažnai keliautojai užsukantys į Drezdeną, kombinuoja apsilankymą šiame Vokietijos mieste su Čekijos sostinę Praha.

Jei iš Drezdeno keliausite Lietuvos link, galite užsukti į pietų Lenkijos miestą - Vroclavą.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Drezdene

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys