tolyn.lt

Nesvarbu, ar įsivaizduojate save „Romeo“ ar „Džuljeta“, Verona yra gražus miestas, kuriame gausu istorinių vietų, kuriose galite atrasti savo romantiškąją pusę. Šekspyras juk tris savo pjeses pastatė šiame Italijos mieste ne dėl nieko. Pasižvalgykite po populiariausių Veronos lankytinų vietų sąrašą.

Lankytinos vietos Veronoje

1. „Piazza delle Erbe“ aikštė

Pasivaišinkite ryškiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, tada sustokite įvertinti viduramžių architektūrą senojoje Veronos aikštėje Piazza delle Erbe, kurioje nuo 1386 m. stovi Madonos Veronos fontanas. Ši aikštė yra apsupta nuostabių barokinių Maffei rūmų ir įspūdingai dekoruotų Mazzanti namų fasadų.

Piazza delle Erbe

2. Lamberčio bokštas

Lamberčio bokštas (Torre dei Lamberti), būdamas 84 metrų aukščio, yra didžiausias viduramžių bokštas mieste, o norint patekti į apžvalgos platformą reikia įveikti beveik 400 laiptelių. Laimei, čia taip pat yra liftas!

Torre dei Lamberti

Apžiūrėkite Veronos lankytinas vietas iš 84 metrų aukščio, įsigydami bilietą į viduramžių Lamberčio bokštą, kuris vis dar naudojamas kaip miesto laikrodžio bokštas.

3. San Zeno bazilika

San Zeno bazilika skirta ne tik įsimylėjėliams, bet gali įkvėpti apsilankyti kriptoje ir savo akimis pamatyti Romeo ir Džuljetos santuokos aplinką.

San Zeno bazilika

4. Veronos arena

Veronos arena yra viena iš populiariausių lankytinų vietų mieste ir vienas geriausiai išlikusių Romos imperijos paminklų. Pastatytas 1-ajame mūsų eros amžiuje iš rausvo atspalvio marmuro, didysis teatras išgyveno žemės drebėjimą XII amžiuje ir iki šiol yra mėgstamiausia miesto operos koncertų vieta.

Išvenkite ilgų eilių norėdami patekti į Veronos areną leisdamiesi į ekskursiją po šį senovės Romos paminklą su gidu. Išgirskite ne tik istorijas apie čia kažkada vykusias gladiatorių kovas, bet ir apie garsiąsias operas, atliekamas šioje miestiečių pamėgtoje, vis dar aktyvioje koncertų vietoje.

Veronos arena

5. Castelvecchio tiltas

Dar žinomas kaip „Ponte di Castel Vecchio“ arba Skaligero tiltas, Castelvecchio tiltas jo statybų metu XIV a. didžiavosi didžiausia pasaulyje arkų aprėptimi.

Castelvecchio tiltas

6. Skaligerių kapai

Nepamirškite aplankyti Skaligerių kapų. Meno istorikai atpažins gotikos stiliaus architektūrą tiek antkapyje, tiek Santa Maria Antica koplyčioje.

Skaligero kapai

7. Castelvecchio pilis

Mėgaukitės viduramžių pilimi dabartinėje restauruotoje būklėje ir pasivaikščiokite po to paties pavadinimo Castelvecchio muziejų, norėdami iš arčiau pamatyti Veronos artefaktų kolekciją.

Castelvecchio

Ką žinoti planuojant kelionę į Veroną

Kaip keliauti po Veroną?

Verona yra miestas, skirtas mėgėjams pasivaikščioti pėsčiomis. Nesivaržydami palikite automobilį ir atsisveikinkite su viešojo transporto priemonėmis, Veronos miestas yra pakankamai mažas, kad jį būtų galima apžiūrėti patiems. Žinoma, jei nuspręsite aplankyti Gardos ežerą, jums pravers ir autobusai, ir keltai.

Jei Veronos lankytinas vietas norite pažinti patogiai ir savo tempu, naudokitės Veronos turistiniu autobusu, kuris leis mėgautis romantiškojo miesto vaizdais visos kelionės metu.

Norėdami naudotis viešuoju Veronos transportu ir apsilankyti svarbiausiose miesto lankytinose vietose pigiau, įsigykite Veronos kortelę, kuri padės taupyti pinigus ir laiką.

Kur gerai pavalgyti Veronoje?

Už net mažiau nei dvidešimt eurų Veronoje galima pavalgyti kaip karaliui. Pasivaikščiokite po vieną ar dvi nuošalias gatveles ir suraskite „Trattoria“, „Caffè“ ar „Osteria“. Nesijaudinkite valgydami bendrai su nepažįstamais žmonėmis; Verona teikia pirmenybę daugeliui degustavimo būdų.

Kur apsistoti Veronoje?

Yra daugybė vingiuotų gatvelių, kuriomis galima klaidžioti, o apgyvendinimo įstaigų Veronos mieste taip pat netrūksta. „Piazza delle Erbe“ yra plakanti šio Italijos miesto širdis, o apsistoję netoliese, jūs būsite pačiame miesto centre.

Geriausias laikas aplankyti

Geriausia Veroną aplankyti pavasarį ir ankstyvą rudenį, kai temperatūra yra švelni ir turistų yra mažiau.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Veronoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys