Stambulo strateginė vieta tarp Europos ir Azijos ant senovinio šilko kelio padarė jį vienu svarbiausių istorijos miestų. Jo lankytinų vietų sąrašas būtų toks ilgas, kad juo būtų galima sujungti Bosforą, taigi štai 10 geriausių šio Turkijos miesto lankytinų vietų, kad jūsų kelionės maršrutas būtų lengviau kuriamas!

Lankytinos vietos Stambule

1. Hagia Sophia

Hagia Sophia milžiniškas kupolas, vainikuojantis šią bažnyčią paverstą mečete, o po to muziejumi, buvo savo laikų architektūrinis stebuklas, nors iki to reikėjo atlikti daug bandymų ir padaryti daug klaidų: jis sugriuvo du kartus!

Hagia Sophia

2. Sultono Ahmedo mečetė

Taip pat žinoma kaip Mėlynoji mečetė, kadangi puikios „İznik“ plytelės, puošiančios šią nuostabią struktūrą, geba padaryti ją mėlynesne, nei yra iš tikrųjų!

Sultono Ahmedo mečetė

3. Dolmabahče rūmai

Šlovingieji Dolmabahče rūmai dominuoja Europos pusės Bosforo pakrantėje, kur jie buvo pagrindinis administracinis centras paskutinėmis Osmanų imperijos dienomis.

Dolmabahče rūmai

4. Topkapi rūmai

Topkapi rūmai, buvę daugelio sultonų namai, ne tik siūlo įspūdingą miesto vaizdą, bet ir saugo lobius, dėl kurių karūnos papuošalai atrodo kaip „Claire's“ aksesuarai!

Topkapi rūmai

5. Galata bokštas

Manoma, kad dar 1600-aisiais Ahmetas Çelebi skrido per Bosforą nuo Galata bokšto viršaus. Dauguma lankytojų tikriausiai pasitenkins iš jo atsiveriančiais nepakartojamais vaizdais!

Galata bokštas

6. Didysis turgus

Didysis turgus yra vienas didžiausių ir seniausių turgų planetoje. Nuolatinis nuostabos šaltinis, tai taip pat viena lankomiausių vietų pasaulyje. Bet kada tikėkitės minios žmonių čia!

Didysis turgus

7. Süleymaniye mečetė

Įspūdingą Süleymaniye mečetę Didžiajam Suleimanui pastatė puikus architektas Sinanas.

Süleymaniye mečetė

8. Prieskonių turgus

Prieskonių turgus, kitaip žinomas kaip Egipto turgus, buvo įkurtas 1660 m. ir tebėra vieta, kur galima mėgautis prieskoniais, riešutais, turkiškais skanėstais ir kitais dieviškais skoniais bei kvapais!

Prieskonių turgus

9. Bazilikos rezervuaras

Viena iš labiausiai neįprastų Stambulo vietų, kuri gimė romėnų relikvijas pakartotinai panaudojant Bizantijos statytojams, paremti šią sudėtingą sistemą, kuri kadaise į miestą tiekė geriamąjį vandenį.

Bazilikos rezervuaras

10. Mergelės bokštas

Šis istorinis švyturys, pastatytas ant mažos salelės Bosforo sąsiauryje, kadaise buvo sargybos bokštas. Dabar jis taip pat yra populiarus restoranas ir kavinė, iš kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į miesto pakrantę.

Mergelės bokštas

Ką žinoti planuojant kelionę į Stambulą

Kiek dienų praleisti Stambule?

Stambulas yra kartografinis labirintas su vaizdais ir įspūdžiais, laukiančiais už kiekvieno kampo. Kiek laiko apsistoti, priklauso nuo to, kaip stipriai norite pasinerti į miesto atmosferą, tačiau savaitės turėtų pakakti, kad apžiūrėtumėte garsiausias lankytinas vietas.

Kaip patekti iš oro uosto į miestą?

Havatašo maršrutiniai autobusai yra randami už terminalo ribų ir išvyksta į Taksimą kas pusvalandį nuo 4:00 iki 1:00. Taksi yra patogiausias būdas, o ir neturėtų būti labai brangesnis nei maršrutinis autobusas keliaujant keturiese. Nepamirškite ignoruoti oro uoste esančių aferistų ir įlipkite į taksi tik oficialioje taksi keleivių laukimo vietoje prie terminalo išėjimo.

Kur apsistoti Stambule?

Pagrindinės turistinės vietos yra Fatihas ir Taksimas, o kurioje iš jų apsistoti, priklauso nuo jūsų viešnagės pobūdžio. Fatihas yra senamiestis, kuriame gyvena daugybė istorinių Stambulo lankytinų vietų. Kita vertus, Taksimas yra modernus ir labiau patinka mieste besilankantiems svečiams, kurie nori apsipirkti, skaniai pavalgyti ir smagiai vakaroti. Kelionė tarp šių dviejų rajonų yra paprasta, todėl nesijaudinkite, jei mėgstate po apsilankymo Hagia Sophia skubėti į šokių aikštelę!

Geriausias laikas aplankyti Stambule

Oras yra geras visais metų laikais, tačiau gali būti gera idėja vengti vasaros, jei nemėgstate ypač didelio karščio.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Stambule