tolyn.lt

Verona

Lankytinos vietos Veronoje, Italijoje

Nesvarbu, ar įsivaizduojate save Romeo ar Džuljeta, Verona yra gražus miestas, kuriame gausu istorinių vietų, kuriose galite atrasti savo romantiškąją pusę. Šekspyras juk tris savo pjeses pastatė šiame Italijos mieste ne be priežasties. Šis populiariausių Veronos lankytinų vietų sąrašas padės išsirinkti ką pamatyti Veronoje.

Lankytinos vietos Veronoje

1. Veronos arena

Veronos arena yra viena iš populiariausių lankytinų vietų mieste ir vienas geriausiai išlikusių Romos imperijos paminklų. Pastatytas 1-ajame mūsų eros amžiuje iš rausvo atspalvio marmuro, didysis teatras išgyveno žemės drebėjimą XII amžiuje ir iki šiol yra mėgstamiausia miesto operos koncertų vieta.

Patekite į Veronos areną negaišdami laiko eilėse prie bilietų leisdamiesi į ekskursiją su gidu po šį senovės Romos paminklą. Išgirskite ne tik istorijas apie čia kažkada vykusias gladiatorių kovas, bet ir apie garsiąsias operas, atliekamas šioje miestiečių pamėgtoje, vis dar aktyvioje koncertinėje erdvėje.

Veronos arena

Nemokamas prioritetinis patekimas į Veronos areną išvengiant eilių prie bilietų kasų taip pat yra vienas svarbiausių Veronos kortelės privalumų.

Jei jūsų kelionė į Veroną sutampa su pasirodymų datomis, nepraleiskite progos pasimėgauti gyva opera didžiausiame pasaulyje amfiteatre po atviru dangumi - Veronos arenoje. Pamatykite „Aidą“, „Karmen“, „Traviatą“ ar kitas garsias operas šioje išskirtinėje koncertinėje aplinkoje. Operos Veronos arenoje grafiką rasite pasinaudodami forma žemiau.

2. „Piazza delle Erbe“ aikštė

Pasivaišinkite ryškiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, tada sustokite įvertinti viduramžių architektūrą senojoje Veronos aikštėje Piazza delle Erbe, kurioje nuo 1386 m. stovi Madonos Veronos fontanas. Ši aikštė yra apsupta nuostabių barokinių Maffei rūmų ir įspūdingai dekoruotų Mazzanti namų fasadų.

Piazza delle Erbe

Pasivaikščiokite po Veroną prisijungdami prie šios ekskursijos su vietiniu gidu. Ne tik pasigrožėkite pagrindiniais Veronos lankytinais objektais, tokiais kaip Piazza delle Erbe aikštė, Džuljetos namas bei Veronos arena, bet ir sužinokite apie įdomias slaptas miesto detales, kurios paprastai eilinių jo lankytojų nėra pastebimos.

3. Lamberčio bokštas

Lamberčio bokštas (Torre dei Lamberti), būdamas 84 metrų aukščio, yra aukščiausias viduramžių bokštas mieste, o norint patekti į apžvalgos platformą reikia įveikti beveik 400 laiptelių. Laimei, čia taip pat yra liftas!

Torre dei Lamberti

Pamatykite miesto panorama ir apžiūrėkite svarbiausias Veronos lankytinas vietas iš 84 metrų aukščio, įsigydami bilietą į viduramžių Lamberčio bokštą, kuris vis dar naudojamas kaip miesto laikrodžio bokštas.

4. Džuljetos namas

Džuljetos namas, įsimylėjėlius iš viso pasaulio traukianti viena garsiausių Veronos miesto vietų, yra viduramžių rūmai, kur prieš šimtmečius greičiausiai gyveno bei su Montekių šeima vaidijosi tikroji Kapulečių šeima. Užsukite į Džuljetos kiemą, kur pamatysite spindinčią bronzinę Šekspyro herojės statulą. Tam, kad pasisektų meilėje, reikia paliesti dešinę Džuljetos statulos krūtį. Populiarios pjesės gerbėjai šiame kieme taip pat gali mėgautis legendinio Džuljetos balkono vaizdu.

Džuljetos namas

Įėjimas į Džuljetos namo kiemą yra nemokamas, tačiau norint patekti į patį namą teks susimokėti. Džuljetos name yra XIX amžiaus Veronės freskos ir paveikslai, vaizduojantys kai kurias dviejų įsimylėjėlių legendos akimirkas, rašomasis stalas, ant kurio galima rašyti žinutes apie meilę Džuljetai, to laikmečio baldai ir kai kurie garsiajame filme naudoti kostiumai. Bilietus į Džuljetos namą įsigykite internetu, taip užsitikrinant spartesnį patekimą į šią populiariąją Veronos lankytiną vietą.

Įsigydami Veronos kortelę, į Džuljetos namą, įvairius miesto muziejus bei kitas svarbiausias lankytinas vietas Veronoje galite patekti nemokamai, kaip ir naudotis viešuoju miesto transportu.

5. Castelvecchio tiltas

Dar žinomas kaip „Ponte di Castel Vecchio“ arba Skaligerių tiltas, Castelvecchio tiltas jo statybų metu XIV a. didžiavosi didžiausiu pasaulyje arkų pločiu.

Castelvecchio tiltas

6. Castelvecchio pilis

Mėgaukitės viduramžių pilimi dabartinėje restauruotoje būklėje ir pasivaikščiokite po to paties pavadinimo Castelvecchio muziejų, norėdami iš arčiau pamatyti Veronos artefaktų kolekciją.

Castelvecchio

Su Veronos kortele patekimas į Castelvecchio pilyje veikiantį muziejų yra nemokamas.

7. Skaligerių kapai

Nepamirškite aplankyti Skaligerių kapų. Meno istorikai atpažins gotikos stiliaus architektūrą tiek antkapyje, tiek greta esančioje Santa Maria Antica koplyčioje.

Skaligerių kapai

8. San Zeno bazilika

San Zeno bazilika skirta ne tik įsimylėjėliams, bet gali įkvėpti apsilankyti kriptoje ir savo akimis pamatyti Romeo ir Džuljetos santuokos aplinką.

San Zeno bazilika

9. Gardos ežeras

Verona yra vienas iš arčiausiai Gardos ežero esančių Italijos miestų, todėl apsilankymą romantiškame viduramžių mieste galima nesunkiai suderinti su kelione prie nuostabiu kraštovaizdžiu pasižyminčio didžiausio Italijos ežero.

Gardos ežeras

Gardos ežerą iš Veronos nesudėtingai galite pasiekti traukiniu ar autobusu savarankiškai ir tada leistis į vieną iš gausybės pasiplaukiojimų po jį, kaip šis trumpas kruizas aplink Sirmionės pusiasalį ar pusdienio kruizas po istorines ežero pilis su vyno degustavimu.

Kad būtų paprasčiau, atrasti nuostabius Gardos ežero gamtos kraštovaizdžius galite ir tiesiog prisijungdami prie šios ekskursijos į Gardos ežerą iš Veronos. Tokiu atveju, jums neteks patiems ieškoti transporto tam, kad apsilankytumėte viduramžius menančiame Sirmionės miestelyje, kur ant ežero kranto stūkso vaizdingoji Skaligerių pilis, ir leistumėtės į kruizą krištolo skaidrumo Gardos ežero vandenimis.

10. Gardaland pramogų parkas

Keliaukite į netoli nuo Veronos esantį Gardaland parką, populiariausią Italijos pramogų parką, kad praleistumėte nuotykių kupiną dieną. Mėgaukitės stebuklinga diena ant pietrytinio Gardos ežero kranto įsikūrusiame pramogų parke, kuriame siūlomi įvairūs atrakcionai, tinkantys įvairiausio amžiaus lankytojams. Nesvarbu, ar keliaujate su vaikais ar su draugais, Gardaland parko atrakcionai siūlo ypatingą nuotykių, adrenalino, svajonių ir fantazijos derinį.

Gardaland pramogų parkas

Įsigykite Gardaland pramogų parko bilietus internetu ir negaiškite laiko prie bilietų kasų bei patirkite magiškiausius nuotykius garsiausiame Italijos pramogų parke. Mėgaukitės 40 skirtingų atrakcionų, įskaitant 6 amerikietiškų kalnelių atrakcionus, kurie suteiks daug pramogų visai šeimai.

Ką žinoti planuojant kelionę į Veroną

Kaip keliauti po Veroną?

Verona yra miestas, skirtas mėgėjams pasivaikščioti pėsčiomis. Nesivaržydami palikite automobilį ir atsisveikinkite su viešojo transporto priemonėmis, Veronos miestas yra pakankamai mažas, kad jį būtų galima apžiūrėti patiems. Žinoma, jei nuspręsite aplankyti Gardos ežerą, jums pravers ir autobusai, ir keltai.

Jei Veronos lankytinas vietas norite pažinti patogiai ir savo tempu, naudokitės Veronos turistiniu autobusu, kuris leis mėgautis romantiškojo miesto vaizdais visos kelionės metu.

Norėdami naudotis viešuoju Veronos transportu ir apsilankyti svarbiausiose miesto lankytinose vietose pigiau, įsigykite Veronos kortelę, kuri padės taupyti pinigus ir laiką.

Kur gerai pavalgyti Veronoje?

Už net mažiau nei dvidešimt eurų Veronoje galima pavalgyti kaip karaliui. Pasivaikščiokite po vieną ar dvi nuošalias gatveles ir suraskite „Trattoria“, „Caffè“ ar „Osteria“. Nesijaudinkite valgydami bendrai su nepažįstamais žmonėmis; Verona teikia pirmenybę daugeliui degustavimo būdų.

Kur apsistoti Veronoje?

Yra daugybė vingiuotų gatvelių, kuriomis galima klaidžioti, o apgyvendinimo įstaigų Veronos mieste taip pat netrūksta. Geriausius pasiūlymus nakvynei galite rasti čia: viešbučiai ir apartamentai Veronoje.

„Piazza delle Erbe“ aikštė yra plakanti šio Italijos miesto širdis, o apsistoję netoliese, jūs būsite pačiame miesto centre. Geriausias vietas apsistoti šalia svarbiausios Veronos aikštės rasite čia: viešbučiai šalia Piazza delle Erbe aikštės.

Geriausias laikas aplankyti

Geriausia Veroną aplankyti pavasarį ir ankstyvą rudenį, kai temperatūra yra švelni ir turistų yra mažiau.

Kur keliauti toliau?

Kadangi Verona yra įsikūrusi daugmaž pusiaukelėje tarp Milano ir Venecijos, dviejų svarbiausių šiaurės Italijos miestų turistiniame žemėlapyje, dauguma keliautojų, neplanuojančių praleisti daugiau laiko prie Gardos ežero, po apsilankymo Veronoje kaip savo sekantį kelionės tikslą renkasi vieną iš šių miestų.

Jei iš Veronos keliausite į Italijos madų sostinę, susipažinkite su svarbiausiomis Milano lankytinomis vietomis arba pasinaudokite šiuo dviejų dienų planu kelionei į Milaną.

Tuo tarpu keliaudami priešinga kryptimi, galite pasiekti romantiškąjį miestą ant vandens - Veneciją. Prieš apsilankydami ten, nepraleiskite progos susipažinti su pagrindinėmis lankytinomis vietomis Venecijoje.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Veronoje

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys