Pasakų miestas su turtinga istorija ir gražia architektūra, Zalcburgas yra dažnai nepastebimas Europos perlas. Čia yra daug dalykų, kuriuos galima nuveikti leidžiant laiką šioje Austrijos miesto pasakoje. Atraskite populiariausias lankytinas vietas Zalcburge ir nepraleiskite progos jas visas pažinti iš arti.

Lankytinos vietos Zalcburge

1. Zalcburgo senamiestis

Ant vandeningos Zalcacho upės krantų yra įsikūręs žavusis istorinis Zalcburgo centras. Pasilepinkite ekskursija po vingiuotas gatveles ir varių dengtas miesto katedras.

Zalcburgo senamiestis

2. Hellbrunn rūmai

Šie „Lustschloss“ (pramogų rūmai) buvo vieta, kur vasaros mėnesiais atvykdavo atsipūsti Austrijos arkivyskupai. Hellbrunn rūmai labiausiai garsėja savo fontanais ir džiugiais vandens žaidimais.

Hellbrunn rūmai

3. Zalcburgo muziejus

Zalcburgo muziejus supažindins jus su visa Austrijos istorijos raiška nuo senovės Romos gyvenviečių iki Pirmojo pasaulinio karo per šiuolaikinį meną.

4. Mirabelės rūmai

Su tobulai valdoma elegancija pastatyti Mirabelės rūmai iš pradžių buvo pastatyti kunigaikščio meilužėms. Vėliau jie tapo tinkama vieta Marijai ir vaikams.

Mirabelės rūmai

5. Zalcburgo zoologijos sodas

Nieko vidutinio nerasite šiame zoologijos sode! Vešlios gyvūnų buveinės išsidėsčiusios užliejamose lygumose ir uolėtose kalvų šlaituose, todėl šiame sode yra tokių neįprastų reginių, kaip žalioje pievoje ramiai besiganantys zebrai.

Zalcburgo zoologijos sodas

6. Zalcburgo katedra

Kaip istoriškai galingos Romos katalikų arkivyskupijos buveinė, galima tikėtis didingumo iš šio stulbinančio Zalcburgo orientyro. Įdomus  faktas: čia buvo pakrikštytas Mocartas!

Zalcburgo katedra

7. Hohensalzburgo tvirtovė

Matoma iš kelių kilometrų atstumo, kalnų viršūnėje įsikūrusi ikoniškiausia Zalcburgo tvirtovė yra viena didžiausių viduramžių pilių Europoje. Nepraleiskite progos užsukti į jos auksinius kambarius ir karališkąsias sales.

Hohensalzburgo tvirtovė

Ką žinoti planuojant kelionę į Zalcburgą

Kiek dienų praleisti Zalcburge?

Zalcburgas, kuriame gyvena mažiau nei 150 000 gyventojų, yra palyginti mažas miestas. Galėtumėte per dieną pamatyti daugumą miesto lankytinų vietų, jei labai skubėsite. Tačiau atsipalaiduokite ir palikite pakankamai laiko paragauti vietos štrudelių! Rekomenduojama apsistoti tris dienas, ypač jei planuojate išvykti į Hellbrunn rūmus ar kur kitur.

Kur apsistoti Zalcburge?

Zalcburge gausu puikių viešbučių ir geriausių nakvynės namų, tad rinkitės! Padarykite sau malonę ir raskite jaukią vietą apsistoti bet kurioje upės pusėje, netoli miesto centro.

Geriausias laikas aplankyti Zalcburgą

Vasara ir ruduo.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Zalcburge