tolyn.lt

Drezdenas

Lankytinos vietos Drezdene, Vokietijoje

Garsus savo turtingomis meno kolekcijomis, upių vaizdais ir baroko architektūra, Drezdenas yra esminė stotelė bet kurioje kelionėje po Europą. Šiame Vokietijos mieste gausu svarbių istorinių objektų, o čia yra svarbiausios Drezdeno lankytinos vietos, padėsiančios kuo daugiau pamatyti ir nuveikti šiame mieste.

Lankytinos vietos Drezdene

1. Cvingeris

Cvingeris - Drezdeno istoriniai rūmai, kur rasite Cvingerio senųjų meistrų paveikslų galeriją, skulptūrų kolekciją, porceliano kolekciją ir Karališkąjį matematinių ir fizinių instrumentų kabinetą. Naršykite įvairias Drezdeno Cvingerio galerijas bei kolekcijas ir pasigrožėkite sodų ansambliu bei fontanu, laikomais vienu svarbiausių Vokietijos baroko architektūros pavyzdžių. Cvingerio pavadinimas nurodo pradinę komplekso padėtį, kadangi šie rūmai buvo įkurti tarp vidinės ir išorinės tvirtovės sienos.

Cvingeris

Jei esate klasikinės muzikos mylėtojas, patirkite nepamirštamą koncertinį vakarą neįtikėtinoje Drezdeno Cvingerio baroko atmosferoje, kur reziduojančio Drezdeno orkestro klasikinių kūrinių atlikimai jus tiesiog užburs.

2. Drezdeno pilis

Residenzschloss, taip pat žinoma kaip Drezdeno pilis arba Karališkieji rūmai, yra viena iš pagrindinių istorinių miesto vietų. Šiame istoriniame objekte rasite Neues Grünes Gewölbe (Naująjį žaliąjį skliautą), Turkijos rūmus, Renesanso sparną ir ginklų salę, o taip pat viešai prieinamas vietas, tokias kaip didžiulė meno biblioteka, įvairios paskaitų ir studijų salės, taip pat bokštas, žinomas kaip Hausmannsturm (prieinamas vasaros mėnesiais), iš kurio lankytojams, užlipusiems jo 327 laipteliais, atsiveria įspūdingi Drezdeno vaizdai.

Pasiekite daugumą Drezdeno karališkųjų rūmų muziejų su šiuo įėjimo bilietu bei pasigrožėkite daugiau nei tūkstančiu brangių Neues Grünes Gewölbe artefaktų, o taip pat pamatykite Karališkuosius Augusto Stipriojo apartamentus.

Drezdeno pilis

3. Volkswagen permatoma gamykla

Pasinerkite į vidinį Volkswagen automobilių gamyklos Drezdene darbą ir mėgaukitės šia įdomia galimybe sužinoti, kaip automobiliai yra gaminami, ir sužinoti daugiau apie gamybos procesą, e. mobilumą ir skaitmeninimą.

Volkswagen permatoma gamykla

Ekskursijos metu galėsite patekti tiesiai prie surinkimo linijos, kur iš arti stebėsite daugelį gamybos etapų.

4. Semperoper operos teatras

Drezdeno Semperoper operos teatras turi ilgą istoriją ir pasižymi itin elegantiška architektūra. Šiuose istoriniuose rūmuose prestižą bei istoriją galite atrasti už kiekvieno kampo. Lankydamiesi Drezdeno Semperoper turėsite galimybę pasigrožėti nuostabia italų renesanso stiliaus architektūra bei apžiūrėkite puošnius kambarius, rekonstruotus originaliu stiliumi. Čia taip pat atrasite puikią akustiką įmantrioje auditorijoje ir sužinosite apie turtingą šio didingo pastato istoriją. Drezdeno Semperoper - vienas gražiausių ir prestižiškiausių operos teatrų pasaulyje.

Atraskite istorijos gabalėlį ir pasigrožėkite įspūdinga Drezdeno Semperoper architektūra prisijungdami prie šios ekskursijos, kurios metu iš arti pažinsite vieną įspūdingiausių operos teatrų pasaulyje ir daug sužinosite apie šio didingo pastato istoriją.

Semperoper

5. Drezdeno Dievo Motinos bažnyčia

Drezdeno Dievo Motinos bažnyčia arba Frauenkirche yra nuostabus istorinis pamiklas, kurį būtina aplankyti besisvečiuojant šiame Vokietijos mieste. Po Antrojo pasaulinio karo bombardavimo bažnyčia buvo visiškai sunaikinta, o jos griuvėsiai dešimtmečius stovėjo nejudinami. Tačiau po Vokietijos suvienijimo buvo surengta ambicinga kampanija ją atkurti. Po daugiau nei dešimtmetį trukusių statybų pagal originalius XX a. 20-ojo dešimtmečio George'o Bähro planus, Dievo Motinos bažnyčia 2005 m. buvo atkurta iki buvusios šlovės. Nuo tada jos puošnus interjeras ir platus kupolas viliojo lankytojus pamatyti šlovingą jos atgimimo istoriją.

Apsilankykite Dievo Motinos bažnyčioje ekskursijos su patyrusiu gidu metu ir pasinerkite į nuostabią bažnyčios istoriją nuo jos sunaikinimo iki galutinio atstatymo.

Drezdeno Frauenkirche

6. Pilnico pilis

Įspūdingoji Pilnico pilis buvo pastatyta XVIII amžiuje, vadovaujant Saksonijos kurfiurstui Augustui Stipriajam, o dabar juose yra Kunstgewerbemuseum (Menų ir amatų muziejus), taip pat Schlossmuseum (Pilies muziejus). Fantastiškai gražūs Pilnico rūmai – buvusi Saksonijos karalių vasaros rezidencija. Rūmų teritorijoje jūsų laukia kvapą gniaužiantis svajingos architektūros ansamblis ir su meile suprojektuoti sodai.

Pasirinkite kruizą Elbės upe ir ne tik pasimėgaukite iš upės atsiveriančiu vaizdingu Drezdeno kraštovaizdžiu bei įspūdingomis pilimis, bet ir aplankykite barokinę Pilnico pilį.

Pilnico pilis

7. Mėlynojo stebuklo tiltas

Mėlynojo stebuklo tiltas - architektūros stebuklas jo pastatymo metu, apsuptas miesto legendų ir Antrojo pasaulinio karo istorijos. Šį tiltą tiesiog būtina pamatyti viešint Drezdene, o geriausia tai padaryti galima leidžiantis į kruizą Elbės upe.

Atraskite Drezdeno žavesį ir istoriją plaukdami laivu Elbės upe. Pamatykite gražiausius Elbės slėnio lankytinus objektus ir istorinį Drezdeno senamiestį šio pažintino kruizo metu, kurio metu ne tik atrasite tris Elbės rūmus (Albrechtsbergo rūmus, Eckberg rūmus ir Lingnerio rūmus), aplankysite Loschwitz vilų kvartalą, bet ir praplauksite keturis garsiuosius Elbės tiltus, įskaitant Loschwitz tiltą, meiliai vadinamą „Mėlynuoju stebuklu“.

Mėlynojo stebuklo tiltas

8. Senųjų meistrų paveikslų galerija

Užsukite į Senųjų meistrų paveikslų galeriją ir atraskite skulptūrų kolekciją iki 1800 m. Po septynerių metų dalinio uždarymo garsusis XIX a. Semper pastatas Cvingeryje spindi nauju spindesiu. Plačiai atnaujintame muziejaus pastate pirmą kartą kartu pristatoma Senųjų meistrų paveikslų galerija ir Skulptūrų kolekcija iki 1800 m. Naujos nuolatinės ekspozicijos koncepcija vadovaujasi geografiniu suskirstymu pagal mokyklas ir yra orientuota į atskiras pagrindines atitinkamo laikotarpio temas. Pamatykite pasaulinio garso šedevrus, tokius kaip Rafaelio „Siksto Madonna“, Rembrandto „Ganimedas“ ar Bernardo Bellotto „Drezdeno vedute“. Tada pasinerkite į svarbią senienų kolekciją, kuri eksponuojama skulptūrų salėje.

Senųjų meistrų paveikslų galeriją galite aplankyti įsigydami įėjimo į Cvingerį bilietą.

Gemäldegalerie Alte Meister

9. Drezdeno Panometras

Unikalus Drezdeno panometras - buvusi dujų saugykla, kurioje yra vienas didžiausių pasaulyje Yadegaro Asisi panoraminių paveikslų. Patirkite kelionę laiku į Drezdeno klestėjimo laikus. Mėgaukitės žaviu panoramų pasauliu. Yadegar Asisi 360° Baroko Drezdeno dienų panoramos akcentas yra Saksonijos miestelio piliečių, parduotuvių savininkų, žvejų, tarnų ir amatininkų kasdienis gyvenimas. Pasinerkite į praeitį ir pamatykite scenas su istoriniais personažais, tokiais kaip Petras Didysis, Johanas Friedrichas Böttgeris, porceliano išradėjas, Johanas Sebastianas Bachas ar teismo juokdarys Josephas Fröhlichas. Pamatykite Siksto Madonos atvykimą 1754 m.

Patirkite unikalią atmosferą istoriškai saugomoje buvusios dujų saugyklos rotondoje įsigydami bilietus internetu ir pamatykite vieną didžiausių pasaulyje panoramų apie Amazonės miškus.

Drezdeno Panometras

10. Moricburgo pilis

Norėdami išlįsti iš miesto pakvėpuoti grynu oru, galite trumpai nuvykti į mėgstamiausius buvusių Saksonijos karalių medžioklės plotus ir aplankyti nuostabius baroko rūmus - Moricburgo pilį.

Moricburgo pilis

Ką žinoti planuojant kelionę į Drezdeną

Kiek dienų turėtumėte praleisti Drezdene?

Turėdami tiek daug pamatyti ir padaryti, galite lengvai praleisti savaitę Drezdene, nepristigdami veiklos. Bet jei jūs sustosite čia kelionės į kitus Europos miestus metu ar galvojate apie apsilankymą Berlyne ar Prahoje, 3 dienų turėtų pakakti, kad pamatytumėte svarbiausius objektus.

Kaip ten nuvykti?

Iš Dresdeno-Klotzsche oro uosto patekti į miestą labai paprasta. Į miestą kursuoja reguliarūs autobusai ir traukiniai (S-Bahn, S2 linija). Taip pat labai paprasta keliauti traukiniais iš likusios Vokietijos (Berlyno, Frankfurto, Miuncheno) ir Prahos, Budapešto ir Vroclavo.

Po svarbiausias Saksonijos sostinės lankytinas vietas galite patogiai keliauti Drezdeno turistiniu autobusu.

Geriausias laikas aplankyti Drezdeną

Pavasaris yra puikus metas apsilankymui, esant švelnesnei temperatūrai, ilgesnėms dienos valandoms ir mažesniam skaičiui turistų, tačiau kalėdinis laikas taip pat rekomenduojamas norintiems aplankyti pasakiškas kalėdines muges.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Drezdene

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys