tolyn.lt

Barselona

Lankytinos vietos Barselonoje, Ispanijoje

Gera futbolo komanda, puikūs paplūdimiai, skaniausios tapos ir svajinga architektūra. Barselonoje, Viduržemio jūros pajūrio Ispanijos Katalonijos regiono sostinėje, atrodo tarsi nėra nieko blogo. Čia rasite keletą Barselonos lankytinų vietų, kurias būtinai įtraukite į savo kelionės planą.

Lankytinos vietos Barselonoje

1. Sagrada Familia

Sagrada Familia - nuostabioji bazilika, kuri yra vis dar nebaigtas Antoni Gaudi šedevras. Šis Gaudi kūrinys su savo įspūdingais fasadais ir interjeru yra vienas lankomiausių Ispanijos paminklų. Pasigrožėkite gotikos ir Art Nouveau formų deriniu šiame į UNESCO sąrašą įtrauktame pastate, kuris dominuoja Barselonos horizonte. Gaudi pradėjo kurti tikrąjį Barselonos simbolį 1882 m., o Sagrada Familia bažnyčios statybos darbai tebėra nebaigti. Nors ir nebaigtą, šią baziliką yra tiesiog būtina pamatyti besisvečiuojant Barselonoje.

Sagrada Familia

Patekite į nebaigtą Gaudi šedevrą Sagrada Familia su šiuo įėjimo bilietu ir tyrinėkite Barselonos lankomiausią įžymybę savo tempu naudodamiesi informatyviu audio gidu.

2. Güell parkas

Güell parkas Barselonoje yra vieta, kurioje galite pasigrožėti spalvingais Antoni Gaudí mozaikos meno kūriniais, pavyzdžiui, Drakono laiptais su visame pasaulyje žinoma salamandra. Pailsėkite nuo miesto triukšmo vaikščiodami po žaliuosius Austrijos sodus ir pasidarykite nuostabių Barselonos nuotraukų iš parko apžvalgos aikštelių. Parko planą Gaudžiui paskyrė Eusebi Güell, katalonų verslininkas, norėjęs atkurti britišką parką ant Muntanya Pelada (Plikojo kalno). Güell parkas buvo atidarytas kaip miesto parkas 1926 m., 1969 m. pripažintas meno paminklu ir 1984 m. paskelbtas UNESCO pasaulio paveldo objektu.

Įsigykite įėjimo bilietus internetu ir aplankykite Güell parką – vieną iš pagrindinių Gaudi darbų Barselonoje, kur galėsite pasigrožėti įspūdingais Barselonos vaizdais bei tyrinėti šią nuostabią žaliąją erdvę, apsuptą modernistinės architektūros.

Park Güell

3. Casa Milà (La Pedrera)

Casa Milà (La Pedrera) yra vienas iškiliausių ir novatoriškiausių XX amžiaus pastatų, pastatytas Antoni Gaudi karjeros viršūnėje. Atsidūrę už nepaprasto pastato fasado elegantiškoje Passeig de Gracia gatvėje, pasigrožėkite akį traukiančiais laiptais ir kamščiatraukiais kaminais, kurie tapo Gaudi Barselonos simboliais. Užlipkite ant stogo ir pasigrožėkite jo vingiuotomis formomis ir įnoringais kaminais iš arti. Tada užsukite į palėpės erdvę ir apžiūrėkite „Espai Gaudi“ parodą – vienintelę parodą, skirtą Gaudi gyvenimui ir kūrybai. Sužinokite daugiau apie jo architektūrines inovacijas per čia eksponuojamus modelius, pastatų planus, istorines nuotraukas ir vaizdo įrašus.

Apžiūrėkite Casa Milà (La Pedrera) nelaukdami eilėse su prioritetiniais bilietais ir apžiūrėkite Antoni Gaudi apartamentus Passeig de Gracia gatvėje bei Espai Gaudi parodą, skirtą Gaudi gyvenimui ir architektūrai.

„Casa Milà“ (La Pedrera)

4. Casa Batlló

Casa Batlló yra dar vienas architektūros ir dizaino legendos Antoni Gaudí šedevrų. Keliaukite į Gaudi visatą su iš pažiūros neįmanomomis tūrinėmis projekcijomis, binauraliniu garsu, judesio jutikliais, įtraukiančiomis erdvėmis, skoniais ir kvapais. Patekite į lordo Batlló miegamąjį. Mėgaukitės svaiginančiu kambariu, Gaudi kubu (šešių pusių LED kubu, unikaliu pasaulyje).

Atraskite Casa Batlló, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir patirkite įspūdingų įspūdžių su šiuo įėjimo bilietu bei pažinkite vieną iš Gaudi šedevrų mokydamiesi apie jį.

Casa Batlló

5. Nacionalinis Katalonijos meno muziejus (MNAC)

Nacionalinis Katalonijos meno muziejus (MNAC) įsikūręs Montjuïc Palau Nacional pastate, kuris buvo pastatytas 1929 m. Tarptautinei parodai. Apsilankę muziejuje turėsite galimybę pamatyti Katalonijos modernizmo menininkų kūrinius, įskaitant Gaudí ir Casas. Pasigrožėkite didžiųjų Europos renesanso ir baroko tapytojų, tokių kaip Tiziano ir Velázquez, šedevrais. Taip pat apžiūrėkite muziejaus fotografijų kolekciją. Kolekcijos eksponuojamos 2 aukštuose ir turėtumėte planuoti keletą valandų praleisti muziejuje, kad turėtumėte laiko viską pamatyti. Be kolekcijų tyrinėjimo, turėsite galimybę daugiau sužinoti apie pastato istoriją. Vėliau galėsite pakilti ant pastato stogo, kuris yra puiki vieta mėgautis panoraminiais Barselonos miesto vaizdais.

Įsigykite prioritetinius įėjimo bilietus internetu ir pamatykite Nacionaliniame Katalonijos meno muziejuje esančią geriausią pasaulyje romaninių freskų kolekciją bei pasigrožėkite Katalonijos modernizmo meistrų, Europos renesanso ir baroko meistrų darbais bei muziejaus fotografijų kolekcija.

Jei domitės menu ir ketinate aplankyti ne tik šį muziejų, bet ir kitas nuolatines ir laikinąsias geriausių Barselonos meno muziejų parodas, įsigykite šį patogų kombinuotą bilietą, kuris leis aplankyti 6 geriausius Barselonos muziejus ir sutaupyti iki 45% bilietų kainų.

Nacionalinis Katalonijos meno muziejus (MNAC)

6. Barri Gòtic (gotikinis kvartalas)

Gotikinis kvartalas, įsikūręs Ciutat Vella rajone, yra Barselonos senojo miesto širdis. Atraskite romėnų gyvenviečių Barselonoje vietas, kurios datuojamos 2000 m. ir pasivaikščiokite palei vienas iš geriausiai pasaulyje išlikusių romėnų sienų. Pasigrožėkite gotikinio kvartalo architektūra ir pasijuskite tarsi nukeliavę į viduramžius. Jums tikrai paliks įspūdį Plaça del Rei aikštė su Viceroy rūmais ir nuostabiais Palau Reial. Būtent čia katalikų monarchai sveikino keliautoją Kristupą Kolumbą, grįžusį iš pirmosios kelionės į Ameriką. Pamatykite Barselonos katedrą ir Santa Maria del Mar – geriausius grynos katalonų gotikos pavyzdžius. Šiame rajone taip pat gausu madingų barų, restoranų ir nedidelių butikų, todėl čia galėsite pajusti Barselonos esmę.

Prisijunkite prie šios ekskursijos ir mėgaukitės pasivaikščiojimu su patyrusiu gidu po Barselonos senamiestį ir Gotikinį kvartalą, kad pamatytumėte miesto praeities turtingumą.

Barri Gòtic (gotikinis kvartalas)

7. Montjuic kalva

Montjuic, viduramžių lotynų ir katalonų kalbomis reiškiantis „žydų kalną“, yra kalva Barselonoje, turinti turtingą istoriją. Tai buvo miesto gimimo vieta, o jos strateginė vieta prie Viduržemio jūros ir Llobregato upės padarė šią kalvą reikšminga per visą istoriją. Dabar ant kalvos yra įsikūręs Katalonijos nacionalinis meno muziejus ir įvairūs parkai bei sodai. Į ją galima patekti Montjuïc funikulieriumi ir Montjuïc keltuvu.

Pamatykite Barseloną iš viršaus įsigydami šį Montjuïc keltuvo bilietą. Keliaukite naujai atnaujintu keltuvu į Montjuïc kalvą, nuo kurios atsiveria nuostabūs Barselonos vaizdai – nuo Serra de Collserola iki Viduržemio jūros. Pakeliui į viršų aplankykite tris keltuvo stotis: Montjuïc parką, Miramarą ir Montjuïc pilį. Iš paukščio skrydžio pamatykite tokius žymius objektus kaip įspūdingoji Sagrada Familia bažnyčia.

Montjuic kalva

8. Monseratas

Monseratas yra garsiausia Katalonijos kalnų grandinė. Dienos kelionės iš Barselonos metu, pasigrožėkite natūraliu kraštovaizdžiu ir atraskite viduramžių vienuolyno istoriją bei tradicijas. Pakeliui į vienuolyną mėgaukitės nuostabia gamta ir įspūdingais Monserato kalnų grandinės vaizdais. Pakilę į vienuolyną, sužinokite apie turtingą Santa Maria de Montserrat abatijos, nuo XI a. iki šiol veikiančio vienuolyno, istoriją.

Paprasčiausia pasiekti Monseratą iš Barselonos yra prisijungiant prie pusdienio ar visos dienos ekskursijos, kurios metu į kalną keliausite traukiniu, aplankysite istorinį Monserato kalnų grandinės vienuolyną ir pasigrožėsite nuostabiais vaizdais.

Monserato vienuolyno kompleksą galite tyrinėti ir savo greičiu, atvykdami ten savarankiškai. Tam bus reikalingas įėjimo bilietas, su kuriuo galėsite susipažinti iš arti su vienuolyno bazilika, apsilankykite muziejuje ir pamatyti tokių menininkų kaip Caravaggio, Picasso, Dali ir kitų meistriškus darbus, o taip pat susitikti su garsiąja Juodąja Madona (La Moreneta).

Montserrato kalnas

9. „Camp Nou“ stadionas

Jei esate futbolo mėgėjas, būtinai nuvykite į „Camp Nou“. Didžiausias Ispanijos stadionas, talpinantis daugiau nei 99 000 gerbėjų, nuo 1957 m. yra garsiojo „FC Barcelona“ futbolo klubo namai.

Atraskite F.C. Barselona įtraukiančios ekskursijos po šio futbolo klubo muziejų metu. Apsilankykite naujai duris atvėrusiame muziejuje ir atraskite Barsos praeitį, dabartį ir ateitį per svarbiausius komandos renginius.

„Camp Nou“ stadionas

10. Barselonos akvariumas

Barselonos akvariumas įsikūręs Port Vell, senajame miesto uosto rajone, ir yra svarbiausias pasaulyje jūrinio laisvalaikio ir švietimo centras, skirtas Viduržemio jūros povandeniniam gyvenimui. Akvariumas yra puiki vieta sužinoti apie jūrą ir daugybę ten gyvenančių gyvūnų rūšių. Pamatykite 35 Viduržemio jūros ir atogrąžų rezervuarus, kuriuose gyvena 11 000 gyvūnų iš maždaug 450 skirtingų rūšių. Įspūdingiausias iš visų yra didžiulis 5 metrų gylio ir 36 metrų skersmens okeanariumas. Per okeanariumą driekiasi skaidrus 80 metrų ilgio tunelis, leidžiantis vaikščioti tarp ryklių, murėjų, jūrinių saulžuvių ir daugelio kitų rūšių.

Apsilankykite unikaliame Barselonos akvariume su prioritetiniu bilietu ir patirkite įspūdingą okeanariumą eidami skaidriu tuneliu, apsuptu ryklių.

Barselonos akvariumas

Ką žinoti planuojant kelionę į Barseloną

Kiek dienų turėtumėte praleisti Barselonoje?

Barselonoje yra daugybė linksmų dalykų, ypač jei planuojate pasimėgauti ir plačiai pagarsėjusiu miesto naktiniu gyvenimu. Per tris dienas galėsite aplankyti visus svarbiausius Gaudi lankytinus objektus, taip pat Pikaso ir Miro muziejus. Taip pat galėtumėte apsistoti savaitę ar ilgiau. Ką daryti papildomomis dienomis? Na, turėsite daug laiko praleisti paplūdimyje, aplankyti netoliese esantį Sitges kaimą ar apsipirkti gotikiniame kvartale.

Kaip geriausia keliauti po miestą?

Barselona yra nuostabus miestas, kurį galima apžiūrėti pėsčiomis. Vieną popietę galite lengvai pasivaikščioti nuo La Rambla iki paplūdimio ir tada atgal į gotikinį kvartalą. Miestas yra gana plokščias, todėl pasivažinėjimas dviračiais taip pat yra puikus pasirinkimas. Jei mėgstate transportą, siūlome leistis į kelionę į Tibidabo - 1890-ųjų pramogų parką, iš kurio atsiveria vaizdas į visą miestą. Jums teks važiuoti metro, tramvajumi, funikulieriumi ir netgi apžvalgos ratu, jei tik to norisi!

Norėdami tarp Barselonos lankytinų vietų keliauti patogiausiu būdu ir pakeliui grožėtis miesto vaizdais, rinkitės keliones turistiniu autobusu.

Kurios ekskursijos Barselonoje yra pačios smagiausios?

Nuo kelionių oro balionais ir pasivažinėjimų dviračiais iki visiems prieinamų pasivaikščiojimų po Gaudi architektūros šedevrus, galima rasti keliolika variantų, kaip paįvairinti jūsų apsilankymą Barselonoje. Pažintį su daugybe architektūrinių lankytinų vietų itin gali praturtinti istorijos ir pasakojimai, kuriuos jums galėtų pasiūlyti vietinis gidas.

Geriausias laikas aplankyti

Barselona širdyje yra paplūdimio miestas, todėl jis yra pats linksmiausias vasarą. Jei norite patirti geriausia, ką Barselona gali pasiūlyti, suplanuokite savo kelionę Sant Joan (Šv. Jono) festivalio arba „ugnies nakties“ metu. Kiekvienais metais birželio 23 d. miestas švenčia su laužais ir vakarėliais iki aušros.

Kelionės į Barseloną planas

Šis dviejų dienų kelionės į Barseloną planas ne tik padės aplankyti svarbiausias Katalonijos sostinės įžymybes, bet ir iš arti susipažinti su nuostabia jos kultūra. Šis kelionės planas itin puikiai tiks, jei planuojate praleisti savatgalį Barselonoje.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Barselonoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys