tolyn.lt

Amsterdamas

Lankytinos vietos Amsterdame, Nyderlanduose

Amsterdamas, Nyderlandų sostinė, yra gyvybingas miestas, turintis turtingą kultūros istoriją, kuri tikrai sužavės bet kurį lankytoją. Nuo vaizdingų kanalų iki visame pasaulyje žinomų muziejų ir gyvo naktinio gyvenimo Amsterdamas yra miestas, siūlantis kažką kiekvienam.

Miestas garsėja svetinga atmosfera ir draugiškais vietiniais gyventojais, kurie visada pasiruošę padėti lankytojams apžiūrėti miestą. Amsterdamas, kuriame yra daug dviračiams pritaikytų gatvių, yra puiki vieta tyrinėti miestą keliaujant dviračiais. Mieste taip pat yra daugybė puikių restoranų ir kavinių, kur keliautojai turi galimybę paragauti skanių olandų virtuvės patiekalų. Taip pat yra daugybė apsipirkimo vietų, o žinomuose miesto turguose siūloma daug įvairių produktų. Amsterdamas taip pat yra puiki vieta pasigrožėti nuostabiais Nyderlandų gamtos peizažais su daugybe vaizdingų parkų ir sodų. Apskritai, Amsterdamas yra miestas, kuris siūlo kažką kiekvienam keliautojo tipui, todėl tai yra puiki vieta aplankyti.

Lankytinos vietos Amsterdame

1. Amsterdamo kanalai

Keliaujant po miestą, išvengti garsiųjų Amsterdamo kanalų nepavyks. Eikite pasivaikščioti jų pakrante, leiskitės į ekskursiją laivu arba stebėkite žmones sėdėdami greta kanalo esančiame bare.

Amsterdamo kanalų žiedas

Leiskitės į kruizą Amsterdamo kanalais ir mėgaukitės Amsterdamo centro, įtraukto į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, vaizdais. Gėrėkitės nuostabiais XVII a. kanalo namais, senais Olandijos aukso amžiaus pirklių namais, žavingais tiltais ir olandų dviratininkais. 75 minutes trunkančio kruizo metu atraskite viską, ką gali pasiūlyti Nyderlandų sostinė.

Amsterdamo kanalų kruizo tvarkaraštis ir bilietų kainos.

 

2. Van Gogo muziejus

Van Gogo muziejus Amsterdame, Nyderlanduose, yra privalomas aplankyti visiems, kurie domisi garsaus menininko Vincento Van Gogo gyvenimu ir kūryba. Jame saugoma didžiausia Van Gogo darbų kolekcija pasaulyje, įskaitant daugiau nei 200 paveikslų ir 500 piešinių. Nuolatinėje muziejaus kolekcijoje yra daug garsiausių jo kūrinių, tokių kaip „Bulvių valgytojai“, „Saulėgrąžos“, „Irisai“ ir „Žvaigždėta naktis“. Muziejaus lankytojai taip pat gali pamatyti daugybę Van Gogo laiškų, asmeninių daiktų ir nuotraukų. Be meno kūrinių apžiūros, Van Gogo muziejus taip pat siūlo įvairias edukacines programas ir veiklas, įskaitant paskaitas, laikinąsias parodas ir ekskursijas su gidu. Muziejuje taip pat ištisus metus vyksta specialūs renginiai, tokie kaip filmų peržiūros, muzikos pasirodymai ir meno dirbtuvės.

Van Gogo muziejus yra viena populiariausių Amsterdamo lankytinų vietų, kuri kasmet pritraukia daugiau nei milijoną lankytojų. Norėdami aplankyti šį muziejų, įsigykite bilietus internetu ir užsitikrinkite greitą patekimą į muziejų pasirinktu laiku.

Van Gogo muziejus

3. „Museumplein“

Keliaudami po Amsterdamą, atraskite savo kelią į Museumplein - miesto centre esantį muziejų kvartalą. Čia laukia trys muziejai, pietų pertraukos koncertai „Concertgebouw“, daugybė parduotuvių ir didelė žalioji erdvė.

Museumplein

4. Rijksmuseum

Rijksmuseum (Nacionalinis Olandijos muziejus) – tai vieta, kurią Amsterdame privalo pamatyti kiekvienas, besidomintis menu ir istorija. Jame sukaupta neįtikėtina Nyderlandų ir Europos meno kolekcija nuo viduramžių iki šių dienų ir yra didžiausias ir prestižiškiausias šalies muziejus. Muziejaus galerijos užpildytos vienų didžiausių pasaulio dailininkų, įskaitant Rembrantą, Vermeerią ir Van Gogą, šedevrais. Jame taip pat yra įspūdinga istorinių artefaktų kolekcija – nuo baldų ir gobelenų iki ginklų ir šarvų. Rijksmuseum lankytojai gali tyrinėti muziejaus galerijas ir parodas savo tempu, o iš patyrusių darbuotojų sužinoti apie Nyderlandų kultūrą ir istoriją. Muziejus taip pat siūlo ekskursijas su gidu, taip pat paskaitas ir seminarus, kurie suteikia gilesnį supratimą apie eksponuojamus kūrinius. Muziejaus biblioteka ir archyvai taip pat yra puikus šaltinis tiems, kurie nori daugiau sužinoti apie šalies meną ir kultūrą. Be meno ir artefaktų kolekcijos, Rijksmuseum taip pat organizuoja įvairius renginius, tokius kaip koncertai, paskaitos ir filmų peržiūros. Čia taip pat siūlomos įvairios edukacinės programos ir užsiėmimai, įskaitant vasaros stovyklas ir kalbų kursus. Muziejaus restoranas, kavinė ir dovanų parduotuvė lankytojams suteikia galimybę atsipalaiduoti ir mėgautis muziejaus atmosfera. Rijksmuseum yra būtina stotelė kiekvienam, besilankančiam Amsterdame, ir tikrai suteiks praturtinančių bei malonių įspūdžių.

Rijksmuseum

Įsigykite bilietus internetu ir pasilepinkite nuostabia diena viename iš didžiausių Amsterdamo muziejų – Rijksmuseum, įsikūrusiame pačiame miesto centre.

Rijksmuseum darbo dienos ir bilietų kainos.

 

5. Raudonųjų žibintų kvartalas

Nesvarbu, ar ieškote muziejaus, „suvenyro“, ar rizikingo naktinio gyvenimo: Raudonųjų žibintų kvartalas tikrai pradžiugins ir pralinksmins.

Apsilankykite vieninteliame pasaulyje prostitucijos muziejuje, įkurtame 17-ojo amžiaus name, kuriame anksčiau veikė viešnamis. Čia galėsite susipažinti su liūdnai pagarsėjusio Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalo istorija ir patirti įprastą sekso paslaugų teikėjų gyvenimo dieną. Pamatykite kambarius, kuriuose jos dirba, ir išgirskite jų istorijas. Atsisėskite viename iš garsiųjų Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartalo langų ir pajuskite, ką reiškia būti kitoje stiklo pusėje.

Prisijunkite prie ekskursijos po Raudonųjų žibintų kvartalą ir sužinokite, kaip ir kodėl Amsterdamas įgijo savo reputaciją dėl liberalaus požiūrio į seksą ir narkotikus. Sužinokite apie rajoną iš vietinio gyventojo perspektyvos ir atraskite kelių „coffee shop‘ų“ vietas, įskaitant pirmąjį „coffee shop‘ą“ Amsterdame.

Raudonųjų žibintų kvartalas

6. „Heineken Experience“

Įkurta 1864 m., „Heineken“ dabar yra viena didžiausių pasaulyje alaus gamintojų. Apsilankykite „Heineken Experience“ ir sužinokite, kas slypi už buvusios „Heineken“ alaus daryklos Amsterdame durų, bei atraskite viską, ką reikia žinoti apie mėgstamiausią pasaulyje alų. Sužinokite apie įmonės istoriją, alaus gaminimo procesą, "Heineke"n naujoves ir apie tai, ko reikia norint patiekti visame pasaulyje žinomą alų. Sužinokite apie 4 natūralius ingredientus, iš kurių gaminamas šis alus, o kelionės pabaigoje pakelkite alaus bokalą su čia sutiktais naujais draugais.

„Heineken“ patirtis

7. Anos Frank namas

Anos Frank namas Amsterdame yra svarbi vieta visiems, kurie domisi istorija ir žmogaus teisėmis. Įsikūręs name, kuriame Ana Frank ir jos šeima slapstėsi nuo nacių Antrojo pasaulinio karo metais, muziejus lankytojams suteikia galimybę susipažinti su vienos garsiausių Holokausto aukų gyvenimu. Interaktyviuose eksponatuose lankytojai gali sužinoti apie žydų persekiojimą karo metu, taip pat apie Anos ir jos šeimos drąsą ir atsparumą slapstymosi metu. Muziejuje taip pat yra artefaktų iš Anos slapstymosi laikų, įskaitant jos dienoraštį, kurį ji parašė būdama slaptavietėje. Apsilankymas Anos Frank namuose suteikia lankytojams galimybę giliau suprasti holokaustą ir jo poveikį pasauliui. Tai galingas priminimas apie žmogaus teisių svarbą, apmąstymų ir atminimo vieta.

Jei norite sužinoti apie Anos Frank gyvenimą daugiau, prisijunkite prie išskirtinės ekskursijos pėsčiomis po Amsterdamą. Šios ekskursijos metu sužinosite daug detalių apie rašytojos gyvenimą, taip pat apie Amsterdamo žydų kvartalo ir Antrojo pasaulinio karo istoriją.

Anos Frank namas

8. Naujoji bažnyčia

Neoficiali vestuvių koplyčia, skirta Nyderlandų monarchams, Naujoji bažnyčia yra svarbiausia Olandijos bažnyčia ir istorinis Amsterdamo kertinis akmuo.

Naujoji bažnyčia

9. Amsterdamo muziejus

Norėdami sužinoti daugiau apie miesto istoriją, apsilankykite Amsterdamo muziejuje. Supažindinkite save su viskuo, nuo garsiųjų Amsterdamo gyventojų iki mados ir architektūros. Kai kurie eksponatai yra interaktyvūs!

Amsterdamo muziejus

10. De Pijpas

Amsterdamo „bohemos“ rajone De Pijpas gausu kavinių, barų ir restoranų. Apsilankykite ten prieš vakarienę ir praleiskite vėlyvą popietę klajodami po Albert Cuypmarket turgų.

De Pijpas

Ką žinoti planuojant kelionę į Amsterdamą

Kiek dienų turėtumėte praleisti Amsterdame?

Nėra teisingo atsakymo, tačiau miestui suteikiant galimybę sudaryti tikrą įspūdį, galite skirti tris dienas. Tai suteiks jums pakankamai laiko pamatyti svarbius lankytinus objektus, patyrinėti kanalus ir aplankyti keletą miesto rajonų.

Kaip keliauti po Amsterdamą?

Amsterdamas yra miestas, kuriame lengva orientuotis ir po jį keliauti. Viešasis transportas čia yra aukščiausios klasės. Internetu įsigykite dienos arba kelių dienų viešojo transporto bilietą, geriausiai atitinkantį jūsų kelionės į Amsterdamą planus. Keliaukite metro, tramvajais, autobusais ir keltais bei pažinkite miestą kaip vietinis.

 

Pamatykite Amsterdamą savo tempu keliaudami po miestą Amsterdamo turistiniu autobusu. Keliaudami šiuo būdu, sustosite patogiose miesto vietose ir galėsite aplankyti garsiausias Amsterdamo lankytinas vietas, tokias kaip „Heineken Experience“ arba Van Gogo muziejus.

Iš tikrųjų miestas yra pakankamai kompaktiškas, kad daugumą svarbiausių jo vietų galima būtų aplankyti pėsčiomis. Be to, kai geras oras, galite lengvai išsinuomoti dviratį.

Ar brangu yra Amsterdame?

Nors yra keletas pagrindinių lankytinų vietų, kuriose turėsite susimokėti (pavyzdžiui, Anos Frank namas ir Van Gogo muziejus), Amsterdame pilna gatvių turgų ir mažų nepriklausomų galerijų. Miestas yra toks tinkamas pasivaikščiojimams, kad jums nereikės daug išleisti viešajam transportui.

Geriausias laikas aplankyti

Amsterdame niekada nebūna žadamas geras oras, tačiau nuo balandžio iki rugsėjo galima tikėtis švelnesnės oro temperatūros ir ilgesnių dienų. Balandis yra ypač gražus - žydi garsiosios tulpės, o jūs galite švęsti didžiausią metų šventę Olandijoje - Karaliaus dieną.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Amsterdame

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys