Nesvarbu, ar įsivaizduojate save „Romeo“ ar „Džuljeta“, Verona yra gražus miestas, kuriame gausu istorinių vietų, kuriose galite atrasti savo romantiškąją pusę. Šekspyras juk tris savo pjeses pastatė šiame Italijos mieste ne dėl nieko. Pasižvalgykite po populiariausių Veronos lankytinų vietų sąrašą.

Lankytinos vietos Veronoje

1. „Piazza delle Erbe“

Pavaišinkite ryškiaspalviais vaisiais ir daržovėmis, tada sustokite įvertinti viduramžių architektūrą senojoje Veronos aikštėje, kurioje nuo 1386 m. stovėjo Madonos Veronos fontanas.

Piazza delle Erbe

2. San Zeno bazilika

San Zeno bazilika skirta ne tik įsimylėjėliams, bet gali įkvėpti apsilankyti kriptoje ir savo akimis pamatyti Romeo ir Džuljetos santuokos aplinką.

San Zeno bazilika

3. Veronos arena

Veronos arenos plytose ir raudoname marmure įamžinta scenos meno magija išryškėja kiekviename šnabždesyje nuo scenos, nesvarbu, kurią koncentrinę pakopą pasirinksite.

Veronos arena

4. Castelvecchio tiltas

Dar žinomas kaip „Ponte di Castel Vecchio“ arba Skaligero tiltas, „Castelvecchio“ tiltas jo statybų metu XIV a. didžiavosi didžiausia pasaulyje arkų aprėptimi.

Castelvecchio tiltas

5. Torre dei Lamberti

Torre dei Lamberti, būdamas 84 metrų aukščio, yra didžiausias viduramžių bokštas mieste, o norint patekti į apžvalgos platformą reikia įveikti beveik 400 laiptelių. Laimei, čia taip pat yra liftas!

Torre dei Lamberti

6. Skaligero kapai

Nepamirškite aplankyti Skaligero kapų. Meno istorikai atpažins gotikos stiliaus architektūrą tiek antkapyje, tiek Santa Maria Antica koplyčioje.

Skaligero kapai

7. Castelvecchio

Mėgaukitės viduramžių pilimi dabartinėje restauruotoje būklėje ir pasivaikščiokite po to paties pavadinimo muziejų, norėdami iš arčiau pamatyti Veronos artefaktų kolekciją.

Castelvecchio

Ką žinoti planuojant kelionę į Veroną

Kaip keliauti po Veroną?

Verona yra miestas, skirtas mėgėjams pasivaikščioti pėsčiomis. Nesivaržydami palikite automobilį ir atsisveikinkite su viešojo transporto priemonėmis, Veronos miestas yra pakankamai mažas, kad jį būtų galima apžiūrėti be mechaninės pagalbos. Žinoma, jei nuspręsite aplankyti Gardos ežerą, jums padės ir keltai, ir autobusai.

Kur gerai pavalgyti Veronoje?

Už net mažiau nei dvidešimt eurų Veronoje galima pavalgyti kaip karaliui. Pasivaikščiokite po vieną ar dvi nuošalias gatveles ir suraskite „Trattoria“, „Caffè“ ar „Osteria“. Nesijaudinkite valgydami bendrai su nepažįstamais žmonėmis; Verona teikia pirmenybę daugeliui degustavimo būdų.

Kur apsistoti Veronoje?

Yra daugybė vingiuotų gatvelių, kuriomis galima klaidžioti, o apgyvendinimo įstaigų Veronos mieste taip pat netrūksta. „Piazza delle Erbe“ yra plakanti šio Italijos miesto širdis, o apsistoję netoliese, jūs būsite pačiame miesto centre.

Geriausias laikas aplankyti

Geriausia Veroną aplankyti pavasarį ir ankstyvą rudenį, kai temperatūra yra švelni ir turistų yra mažiau.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Veronoje