Viena yra gausus istorinių paminklų miestas, išdidžiai demonstruojantis ko gero pačią išskirtiniausią architektūrą Europoje. Šiame mieste taip pat rasite daugelį svarbiausių Austrijos lankytinų vietų. Čia yra geriausi dalykai, kuriuos galite pamatyti Vienoje, tarp užkandžiavimo dešrelėmis ir šniceliais!

Lankytinos vietos Vienoje

1. Hofburgo rūmai

Vienos puošnieji imperatoriškieji rūmai septynis šimtmečius buvo Habsburgų dinastijos galios centras! Sekmadieniais apsilankykite rūmų koplyčioje, kur vyksta ypatingos mišios ir galite pamatyti Vienos berniukų choro pasirodymą.

Hofburgo rūmai

2. Šenbruno rūmai

Vaizdingi Šenbruno rūmų, buvusios Habsburgų vasaros rezidencijos, plotai gali pasigirti glorijete, palmių namu, zoologijos sodu ir netgi dirbtiniais Romos griuvėsiais. Nedaug ekskursijų siūlo tiek daug įdomybių!

Šenbruno rūmai

3. Albertina

Čia yra vertingiausia pasaulyje grafinių iliustracijų kolekcija, o Albertina įsikūrusi Hofburgo rūmų teritorijoje, todėl tai yra puikus tolesnis turas!

Albertina

4. Vienos Rathausas

Neogotikinė miesto rotušė yra vienas garsiausių miesto orientyrų, tačiau administraciniame pastate taip pat yra istorinis Rathauskeller - vienas geriausių restoranų Vienoje!

Vienos Rathausas

5. Vienos valstybinė opera

Vienos valstybinėje operoje įsikūrusi viena geriausių ir produktyviausių pasaulyje operos kompanijų. Galite užsukti ten kiekvieną savo kelionės dieną ir vis tiek nepamatyti to paties pasirodymo du kartus!

Vienos valstybinė opera

6. „Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

Šio keliaujančių šeimų itin mėgstamo muziejaus lankytojai gali nusifotografuoti su garsiausiomis planetos asmenybėmis. Vienos „Madame Tussauds“ galite rasti ir keletą austrų, kurių galbūt neatpažinsite!

„Madame Tussauds“ muziejus Vienoje

7. Šv. Stepono katedra

Nuo didžiulių bažnyčios varpų bokšte iki garsių kūnų savo katakombose, neišdildomą įspūdį paliekanti Šv. Stepono katedra išsiskiria kaip viena geriausių lankytinų vietų Vienoje.

Šv. Stepono katedra

8. Leopoldo muziejus

Vienos muziejų kvartale įsikūrusiame Leopoldo muziejuje eksponuojama viena didžiausių šiuolaikinio Austrijos meno kolekcijų, įskaitant garsiuosius Egono Schiele'o ir Gustavo Klimto darbus.

Leopoldo muziejus

9. Mozarthauzas

Šiame name Mocartas gyveno tik trejus metus, tačiau, kadangi Mozarthauzas yra vienintelė išlikusi jo gyvenamoji vieta, dėl centrinės jo vietos jis puikiai tinka šiai išsamiai jo gyvenimo ir darbų parodai.

Mozarthauzas

10. Žydų muziejus

Žydų muziejus siūlo pažvelgti į įvykių kupiną žydų gyvenimo ir kultūros istoriją Vienoje. Šis muziejus iš tikrųjų pasiskirstęs dviejose vietose: Dorotheergasse ir Judenplatz.

Žydų muziejus

Ką žinoti planuojant kelionę į Vieną

Kiek dienų praleisti Vienoje?

Svarbiausius Vienos lankytinus objektus galėjote pamatyti per tris ar keturias dienas, tačiau, jei galite, verta užsibūti ilgiau, kad galėtumėte visapusiškai patirti miestą, aplankydami čia organizuojamas parodas, koncertus ir kultūrinį gyvenimą!

Kaip keliauti po Vieną?

Vienos viešojo transporto tinklas yra puikus. Turint autobusus, tramvajus, traukinius ir palyginti naujas metro linijas, nuomotis automobilį būtų daugiau vargo, nei verta! Taksi kainos yra prieinamos, o miestas yra draugiškas ir dviračiams, todėl apsvarstykite galimybę išsinuomoti dviratį!

Geriausias laikas aplankyti Vieną

Aplankykite Vieną bet kuriuo metų laiku!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Vienoje