tolyn.lt

Viena

Lankytinos vietos Vienoje, Austrijoje

Viena yra gražus miestas, kupinas kultūros, istorijos ir nuostabios architektūros. Dėl nuostabios baroko architektūros ir imperatoriškųjų rūmų Austrijos sostinė yra itin patrauklus miestas, kurį tiesiog būtina aplankyti. Čia išvardintos svarbiausios Vienos lankytinos vietos, kurias verta įtraukti į kelionės planą.

Vienoje taip pat yra keletas geriausių pasaulio muziejų, galerijų ir bibliotekų, įskaitant visame pasaulyje žinomą Albertinos muziejų ir Vienos valstybinę operą. Mieste taip pat yra daug parkų, sodų ir kitų žaliųjų erdvių, todėl jis idealiai tinka tiems, kurie mėgsta leisti laiką lauke. Viena yra puikus miestas gurmanams, nes čia gausu įvairių restoranų ir kavinių, tiekiančių tradicinius austrų ir tarptautinės virtuvės patiekalus. Čia taip pat šurmuliuoja naktinis gyvenimas – nuo klubų ir barų iki gyvos muzikos ir teatro. Viena taip pat yra puiki vieta mėgėjams apsipirkti, nes čia gausu butikų, turgų ir prekybos centrų. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – Viena yra puikus miestas tiems, kurie nori apžiūrėti jos apylinkes, kuriose yra daugybė pėsčiųjų ir dviračių takų, taip pat vaizdingi kaimai ir vynuogynai.

Lankytinos vietos Vienoje

Svarstote, ką pamatyti Vienoje, lankantis šiame Austrijos mieste pirmąjį kartą? Čia pateikiamos pagrindinės Vienos lankytinos vietos, kurias rekomenduojama įtraukti į kelionės maršrutą, o taip pat patarimai, kaip geriausia jas aplankyti, taupant laiką ir pinigus.

Taigi, ką tiesiog būtina pamatyti lankantis Vienoje, Austrijoje?

1. Hofburgo rūmai

Hofburgo rūmai Vienoje, Austrijoje – tai vieta, kurią privalo pamatyti kiekvienas, besidomintis Europos istorija ir kultūra. Šie įspūdingi rūmai, įsikūrę pačiame miesto centre, kadaise buvo Habsburgų dinastijos, kuri šimtmečius valdė Austrijos imperiją, galios vieta. Rūmai yra daugelio pastatų kompleksas, kurių kiekvienas turi savo unikalią istoriją. Lankytojai gali apžiūrėti baroko stiliaus imperatoriškuosius apartamentus ir pasigrožėti imperatoriškosios koplyčios didybe, kuri praeityje buvo daugelio svarbių įvykių vieta. Rūmuose taip pat yra keletas muziejų ir galerijų, tokių kaip Sisi muziejus, Imperatoriškasis iždas su brangių artefaktų kolekcija, imperatoriškoji sidabro kolekcija ir imperatoriškoji ginkluotė. Taip pat yra keletas nuostabių sodų ir kiemų, kuriuos galima aplankyti, įskaitant Palmių namą, kuriame auginami egzotiški augalai iš viso pasaulio. Dėl jų įspūdingos architektūros ir turtingos istorijos Hofburgo rūmus tiesiog būtina pamatyti tiems, kurie domisi Europos istorija.

Hofburgo rūmai, Viena

Tam, kad geriausiai pažintumėte svarbiausių Vienos rūmų kompleksą, prisijunkite prie šios ekskursijos po Hofburgo rūmus ir sodus. Taip ne tik sutaupysite laiko išvengdami eilių prie bilietų į Sisi muziejų bei Hofburgo imperatoriškuosius apartamentus, bet ir su profesionaliu gidu aplankysite privačius imperatoriaus Pranciškaus Juozapo ir jo žmonos Bavarijos Elžbietos „Sisi“ miegamuosius, salonus ir biurus bei apžiūrėsite visame pasaulyje žinomą Sisi asmeninių daiktų kolekciją, pamatysite visame pasaulyje žinomos Ispaniško jojimo mokyklos pastatus bei pasigrožėsite daugybe rūmų soduose ir kiemuose esančių statulų bei fontanų. 

Aplankykite Imperatoriškąjį iždą įsigydami bilietą internetu ir atraskite Habsburgų lobius seniausioje Hofburgo rūmų dalyje – Šveicarijos sparne. Pamatykite vertingiausius brangakmenius – tarp jų vieną didžiausių smaragdų pasaulyje – liudijančius apie buvusią Habsburgų dinastijos galią.

Hofburgo rūmų komplekse esančią įspūdingąją Ispaniškojo jojimo mokyklą galite aplankyti įsigydami bilietus į profesionalų klasikinio jojimo pasirodymą. Jei labiau domina architektūra ir tai, kas vyksta už šio įspūdingo pasirodymo scenos, rinkitės ekskursiją po Ispaniškojo jojimo mokyklą.

2. Šenbruno rūmai

Šenbruno rūmai yra viena iš gražiausių lankytinų vietų Vienoje, Austrijoje. Tai yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir puikus baroko stiliaus architektūros pavyzdys. Rūmai išsiskiria savo grandioziniu ir prabangiu dizainu, su paauksuotomis sienomis ir puošniomis marmurinėmis skulptūromis. Čia taip pat yra vieni įspūdingiausių ir gražiausių sodų Europoje. Vienos Šenbruno rūmų lankytojai gali apžiūrėti rūmų teritoriją, rūmus ir mėgautis nuostabiais vaizdais iš terasos. Rūmų viduje lankytojai gali susipažinti su Habsburgų dinastijos istorija, taip pat apžiūrėti įspūdingas meno, baldų ir artefaktų kolekcijas. Vienos Šenbruno rūmai yra nuostabi vieta aplankyti ir patirti baroko laikotarpio didybę ir grožį.

Šenbruno rūmai, Viena

Išvenkite laiko gaišimo ilgose eilėse prie įėjimo į rūmus įsigydami ekskursiją po Šenbruno rūmus internetu ir atrasdami šiuos kvapą gniaužiančius rūmus bei įspūdingus jų sodus. Pamatykite nuostabų rūmų interjerą ir sužinokite apie įspūdingą jų istoriją vaikščiodami po rūmus su gidu.

Atrasti šlovingojo Šenbruno rūmų parko grožį galite ir savarankiškai po juos važinėdami Šenbruno panoraminiu traukinuku. Iš anksto užsisakykite traukinuko bilietą ir patogiai sėdėdami tyrinėkite šią nuostabią vietovę. 

Klasikinės muzikos mylėtojai Šenbruno rūmų teritorijoje esančioje Šenbruno oranžerijoje taip pat gali pasimėgauti įspūdingu Mocarto ir Štrauso muzikos koncertu.

Kartu su imperatoriškąja Šenbruno rūmų vasaros rezidencija į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtrauktas Šenbruno zoologijos sodas yra seniausias pasaulyje ir penkis kartus iš eilės geriausias zoologijos sodas Europoje.

Čia galite pamatyti 700 gyvūnų rūšių iš viso pasaulio, kai kurios iš jų yra labai nykstančios. 17 hektarų teritorijoje galite sutikti žirafas, ant virvių siūbuojančius orangutangus, savo platformose snūduriuojančius Sibiro tigrus, eukalipto lapų krūvose snaudžiančias koalas, purvo voniose besiturškiančius afrikinius dramblius ir smėlį kasinėjančias surikatas. Šenbruno zoologijos sode taip pat galite susipažinti su populiariausiais jo gyventojais – didžiosiomis pandomis.

Šenbruno zoologijos sodas

Apsilankykite Vienos Šenbruno zoologijos sode įsigydami prioritetinius įėjimo bilietus ir taip išvengdami eilių, kurios nusidriekia prie seniausio pasaulyje zoologijos sodo bilietų kasų, bei pamatykite gyvūnus iš viso pasaulio, įskaitant dvi milžiniškas pandas.

3. Belvederio rūmai

Vienos Belvederis yra vienas iš pirmaujančių muziejų visame pasaulyje. Jo garsiojoje meno kolekcijoje yra kūrinių nuo viduramžių iki šių dienų. Unikalus kompleksas su dviem Aukštutinio ir Žemutinio Belvederio rūmais ir dideliais sodais yra vienas įspūdingiausių baroko architektūros stebuklų pasaulyje. Barokiniai Belvederio sodai yra vieni gražiausių pasaulyje. Pagrindinis sodas yra tarp Žemutinės ir Aukštutinės Belvederio ir tęsiasi per tris dideles terasas.

XVIII amžiuje Austrijos generolas princas Eugenijus Savojietis finansavo šio komplekso pastatymą. Po princo Eugenijaus mirties imperatorienė Marija Teresė įsigijo visą kompleksą ir pavertė Aukštutinį Belvederį imperatoriškųjų kolekcijų parodų vieta – tai tapo vienu pirmųjų viešųjų muziejų pasaulyje. Žemutiniame Belvederyje, buvusioje princo Eugenijaus rezidencijoje, veikia įvairios laikinos parodos.

Belvederis, Viena

Apsilankykite Belvederio muziejuje Vienoje su šiuo elektroniniu įėjimo bilietu ir patekite į Aukštutinio Belvederio rūmus, kuriuose galėsite apžiūrėti nuolatinę muziejaus ekspoziciją ir atrasti didžiausią pasaulyje Gustavo Klimto paveikslų kolekciją, įskaitant „Bučinį“.

4. Šv. Stepono katedra

Nuo didžiulių bažnyčios varpų bokšte iki garsių kūnų dūlančių jos katakombose, neišdildomą įspūdį paliekanti Šv. Stepono katedra išsiskiria kaip viena įspūdingiausių lankytinų vietų Vienoje.

Šv. Stepono katedra, Viena

Įsigykite internetu šį kombinuotą įėjimo bilietą, kuris leis jums patekti į Vienos katedros muziejų, Šv. Stepono katedrą ir jos katakombas.

Norėdami savo patirtį padaryti dar įspūdingesne, apsilankykite garsiojoje Vienos Šv. Stepono katedroje tuomet, kai čia vyksta klasikinės muzikos koncertai, ir pasimėgaukite kvapą gniaužiančia vienos gražiausių pasaulio bažnyčių atmosfera, apsupta nuostabios klasikinės muzikos.

5. Šv. Karolio bažnyčia

Šv. Karolio bažnyčia (Karlskirche) yra vienas svarbiausių sakralinių pastatų Vidurio Europoje bei vienas iš Vienos simbolių. Šv. Karolio bažnyčia yra paskutinis puikus iškilaus baroko architekto Johano Bernardo Fišerio fon Erlacho kūrinys. Baigta statyti 1739 m., ji buvo pastatyta pagal imperatoriaus Karolio VI įžadą maro metu. Bažnyčia skirta Habsburgų imperatoriaus bendravardžiui Šv. Karoliui Boromėjui, kurio gyvenimas ir darbai pavaizduoti ant dviejų milžiniškų 47 metrų aukščio kolonų šalia įėjimo portalo. Prašmatnios bažnyčios kupolo freskos nuostabiomis spalvomis dengia net 1250 kv.m.

Šv. Karolio bažnyčia, Viena

Mėgaukitės ypatingu klasikinės muzikos koncertu nuostabioje Vienos Šv. Karolio bažnyčioje. Šį koncertą nepaprastu padaro klasikinio laikotarpio instrumentų ansamblio „Orchestra 1756“ pasirodymas. Įsigiję bilietus į šį koncertą galėsite klausytis Vivaldžio šedevro „Keturi metų laikai“ ir leistis į įspūdingą kelionę po muzikinę praeitį.

Klasikinės muzikos koncertai vyksta ir kitose įspūdingose Vienos bažnyčiose. Šv. Onos bažnyčioje galite pasimėgauti styginių ansamblio klasikiniu koncertu, kai tuo tarpu 1733 m. baigtoje statyti Šv. Petro bažnyčioje koncertus rengia Klasikinis Vienos ansamblis.

6. Vienos valstybinė opera

Vienos valstybinė opera yra vienas iš pirmaujančių pasaulio operos teatrų ir viena žymiausių Vienos lankytinų vietų, kurios jokių būdu negalima praleisti čia besilankant. Vienos operos teatras pasižymi įspūdinga architektūra, o taip pat šioje išskirtinėje klasikinės muzikos erdvėje galima mėgautis įspūdingais koncertais.

Vienos valstybinė opera

Vienos valstybinis operos teatras yra viena iš erdvių, kur savo koncertus retkarčiais rengia žymusis Vienos Hofburgo orkestras.

Kita viena iš geriausių Vienos koncertų salių, kur galima pasiklausyti magiškų Mocarto ir Štrauso kūrinių, atliekamų senoviniais kostiumais vilkinčio Vienos Mocarto orkestro, yra žymioji Musikverein auksinė salė.

7. Vienos rotušė

Neogotikinė Vienos rotušė yra vienas garsiausių miesto orientyrų, tačiau administraciniame pastate taip pat veikia istorinis Rathauskeller - vienas geriausių restoranų Vienoje!

Vienos Rathausas

Rathauskeller restorane galite patirti tradicinį austrišką vakarienės šou, kurio metu mėgausitės geriausiais regioniniais gardėsiais bei populiariomis melodijomis po garsiosios Vienos rotušės skliautais.

8. Albertina

Albertinos muziejus įsikūręs pačiame Vienos istoriniame centre. Jo nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi svarbiausi prancūzų impresionizmo, vokiečių ekspresionizmo, rusų avangardo meno stiliai, taip pat nuodugnus dėmesys skiriamas austrų menui. Unikalioje kolekcijoje, kuria Viena itin didžiuojasi, yra Monet, Degas, Gončarovos, Šagalo ir Kokoškos paveikslai ir piešiniai. Pristatymą užbaigia daugybė Picasso šedevrų, pradedant nuo ankstyvųjų kubistų paveikslų ir baigiant vėlyvojo eksperimentinio laikotarpio paveikslais.

Albertina

Įsigykite internetu bilietus į Albertinos muziejų ir aplankykite nuolatinę Monet-Picasso parodą: vienintelę nuolatinę modernizmo meno ekspoziciją Austrijoje.

Kitas svarbi Vienos lankytina vieta meno gerbėjams - Leopoldo muziejus, unikalus Vienos Art Nouveau ir ekspresionizmo lobynas, leidžiantis pažvelgti į modernizmo gimimą per Egono Schiele, Gustavo Klimto, Oskaro Kokoškos šedevrus.

9. „Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

Viena yra dar vienas miestas, kuriame veikia Madame Tussauds muziejus, suteikiantis galimybę pasijusti įžymybe, fotografuojantis su pasaulinėmis žvaigždėmis, metant iššūkį mėgstamiems sporto čempionams, lipant ant scenos su muzikos legendomis ir susitinkant su filmų ikonomis žvaigždžių kupinoje kelionėje po šį muziejų. Per tris aukštus ir daugiau nei 2500 kvadratinių metrų išsidėsčiusioje ekspozicijoje galėsite pamatyti daugiau nei 80 žymių žmonių vaško figūrų interaktyviose aplinkose.

„Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

Įsigykite Vienos Madame Tussauds muziejaus bilietus internetu ir iš arti susipažinkite su visomis mėgstamomis tarptautinėmis įžymybėmis ir sporto žvaigždėmis.

10. Mozarthauzas

Šiame name Mocartas gyveno tik trejus metus, tačiau Mozarthauzas yra vienintelė išlikusi jo gyvenamoji vieta, todėl dėl savo centrinės lokacijos jis puikiai tinka išsamiai šio muzikos genijaus gyvenimo ir darbų parodai. Šiame bute Mocartas gyveno 1784–1787 m. ir sukūrė daugiau muzikos nei bet kur kitur. Čia pateikiamas Mocarto gyvenimo laikų ir svarbiausių jo kūrinių pristatymas trimis ekspozicijų lygiais laukia jaunų ir senų Mocarto gerbėjų iš viso pasaulio. Paroda orientuota į didžiojo kompozitoriaus Vienos metus, kurie yra jo kūrybinių pasiekimų viršūnė.

Mozarthauzas

Apsilankykite Mocarto namuose įsigydami bilietus internetu ir negaišdami laiko prie bilietų kasų. 

Pageidaudami ypatingos patirties, apsilankykite jaudinančiame koncerte pirmuosiuose Mocarto namuose Vienoje. įsigydami bilietus į Mocarto ansamblio klasikinės muzikos pasirodymą Mozarthauze. 

Ką žinoti planuojant kelionę į Vieną

Kiek dienų praleisti Vienoje?

Svarbiausias Vienos lankytinas vietas galite pamatyti per tris ar keturias dienas, tačiau, jei yra galimybė, verta užsibūti ilgiau, kad visapusiškai patirtumėte miestą, aplankydami čia organizuojamas parodas, koncertus ir įsiliedami į kultūrinį gyvenimą!

Pamatykite Vieną iš viršaus!

Pasigrožėkite fantastiškais Vienos vaizdais iš viršaus galite nuo aukščiausio miesto pastato - Dunojaus bokšto. Priklausomai nuo oro sąlygų, mėgaukitės panoraminiais vaizdais bokšto lauko terasoje arba įstiklintame viduje.

Kita populiari vieta, nuo kurios atsiveria įspūdingi viso miesto vaizdai, yra Vienos Didysis apžvalgos ratas.

Kaip keliauti po Vieną?

Vienos viešojo transporto tinklas yra puikus. Turint autobusus, tramvajus, traukinius ir palyginti naujas metro linijas, nuomotis automobilį būtų daugiau vargo, nei naudos! Taksi kainos yra prieinamos, o miestas yra draugiškas ir dviračiams, todėl apsvarstykite galimybę išsinuomoti dviratį!

Jei planuojate dažnai naudotis Vienos viešuoju transportu, būtinai įsigykite Vienos miesto kortelę (Vienna EasyCityPass), kuri ne tik leis nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu, bet ir pasiūlys nuolaidas įvairiose lankytinose vietose.

Miestą taip pat galite pažinti patogiai keliaudami Vienos turistiniu autobusu, kuris suteikia galimybę aplankyti visas svarbiausias miesto lankytinas vietas savarankiškai savo tempu. Neribotas važiavimas šiuo „hop-on hop-off“ autobusu jau yra įskaičiuotas įsigyjant Vienna PASS - „viskas įskaičiuota“ kelionių kortelę, suteikiančią nemokamą įėjimą į daugybę Vienos lankytinų vietų.

Tuo atveju, jei į Austrijos sostinę vyksite per Vienos oro uostą (VIE), kelionei iš oro uosto į miestą užsisakykite Vienos oro uosto ekspreso traukinio bilietus. Turint skrydį namo iš to paties oro uosto, galite ženkliai sutaupyti įsigydami traukinio bilietą į abi puses.

Kur apsistoti Vienoje?

Kadangi Vienoje kasmet apsilanko milijonai turistų, įvairiausiems skoniams tinkamų apgyvendinimo įstaigų šiame mieste tikrai netrūksta. Geriausius pasiūlymus nakvynei galite rasti čia: viešbučiai ir apartamentai Vienoje.

Miesto centras (Innere Stadt) yra geriausias pasirinkimas, ieškant kur apsistoti Vienoje, nes būtent miesto širdyje rasite visus svarbiausius Vienos rūmus, bažnyčias, muziejus ir žinomus restoranus, o taip pat plačiausią apgyvendinimo įstaigų pasiūlą. Geriausias vietas apsistoti centrinėje miesto dalyje rasite čia: viešbučiai Vienos centre (Innere Stadt).

Geriausias laikas aplankyti Vieną

Aplankykite Vieną bet kuriuo metų laiku!

Kur keliauti toliau?

Viena iš populiariausių vietų kelionei iš Vienos - Halštatas. Pasigrožėkite kalnų viršūnėmis, ramiais ežerais, mažais kaimeliais ir nuostabiais Alpių peizažais dienos išvykoje iš Vienos į Halštatą. Mėgaukitės kvapą gniaužiančiais vaizdais į miestą iš neįtikėtinos apžvalgos aikštelės.

Populiariausia kryptis tęsiant kelionę Austrijoje - Zalcburgas. Jei nuspręsite iš Vienos keliauti į Mocarto gimtąjį miestą, susipažinkite su svarbiausiomis Zalcburgo lankytinomis vietomis.

Po apsilankymo Zalcburge, keliaukite į pasakas primenantį Austrijos Alpių miestą - Insbruką.

Slovakijos sostinė Bratislava yra dar viena keliautojų mėgstama kelionės kryptis po apsilankymo Vienoje, kadangi šiuos miestus skiria tik apytiksliai 1,5 valandos kelio. Iš Vienos į Bratislavą nuvykti galite moderniu autobusu arba leisdamiesi į vaizdingą kelionę Dunojaus upe katamaranu.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Vienoje

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys