tolyn.lt

Viena yra gražus miestas, kupinas kultūros, istorijos ir nuostabios architektūros. Dėl nuostabios baroko architektūros ir imperatoriškųjų rūmų Austrijos sostinė yra itin patrauklus miestas, kurį tiesiog būtina aplankyti. 

Vienoje taip pat yra keletas geriausių pasaulio muziejų, galerijų ir bibliotekų, įskaitant visame pasaulyje žinomą Albertinos muziejų ir Vienos valstybinę operą. Mieste taip pat yra daug parkų, sodų ir kitų žaliųjų erdvių, todėl jis idealiai tinka tiems, kurie mėgsta leisti laiką lauke. Viena yra puikus miestas gurmanams, nes čia gausu įvairių restoranų ir kavinių, tiekiančių tradicinius austrų ir tarptautinės virtuvės patiekalus. Čia taip pat šurmuliuoja naktinis gyvenimas – nuo klubų ir barų iki gyvos muzikos ir teatro. Viena taip pat yra puiki vieta mėgėjams apsipirkti, nes čia gausu butikų, turgų ir prekybos centrų. Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – Viena yra puikus miestas tiems, kurie nori apžiūrėti jos apylinkes, kuriose yra daugybė pėsčiųjų ir dviračių takų, taip pat vaizdingi kaimai ir vynuogynai.

Taigi, ką tiesiog būtina pamatyti lankantis Vienoje, Austrijoje?

Lankytinos vietos Vienoje

1. Hofburgo rūmai

Hofburgo rūmai Vienoje, Austrijoje – tai vieta, kurią privalo pamatyti kiekvienas, besidomintis Europos istorija ir kultūra. Šie įspūdingi rūmai, įsikūrę pačiame miesto centre, kadaise buvo Habsburgų dinastijos, kuri šimtmečius valdė Austrijos imperiją, galios vieta. Rūmai yra daugelio pastatų kompleksas, kurių kiekvienas turi savo unikalią istoriją. Lankytojai gali apžiūrėti baroko stiliaus imperatoriškuosius apartamentus ir pasigrožėti imperatoriškosios koplyčios didybe, kuri praeityje buvo daugelio svarbių įvykių vieta. Rūmuose taip pat yra keletas muziejų ir galerijų, tokių kaip Imperatoriškasis iždas su brangių artefaktų kolekcija, imperatoriškoji sidabro kolekcija ir imperatoriškoji ginkluotė. Taip pat yra keletas nuostabių sodų ir kiemų, kuriuos galima aplankyti, įskaitant Palmių namą, kuriame auginami egzotiški augalai iš viso pasaulio. Dėl jų įspūdingos architektūros ir turtingos istorijos Hofburgo rūmus tiesiog būtina pamatyti tiems, kurie domisi Europos istorija.

Aplankykite Imperatoriškąjį iždą įsigydami bilietą internetu ir atraskite Habsburgų lobius seniausioje Hofburgo rūmų dalyje – Šveicarijos sparne. Pamatykite brangiausius brangakmenius – tarp jų vieną didžiausių smaragdų pasaulyje – liudijančius apie buvusią Habsburgų dinastijos galią.

Hofburgo rūmai

2. Šenbruno rūmai

Šenbruno rūmai yra viena iš gražiausių vietų Vienoje, Austrijoje. Tai yra UNESCO pasaulio paveldo objektas ir puikus baroko stiliaus architektūros pavyzdys. Rūmai išsiskiria savo grandioziniu ir prabangiu dizainu, su paaukuotomis sienomis ir puošniomis marmurinėmis skulptūromis. Čia taip pat yra vieni įspūdingiausių ir gražiausių sodų Europoje. Vienos Šenbruno rūmų lankytojai gali apžiūrėti rūmų teritoriją, apžiūrėti rūmus ir mėgautis nuostabiais vaizdais iš terasos. Rūmų viduje lankytojai gali susipažinti su Habsburgų dinastijos istorija, taip pat apžiūrėti įspūdingas meno, baldų ir artefaktų kolekcijas. Vienos Šenbruno rūmai yra nuostabi vieta aplankyti ir patirti baroko eros didybę ir grožį.

Išvenkite laiko gaišimo ilgose eilėse prie įėjimo į rūmus įsigydami ekskursiją internetu ir atrasdami Šenbruno rūmus bei įspūdingus jų sodus. Pamatykite nuostabų rūmų interjerą ir sužinokite apie įspūdingą jų istoriją vaikščiodami po rūmus su gidu. Jūs taip pat galite pasimėgauti įspūdingu Mocarto ir Štrauso muzikos koncertu Šenbruno oranžerijoje, esančioje Šenbruno rūmų teritorijoje.

Šenbruno rūmai

Kartu su imperatoriškąja Šenbruno rūmų vasaros rezidencija į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtrauktas Šenbruno zoologijos sodas yra seniausias pasaulyje ir penkis kartus iš eilės geriausias zoologijos sodas Europoje.

Čia galite pamatyti 700 gyvūnų rūšių iš viso pasaulio, kai kurios iš jų yra labai nykstančios. 17 hektarų teritorijoje galite sutikti žirafas, ant virvių siūbuojančius orangutangus, savo platformose snūduriuojančius Sibiro tigrus, eukalipto lapų krūvose snaudžiančias koalas, purvo voniose besiturškiančius afrikinius dramblius ir smėlį kasinėjančias surikatas. Šenbruno zoologijos sode taip pat galite susipažinti su populiariausiais jo gyventojais – didžiosiomis pandomis.

Šenbruno zoologijos sodas

Apsilankykite Vienos Šenbruno zoologijos sode įsigydami prioritetinius įėjimo bilietus ir taip išvengdami eilių, kurios nusidriekia prie seniausio pasaulyje zoologijos sodo kasų, bei pamatykite gyvūnus iš viso pasaulio, įskaitant dvi milžiniškas pandas.

3. Vienos valstybinė opera

Vienos valstybinė opera yra vienas iš pirmaujančių pasaulio operos teatrų ir viena žymiausių Vienos lankytinų vietų, kurios jokių būdu negalima praleisti čia besilankant. 

Šioje išskirtinėje klasikinės muzikos erdvėje mėgautis įspūdingais koncertais, kuriuose skamba gražiausi tokių kompozitorių kaip  Mocarto ir Štrauso klasikos kūriniai. Išgirskite įžymius muzikantus ir solistus su puikiais baroko kostiumais ir perukais. Visa tai fantastiškoje kvapą gniaužiančioje Wiener Staatsoper (Vienos valstybinės operos) atmosferoje.

Vienos valstybinė opera

4. Šv. Stepono katedra

Nuo didžiulių bažnyčios varpų bokšte iki garsių kūnų dūlančių jos katakombose, neišdildomą įspūdį paliekanti Šv. Stepono katedra išsiskiria kaip viena įspūdingiausių lankytinų vietų Vienoje.

Prisijunkite prie išskirtinės ekskursijos po Šv. Stepono katedrą, kurios metu aplankysite bažnyčios dalis, kurios paprastai nėra prieinamos visuomenei. Ekskursijos metu sužinosite slaptų faktų apie pačią bažnyčią ir aplankysite katakombas prieš lipdami į palėpę, kuri paprastai nėra viešai prieinama, ir unikalų stogą. Ant stogo ir palėpės viduje turėsite galimybę daryti fantastiškas nuotraukas visomis kryptimis.

Šv. Stepono katedra

5. Šv. Karolio bažnyčia

Šv. Karolio bažnyčia (Karlskirche) yra vienas svarbiausių sakralinių pastatų Vidurio Europoje bei vienas iš Vienos simbolių. Šv. Karolio bažnyčia yra paskutinis puikus iškilaus baroko architekto Johano Bernardo Fišerio fon Erlacho kūrinys. Baigta statyti 1739 m., ji buvo pastatyta pagal imperatoriaus Karolio VI įžadą maro metu. Bažnyčia skirta Habsburgų imperatoriaus bendravardžiui Šv. Karoliui Boromėjui, kurio gyvenimas ir darbai pavaizduoti ant dviejų milžiniškų 47 metrų aukščio kolonų šalia įėjimo portalo. Prašmatnios bažnyčios kupolo freskos nuostabiomis spalvomis dengia net 1250 kv.m.

Šv. Karolio bažnyčia

Mėgaukitės ypatingu klasikinės muzikos koncertu nuostabioje Vienos Šv. Karolio bažnyčioje. Šį koncertą nepaprastu padaro klasikinio laikotarpio instrumentų ansamblio „Orchestra 1756“ pasirodymas. Įsigiję bilietus į šį koncertą galėsite klausytis Vivaldžio šedevro „Keturi metų laikai“ ir leistis į įspūdingą kelionę po muzikinę praeitį.

6. Belvederio rūmai

Vienos Belvederis yra vienas iš pirmaujančių muziejų visame pasaulyje. Jo garsiojoje meno kolekcijoje yra kūrinių nuo viduramžių iki šių dienų. Unikalus kompleksas su dviem Aukštutinio ir Žemutinio Belvederio rūmais ir dideliais sodais yra vienas įspūdingiausių baroko architektūros stebuklų pasaulyje. Barokiniai Belvederio sodai yra vieni gražiausių pasaulyje. Pagrindinis sodas yra tarp Žemutinės ir Aukštutinės Belvederio ir tęsiasi per tris dideles terasas.

XVIII amžiuje Austrijos generolas princas Eugenijus Savojietis finansavo šio komplekso pastatymą. Po princo Eugenijaus mirties imperatorienė Marija Teresė įsigijo visą kompleksą ir pavertė Aukštutinį Belvederį imperatoriškųjų kolekcijų parodų vieta – tai tapo vienu pirmųjų viešųjų muziejų pasaulyje. Žemutiniame Belvederyje, buvusioje princo Eugenijaus rezidencijoje, veikia įvairios laikinos parodos.

Apsilankykite Belvederio muziejuje Vienoje su šiuo įėjimo bilietu ir patekite į Aukštutinio Belvederio rūmus, kuriuose galėsite apžiūrėti nuolatinę muziejaus ekspoziciją ir atrasti didžiausią pasaulyje Gustavo Klimto paveikslų kolekciją, įskaitant „Bučinį“.

Belvederis

7. Vienos rotušė

Neogotikinė Vienos rotušė yra vienas garsiausių miesto orientyrų, tačiau administraciniame pastate taip pat veikia istorinis Rathauskeller - vienas geriausių restoranų Vienoje!

Rathauskeller restorane galite patirti tradicinį austrišką vakarienės šou, kurio metu mėgausitės geriausiais regioniniais gardėsiais kartu su populiariomis melodijomis po garsiosios Vienos rotušės skliautais.

Vienos Rathausas

8. Albertina

Albertinos muziejus įsikūręs pačiame Vienos istoriniame centre. Jo nuolatinėje ekspozicijoje pristatomi svarbiausi prancūzų impresionizmo, vokiečių ekspresionizmo, rusų avangardo meno stiliai, taip pat nuodugnus dėmesys skiriamas austrų menui. Unikalioje kolekcijoje yra Monet, Degas, Gončarovos, Šagalo ir Kokoškos paveikslai ir piešiniai. Pristatymą užbaigia daugybė Picasso šedevrų, pradedant nuo ankstyvųjų kubistų paveikslų ir baigiant vėlyvojo eksperimentinio laikotarpio paveikslais.

Įsigykite internetu bilietus į Albertinos muziejų ir aplankykite nuolatinę Monet-Picasso parodą: vienintelę nuolatinę modernizmo meno ekspoziciją Austrijoje.

Albertina

9. „Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

Vienos Madame Tussauds muziejus suteikia galimybę pasijusti įžymybe, fotografuojantis su pasaulinėmis žvaigždėmis, metant iššūkį mėgstamiems sporto čempionams, lipant ant scenos su muzikos legendomis ir susitinkant su filmų ikonomis žvaigždžių kupinoje kelionėje po šį muziejų. Per tris aukštus ir daugiau nei 2500 kvadratinių metrų išsidėsčiusioje ekspozicijoje galėsite pamatyti daugiau nei 80 žymių žmonių vaško figūrų interaktyviose aplinkose.

Įsigykite Vienos Madame Tussauds muziejaus bilietus internetu ir iš arti susipažinkite su visomis mėgstamomis tarptautinėmis įžymybėmis ir sporto žvaigždėmis.

„Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

10. Mozarthauzas

Šiame name Mocartas gyveno tik trejus metus, tačiau Mozarthauzas yra vienintelė išlikusi jo gyvenamoji vieta, todėl dėl savo centrinės lokacijos jis puikiai tinka išsamiai šio muzikos genijaus gyvenimo ir darbų parodai. Šiame bute Mocartas gyveno 1784–1787 m. ir sukūrė daugiau muzikos nei bet kur kitur. Čia pateikiamas Mocarto gyvenimo laikų ir svarbiausių jo kūrinių pristatymas trimis ekspozicijų lygiais laukia jaunų ir senų Mocarto gerbėjų iš viso pasaulio. Paroda orientuota į didžiojo kompozitoriaus Vienos metus, kurie yra jo kūrybinių pasiekimų viršūnė.

Apsilankykite Mocarto namuose įsigydami bilietus internetu. Pageidaudami ypatingos patirties, apsilankykite jaudinančiame koncerte pirmuosiuose Mocarto namuose Vienoje įsigydami bilietus į Mocarto ansamblio klasikinės muzikos pasirodymą Mozarthauze. 

Mozarthauzas

Ką žinoti planuojant kelionę į Vieną

Kiek dienų praleisti Vienoje?

Svarbiausius Vienos lankytinus objektus galėjote pamatyti per tris ar keturias dienas, tačiau, jei galite, verta užsibūti ilgiau, kad galėtumėte visapusiškai patirti miestą, aplankydami čia organizuojamas parodas, koncertus ir kultūrinį gyvenimą!

Kaip keliauti po Vieną?

Vienos viešojo transporto tinklas yra puikus. Turint autobusus, tramvajus, traukinius ir palyginti naujas metro linijas, nuomotis automobilį būtų daugiau vargo, nei verta! Taksi kainos yra prieinamos, o miestas yra draugiškas ir dviračiams, todėl apsvarstykite galimybę išsinuomoti dviratį!

Jei planuojate dažnai naudotis Vienos viešuoju transportu, būtinai įsigykite Vienos miesto kortelę (Vienna City Card), kuri ne tik leis nemokamai naudotis viešuoju miesto transportu, bet ir pasiūlys nuolaidas įvairiose lankytinose vietose.

Miestą taip pat galite pažinti Vienos turistiniu autobusu, kuris suteikia galimybę aplankyti visas svarbiausias miesto lankytinas vietas savo tempu.

Geriausias laikas aplankyti Vieną

Aplankykite Vieną bet kuriuo metų laiku!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Vienoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys