Berlyno istorija matė jį sugriautą ir padalintą, tačiau dabar tai miestas, kuriame verdantis naktinis gyvenimas ir jo rajonai yra tokie patrauklūs, kaip ir gausūs muziejai bei žavi architektūra. Kiekvienas Vokietijos sostinės kampas turi istoriją, kurią reikia papasakoti, o pradėkite nuo šių lankytinų vietų!

Lankytinos vietos Berlyne

1. Alexanderplatz

Ši 20-ojo dešimtmečio kabareto šventovė šaltojo karo metais buvo naudojama kaip sovietų pavyzdys. Centrinė, lengvai pasiekiama ir arti kitų svarbių lankytinų vietų, Alexanderplatz aikštė yra puiki vieta pradėti pasivaikščiojimą po miestą.

Alexanderplatz

2. Televizijos bokštas

Kaip aukščiausią tašką Berlyne, jį galima matyti iš beveik bet kurios miesto vietos. Televizijos bokšto bilietų kainos suaugusiesiems prasideda nuo 13 EUR, o tai tikrai verta, nes būtent iš čia atsiveria geriausias Berlyno vaizdas!

Televizijos bokštas

3. Brandenburgo vartai

Brandenburgo vartai, esantys Unter den Linden gatvės pabaigoje, netoli Reichstago ir Holokausto memorialo, anksčiau karo, o dabar vienybės triumfo paminklas.

Brandenburgo vartai

4. Reichstagas

Vokietijos parlamentas yra Berlyno architektūros ikona. Lankytojams atviras modernus stiklo kupolas, vainikuojantis neobarokinį pastatą. Iš Reichstago pastato kupolo galite pamatyti puikų miesto vaizdą.

Reichstagas

5. Vyriausybės rajonas

Reichstagas nėra viskas, ką siūlo Vyriausybės rajonas. Tiergarten parko šiaurės rytiniame kampe galite rasti vienus iš geriausių šiuolaikinės architektūros pavyzdžių Berlyne.

Vyriausybės rajonas

6. Madam Tussauds Berlin

Madam Tussauds yra palyginti nauja lankytina vieta šiame mieste, bet jau turi spalvingą istoriją. Atidarymo dieną lankytojas nuplėšė Hitlerio vaškinės figūros galvą! Taip gali būti tik Berlyne!

Madam Tussauds Berlin

7. Berlyno požemis

Lietingą dieną praleiskite Berlyno požemyje, kur jums primins apie bjaurią miesto praeitį. Čia besilankančioms didelėms grupėms suteikiamos dosnios nuolaidos.

Berlyno požemis

8. Potsdamer Platz

Kadaise pokario dykuma, Potsdamer Platz aikštė dabar yra aukščiausios klasės viešbučių ir filmų (įskaitant IMAX) premjerų vieta. Berlyno filharmonija taip pat yra visai šalia.

Potsdamer Platz

9. Kurfürstendamm

Vietinių žinomas kaip Ku'Damm, šis 2 mylių ilgio bulvaras sudaro Berlyno prekybos rajoną. „KaDeWe“ didžiausia žemyno universalinė parduotuvė netoli Wittenbergplatz yra ryčiausia šio rajono dalis.

Kurfürstendamm

10. Gendarmenmarkt

Istorinėje Gendarmenmarkt aikštėje stovi Berlyno koncertų rūmai, apsupti 2 katedrų. Įėjimas į Vokietijos katedrą yra nemokamas, tačiau bilietas į senesnę Prancūzijos katedrą kainuoja 3 eurus.

Gendarmenmarkt

Ką žinoti planuojant kelionę į Berlyną

Kada keliauti į Berlyną?

Jei nevengiate turistų minios, apsilankykite Berlyne vasarą, kai ramus miesto gatvės gyvenimas yra tiesiog užkrečiamas. Įtraukite sekmadienį į kelionės planą, kad galėtumėte aplankyti vieną iš šurmuliuojančių sendaikčių turgų.

Kur apsistoti Berlyne?

Kiekvienas Berlyno rajonas turi savo charakterį. Charlottenburgas yra palyginti prabangus rajonas, o Mitte yra madingesnė alternatyva. Prenzlauer Berg rajonas yra miesto kavinių kultūros sostinė, daugiausia apgyvendinta jaunų šeimų. Schoenebergas garsėja savo gėjų klubais ir barais, o Friedrichshainas ir Kreuzbergas taip pat siūlo daugybę naktinio gyvenimo galimybių.

Kaip keliauti po Berlyną?

Berlyne pilna traukinių, tramvajų, taksi ir autobusų. Traukinių stotyse dažniausiai nėra kasų, o bilietus galima nusipirkti tik iš aparatų. Daugelis turistų klaidingai mano, kad traukiniai nemokami, kol inspektoriai nubaudžia 60 eurų bauda!

Berlin WelcomeCard“ kortelė apima viešąjį transportą Berlyne ir Potsdame 2–5 dienas, taip pat teikia nuolaidas daugelyje restoranų ir lankytinų vietų, įskaitant Berlyno požemį. Tikrai verta įsigyti!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Berlyne