tolyn.lt

Berlynas

Lankytinos vietos Berlyne, Vokietijoje

Berlyno istorija matė jį sugriautą ir padalintą, tačiau dabar tai miestas, kuriame verdantis naktinis gyvenimas ir jo rajonai yra tokie patrauklūs, kaip ir gausūs muziejai bei žavi architektūra. Kiekvienas Vokietijos sostinės kampas turi istoriją, kurią reikia papasakoti, o pradėkite nuo šių Berlyno lankytinų vietų!

Lankytinos vietos Berlyne

Svarstote, ką pamatyti Berlyne, lankantis šiame Vokietijos mieste pirmąjį kartą? Čia pateikiamos pagrindinės Berlyno lankytinos vietos, kurias rekomenduojama įtraukti į kelionės maršrutą, o taip pat patarimai, kaip geriausia jas aplankyti, taupant laiką ir pinigus.

1. Berlyno televizijos bokštas

Mėgaukitės panoraminiais Berlyno vaizdais iš garsiojo Berlyno televizijos bokšto, kuris buvo pastatytas 1965–1969 m. Bokštas yra vieningo Berlyno simbolis, esantis Aleksandro aikštėje pačiame miesto centre. Tai vienas aukščiausių bokštų Europoje, kurio aukštis siekia 368 metrus. Iš Berlyno televizijos bokšto apžvalgos aikštelės matosi Brandenburgo vartai, Reichstagas ir Centrinė traukinių stotis. Mėgaukitės vaizdais palei Šprė upės krantus, pasigrožėkite Olimpiniu stadionu ir pamatykite garsiąją Muziejų salą, kurioje stūkso garsioji Berlyno katedra.

Televizijos bokštas

Pasigrožėkite geriausiais Berlyno vaizdais įsigiję įėjimo bilietus su rezervuotomis vietomis prie lango  televizijos bokšte esančiame besisukančiame restorane „Sphere“. Vėliau apsilankykite apžvalgos aikštelėje, iš kurios atsiveria kvapą gniaužiantys Aleksandro aikštės ir visos Vokietijos sostinės vaizdai.

Jei norite tik apsilankyti apžvalgos aikštelėje, įsigykite prioritetinius TV bokšto įėjimo bilietus, leisiančius išvengti ilgų eilių, nusidriekiančių prie bilietų kasų. 

Norėdami ypatingų įspūdžių, suderinkite apsilankymą Berlyno televizijos bokšte su vaizdingais pietumis ar vakariene bokšto restorane.

2. Brandenburgo vartai

Brandenburgo vartai yra geriausiai atpažįstamas Berlyno simbolis. Šie istoriniai miesto vartai, esantys Unter den Linden gatvės pabaigoje, netoli Reichstago ir Holokausto memorialo, anksčiau buvo karo, o dabar yra vienybės triumfo paminklas Vokietijos sostinėje.

Brandenburgo vartai

Aplankykite Branderburgo vartus ir kitas svarbiausias lankytinas vietas Berlyno centre prisijungdami prie šios populiarios ekskursijos po Trečiojo reicho ir Šaltojo karo objektus.

3. Reichstagas

Tiergarteno šiaurės rytiniame kampe esantis Reichstago pastatas, išsiskiriantis savo itin moderniu stikliniu kupolu, yra vieta, kurioje susirenka Vokietijos vyriausybė. Per kelis dešimtmečius šis pastatas atliko įvairius vaidmenis ir buvo daugelio reikšmingų šalies istorinių įvykių liudininkas nuo pat pirminio jo pastatymo 1884 m. Reichstagą galima aplankyti ir pakilti į patį jo viršų kupolo spiraliniu taku. Iš Reichstago pastato kupolo galite pamatyti puikius miesto vaizdus.

Reichstagas

Turėdami šiek tiek administracinių gabumų ir planuodami gerokai iš anksto, Reichstago kupolą galite aplankyti nemokamai, iš anksto užsiregistravę oficialioje svetainėje, tačiau lengviausia galimybė ten patekti yra užsisakant ekskursiją po vyriausybės kvartalą, kurios metu ne tik aplankysite šį istorinį Berlyno pastatą, bet ir sužinosite daugiau apie jo apylinkes, architektūrą ir evoliuciją.

4. Muziejų sala

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Muziejų sala – pagrindinės Berlyno upės Šprė sala – gali pasigirti penkiais pasaulinio garso muziejais. Pasinerkite į senovės Babiloną ir pamatykite Ištaro vartus Pergamono muziejuje, akis į akį pabendraukite su Nefertite Neues muziejuje arba ramiai praleiskite laiką su XIX amžiaus menu Alte Nationalgalerie.

Muziejų sala

Aplankykite Senąją nacionalinę galeriją, kuri yra įtraukta į Muziejų salos UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pamatykite klasicizmo, romantizmo, biedermejerio, impresionizmo ir ankstyvojo modernizmo kūrinius, tokius kaip kvapą gniaužianti Miegančiosios gražuolės skulptūra ir prancūzų impresionistų, tokių kaip Manet, Monet ir Renoir, kūriniai. Atraskite romantizmą ir Gėtės laikus su „Vienuoliu prie jūros“, „Gotikine katedra prie vandens“ ir Grupe princesių.

Apsilankykite Pergamono muziejuje su daugybe įspūdingų kolekcijų. Pamatykite senovės kūrinius, atraskite Artimųjų Rytų muziejų ir Islamo meno muziejų. Pergamono antikinė kolekcija yra viena reikšmingiausių graikų ir romėnų meno kolekcijų pasaulyje. Artimųjų Rytų muziejuje surinkti 6000 metų senumo civilizacijų, tokių kaip Mesopotamijos, Asirijos ir Anatolijos, kultūros istorijos artefaktai. Islamo meno muziejuje eksponuojami taikomojo meno šedevrai ir archeologiniai artefaktai iš musulmonų, taip pat krikščionių ir žydų grupių 8–19 a.

Neues muziejuje saugomi atrinkti eksponatai iš Egipto muziejaus ir papiruso kolekcijos, Priešistorės ir ankstyvosios istorijos muziejaus bei Klasikinių senienų kolekcijos. Visame pasaulyje žinomas Nefertitės biustas šiame muziejuje pristatomas specialioje aštuoniakampėje patalpoje po šiauriniu kupolu.

Apžiūrėkite Berlyno Alte muziejų, kurį suprojektavo architektas Karlas Friedrichas Schinkelis. Pasigrožėkite jo monumentaliomis kolonomis ir atraskite antikines skulptūras, nuolatinę antikinę kolekciją ir monetas iš Romos imperijos.

Apsilankykite Bode muziejuje Berlyno muziejų saloje ir pasigrožėkite Bizantijos meno muziejumi bei skulptūrų kolekcija. Naršykite Münzkabinett – vieną didžiausių monetų kolekcijų pasaulyje.

Jei planuojate aplankyti daugiau nei vieną Muziejų saloje esantį muziejų, įsigykite šią Berlin Welcome Card Museum Island kortelę, su kuria ne tik galėsite per dieną aplankyti visus penkis salos muziejus, bet ir 72 valandas naudotis Berlyno viešuoju transportu, taip gerokai sutaupydami.

Jei neplanuojat naudotis viešuoju transportu, galite gerokai sutaupyti įsigydami šį kombinuotą Muziejų salos bilietą

5. Potsdamo aikštė

Kadaise pokario dykuma, Potsdamo aikštė dabar yra aukščiausios klasės viešbučių ir filmų premjerų vieta. Berlyno filharmonija taip pat yra visai šalia. Šioje aikštėje galite aplankyti apžvalgos aikštelę Panoramapunkt, į kurią pakilti galima greičiausiu liftu Europoje, kuris vos per 20 sekundžių pakelia į 100 metrų aukštį. Iš čia galima mėgautis kvapą gniaužiančiais Berlyno vaizdais – joks kitas apžvalgos taškas neapima beveik visų struktūrinių ir istorinių Vokietijos sostinės akcentų, tokių Brandenburgo vartai, Pergalės kolona, Berlyno televizijos bokštas ir Bellevue rūmai. Čia taip pat galite pasimėgauti puodeliu kavos ir desertu stiklinėje kavinėje Panoramacafé, o taip pat pamatyti Potsdamo aikštės istorijos ekspoziciją po atviru dangumi.

Potsdamer Platz

Išvenkite eilių prie kasų įsigydami bilietą į Panoramapunkt apžvalgos aikštelę ir pasigrožėkite geriausiais Berlyno ir televizijos bokšto vaizdais iš 100 metrų aukščio.

Įsigydami kombinuotą Panoramapunkt bilietą, galite grožėtis kvapą gniaužiančiu vaizdu besimėgaudami taure Crémant kavinėje „Panoramacafé“.

6. Madam Tussauds muziejus

Madam Tussauds yra palyginti nauja lankytina vieta šiame mieste, bet jau turi spalvingą istoriją. Atidarymo dieną lankytojas nuplėšė Hitlerio vaškinės figūros galvą! Taip gali būti tik Berlyne!

Madam Tussauds Berlin

Priimkite išskirtinį kvietimą aplankyti Berlyno Madame Tussauds muziejų, internetu pigiau įsigydami prioritetinius įėjimo bilietus. Čia iš arti pamatysite daugiau nei 100 tikroviškų mėgstamų įžymybių vaškinių figūrų.

7. Berlyno gamtos istorijos muziejus

Atvykite į Berlyno gamtos istorijos muziejų ir prisijunkite prie atradimų kelionės, kuri prasideda sekant Aleksandro fon Humbolto ir Čarlzo Darvino pėdomis ir nuveda iki šių dienų gyvybės žemėje tyrinėtojų. Kai kurie iš žinomiausių muziejaus eksponatų yra Dinozaurų salėje, kurioje vaizduojamas gyvenimas, koks jis galėjo būti Aukštutinio Juros periodo laikotarpiu, prieš 150 milijonų metų. Muziejus siūlo daug daugiau nei išnykusios fosilijos – Rytų sparnas lankytojams leidžia pamatyti tikrą mokslinių tyrimų kolekciją, sulaukusią daugybės pagyrimų.

Berlyno gamtos istorijos muziejus

Atraskite puikius gamtos nuotykius didžiausiame Vokietijos gamtos istorijos muziejuje, internetu įsigydami Berlyno gamtos istorijaus muziejaus bilietus.

8. Alexanderplatz (Aleksandro aikštė)

Ši 20-ojo dešimtmečio kabareto šventovė šaltojo karo metais buvo naudojama kaip sovietų pavyzdys. Centrinė, lengvai pasiekiama ir arti kitų svarbių lankytinų vietų, Alexanderplatz aikštė yra puiki vieta pradėti pasivaikščiojimą po miestą.

Alexanderplatz

9. Kurfürstendamm

Vietinių žinomas kaip Ku'Damm, šis daugiau nei trijų kilometrų ilgio bulvaras sudaro Berlyno prekybos rajoną. Šaltojo karo laikais ši vietovė buvo tapusi Vakarų Berlyno centru. Dabar čia galite apsipirkti didžiausioje žemyninės Europos universalinėje parduotuvįje KADEWE, aplankyti Europacenter pastatą ir Kaizerio Vilhelmo memorialinę bažnyčią judrioje Breitscheidplatz aikštėje.

Kurfürstendamm

10. Šarlotenburgo rūmai

Didingieji Šarlotenburgo rūmai – svarbiausias buvusių Brandenburgo kurfiurstų, Prūsijos karalių ir Vokietijos imperatorių rūmų kompleksas Berlyne. Pasivaikščiojimas po Šarlotenburgo rūmų sodus nuves jus per daugiau nei 300 metų kraštovaizdžio kūrimo istorijos, kur susidursite su daugybe reikšmingų pastatų. Čia galima aplankyti karalienės Luizės mauzoliejų, Karlo Friedricho Schinkelio naująjį paviljoną, Senuosius rūmus su puošniu barokiniu interjeru bei elegantišką Naująjį sparną.

Šarlotenburgo rūmai

Su šiuo Charlottenburg+ Day Pass bilietu per vieną dieną galėsite aplankyti visus Berlyno Šarlotenburgo rūmų soduose esančius pastatus.

Ką žinoti planuojant kelionę į Berlyną

Kada keliauti į Berlyną?

Jei nevengiate turistų minios, apsilankykite Berlyne vasarą, kai ramus miesto gatvės gyvenimas yra tiesiog užkrečiamas. Įtraukite sekmadienį į kelionės planą, kad galėtumėte aplankyti vieną iš šurmuliuojančių sendaikčių turgų.

Kur apsistoti Berlyne?

Kiekvienas Berlyno rajonas turi savo charakterį. Charlottenburgas yra palyginti prabangus rajonas, o Mitte yra madingesnė alternatyva. Prenzlauer Berg rajonas yra miesto kavinių kultūros sostinė, daugiausia apgyvendinta jaunų šeimų. Schoenebergas garsėja savo gėjų klubais ir barais, o Friedrichshainas ir Kreuzbergas taip pat siūlo daugybę naktinio gyvenimo galimybių.

Kaip keliauti po Berlyną?

Berlyne pilna traukinių, tramvajų, taksi ir autobusų. Traukinių stotyse dažniausiai nėra kasų, o bilietus galima nusipirkti tik iš aparatų. Daugelis turistų klaidingai mano, kad traukiniai nemokami, kol inspektoriai nubaudžia 60 eurų bauda!

Berlin WelcomeCard“ kortelė apima viešąjį transportą Berlyne ir Potsdame 2–5 dienas, taip pat teikia nuolaidas daugelyje restoranų ir lankytinų vietų, įskaitant Berlyno požemį. Tikrai verta įsigyti!

Norėdami tarp svarbiausių Berlyno lankytinų vietų keliauti patogiai, rinkitės Berlyno turistinį autobusą.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Berlyne

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys