Nepaisant palyginti nedidelio dydžio, Čekijos sostinė Praha yra tiesiog kimšte prikimšta nuostabių lankytinų vietų, kurių kiekviena turi ilgą ir įvairią istoriją. Jei norite maksimaliai išnaudoti savo apsilankymą Prahoje, į savo kelionės planą būtinai įtraukite šias 10 lankytinų vietų.

Lankytinos vietos Prahoje

1. Vltava upė

Vltava upė teka per Prahos centrą. Įšokite į vieną iš daugelio turistinių laivų ir pasigrožėkite nuostabiais vaizdais iš abiejų upės pusių gurkšnodami skanų čekišką alų.

Vltava upė

2. Karolio tiltas

600 metų senumo Karolio tiltas yra vienas ikoniškiausių Prahos orientyrų. Gražiai dekoruotas eilėmis 30 baroko stiliaus statulų, šis tiltas yra tiesiog puiki vieta romantiškam pasivaikščiojimui.

Karolio tiltas

3. Senamiesčio aikštė

Prahos Senamiesčio aikštėje yra žaviai eklektiškas kelių šimtmečių architektūros stilių derinys – ši aikštė yra neabejotinai viena gražiausių Europos įžymybių.

Senamiesčio aikštė

4. Prahos pilis

Didžiausia senovinė pilis pasaulyje, kuri taip pat yra viena puošniausių, Prahos pilis nuo 9 amžiaus buvo visų skirtingų Čekijos vadovų namai.

Prahos pilis

5. Prahos nacionalinis teatras

Prahos nacionalinis teatras yra puikus neorenesansinis pastatas ant Vltavos upės kranto, didingas tiek iš vidaus, tiek iš išorės, dažnai išskiriamas kaip geriausias Čekijos architektūros laimėjimas.

Prahos nacionalinis teatras

6. Žydų kvartalas (Josefovas)

Nepaisant audringos istorijos, Prahos žydų kvartalas išlaikė didžiąją dalį istorinių pastatų ir dabar yra geriausiai išsilaikęs žydų istorinis kompleksas Europoje.

Žydų kvartalas (Josefovas)

7. Vencelio aikštė

Prahos Naujamiesčio centre esanti Vencelio aikštė – ne tik gyva prekybos ir turizmo zona, bet ir daugelio svarbiausių miesto įvykių per visą istoriją vieta.

Vencelio aikštė

8. Astronominis laikrodis

Šis astronominis laikrodis datuojamas 1410 m. yra trečias pagal senumą pasaulyje ir seniausias vis dar veikiantis. Nepraleiskite jo fantastiško judančių figūrėlių pasirodymo kiekvieną valandą.

Astronominis laikrodis

9. Kampos sala

Tarp Prahos pilies ir Karolio tilto įsikūrusi romantiška Kampos salos atmosfera jus sužavės. Nuo jos krantų galėsite gėrėtis geriausiais Prahos istorinių paminklų vaizdais.

Kampos sala

10. Šv. Vito katedra

Puikiausios gotikinės architektūros pavyzdys - įspūdinga Šv. Vito katedra, kuri yra didžiausia bažnyčia šalyje ir viena iš svarbiausių.

Šv. Vito katedra

Ką žinoti planuojant kelionę į Prahą

Atraskite čekišką alų

Čekiškas alus yra tikras dėl savo reputacijos. Vis dėlto naujokus gali supainioti alaus alkoholio kiekis. Nesijaudinkite, alui suteikiami skaičiai nenurodo jo alkoholio procentų. Jie nurodo alkoholio laipsnį, kuris yra daug sudėtingesnis veiksnys. Paprastai alus dažniausiai būna 10 ir 12 laipsnių, atitinkamai maždaug 4% ir 5%. Kai kurie alūs būna iki 19 laipsnių - tai 8% alkoholio!

Išbandykite čekų dešrainį

Patikėsite ar ne, viena iš Prahos kulinarinių pažibų yra jos dešrainiai. Gerokai pranašesnės už savo amerikietiškas koleges, šios skanios dešrelės, įdarytos prancūziškose batonuose, užtikrina geriausius pigius pietus mieste. Dešrainių kioskų yra pilna visame mieste, tiesiog rinkitės!

Geriausias laikas aplankyti Prahą

Prahą turbūt maloniausia aplankyti pavasarį (kovas – gegužė) ir rudenį (rugsėjis – lapkritis), nes orai švelnesni ir turistų yra mažiau nei vasaros mėnesiais.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Prahoje