tolyn.lt

Hamburgas

Lankytinos vietos Hamburge, Vokietijoje

Šimtmečių prekybos jūra dėka, gyvybingasis Hamburgo miestas siūlo pamatyti nepakartojamus turtus ir kultūros įvairovę. Pasilikite čia savaitgaliui, o gal net savaitei - būkite tikri, kad šis Vokietijos miestas jus patrauks savo nenugalimu žavesiu. Kad ir ką darytumėte, nepraleiskite šių Hamburgo lankytinų vietų!

Lankytinos vietos Hamburge

1. Elbės filharmonija (Elbphilharmonie)

Elbės filharmonija (Elbphilharmonie) yra naujausia ir garsiausia Hamburgo lankytina vieta. Šis prieštaringai vertinamas pastatas pasižymi įspūdinga fasado architektūra ir ypatinga koncertų salių konstrukcija su neprilygstama akustika. Čia yra įrengtas ilgiausias lenktas eskalatorius Europoje, kuriuo galima pakilti iki apžvalgos aikštelės ir iš ten mėgautis nuostabiais miesto bei uosto vaizdais.

Pamatykite išskirtinę Hamburgo naujosios koncertų salės architektūrą ir sužinokite viską, ką reikia žinoti apie garsiąją Elbės filharmoniją ir jos istoriją šios išsamios ir informatyvios ekskursijos metu.

Elbės filharmonija (Elbphilharmonie)

2. Hamburgo uostas

Hamburgo uostas mieste vaidina svarbų ekonominį vaidmenį ir iki šiol yra antras pagal dydį uostas Europoje bei vienas judriausių uostų visame pasaulyje. Vargu ar kitas miestas pasaulyje yra taip susietas su savo uostu, kadangi Hamburgas būtent dėl jo taip išsivystė, todėl su uostu neatsiejamai yra susijusios svarbiausios miesto lankytinos vietos. Hamburgo uoste galite patirti kontrastą tarp praeities ir dabarties, prekybos ir kultūros, pamatyti ir mažą žvejų miestelį palei Elbę, ir moderniausius konteinerių kompleksus.

Leiskitės į kruizą po Hamburgo uostą ir atraskite daugybę uosto aspektų ir įspūdingų matmenų bei sužinokite apie jo istoriją ir dabartinę situaciją.

Hamburgo uostas

3. Alsterio ežerai

Šie du nuostabūs ežerai, apsupti parkų, yra ideali vieta poilsiui. Surenkite pikniką, bėgiokite prie vandens arba išplaukite pasiplaukioti po ežerą valtimi. Prie Alsterio ežerų pamiršite, kad esate miesto viduryje.

Apžiūrėkite populiarias šio Hanzos miesto lankytinas vietas ir visame pasaulyje žinomus pastatus iš vandens leisdamiesi į pasiplaukiojimą garlaiviu po Alsterio ežerą.

Alsterio ežerai

4. Hamburgo požemis

Hamburgo požemis linksmai atgaivina tamsiausią miesto istorijos laikotarpį. Šiuolaikiniai specialieji efektai ir profesionalūs aktoriai sukuria labai ypatingą gyvą pramogą. Gyvi aktoriai įsilieja į istorinius vaidmenis ir veda lankytojus į kelionę per 600 metų niūrią Hamburgo praeitį interaktyviuose šou. Ši lankytina vieta, įsikūrusi istoriniame Speicherstadt rajone, pristato 11 jaudinančių gyvų pasirodymų per 90 minučių kelionę ir siūlo daug veiksmo 2 smagiuose pasivažinėjimuose.

Įsigykite Hamburgo požemio bilietus internetu ir leiskitės į kelionę laiku bei iš naujo išgyvenkite praeitį, apimančią tokius įvykius kaip Juodasis maras, Didysis gaisras ir inkvizicija.

Hamburgo požemis

5. St. Pauli

Neleiskite, kad St. Pauli rajoną simbolizuojanti kaukolės ir sukryžiuotų kaulų vėliava jus atgrasytų nuo apsilankymo jame. Šis tradiciškas darbininkų klasės rajonas dabar yra viena kultūriškiausių ir gyvybingiausių Hamburgo sričių.

Jei keliausite vienas ar su draugais po Hamburgą ir norite patirti naktinį miesto gyvenimą, ši ekskursija po St. Pauli rajoną jums puikiai tiks, kadangi jos metu apsilankykite karščiausiuose Hamburgo baruose.

St. Pauli

6. Reeperbahn

Taip pat žinomas kaip „nuodėmingiausia mylia“, Reeperbahn yra liūdnai pagarsėjęs Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalas. Šiais laikais tai triukšminga ir labai populiari vieta, kurioje įsikūrę geriausios miesto naktinio pasilinksminimo vietos.

Atraskite Reeperbahn per šią karštą ekskursiją po Hamburgo raudonųjų žibintų kvartalą. Pamatykite Davidwache, Herbertstrasse, Grosse Freiheit, Hans Albers Platz, Ritze ir kitas St. Pauli vietas.

Reeperbahn

7. Hamburgo meno mylia (Kunstmeile)

Hamburgo Meno mylioje (Kunstmeile) galite aplankyti 5 garsias meno galerijas:

  • Bucerius Kunst forumą
  • Deichtorhallen Hamburg
  • Hamburger Kunsthalle
  • Kunstverein Hamburg
  • Museum für Kunst & Gewerbe

Čia galite atrasti parodų erdvių seriją, apimančią daugiau nei 4000 metų meno istoriją. Galerijose kartu eksponuojamas ryškus šiuolaikinio ir istorinio meno rinkinys tapybos, piešimo, skulptūros, fotografijos, taikomojo meno ir dizaino srityse.

Hamburger Kunsthalle eksponuojamas 7 šimtmečių Europos menas nuo viduramžių iki šių dienų. Čia galite pamatyti XVI ir XVII amžių olandų, flamandų ir italų menininkų darbus, o taip pat vokiečių ir prancūzų kūrinius nuo XIX amžiaus ir šių dienų. Museum für Kunst und Gewerbe yra vaizduojamojo, taikomojo ir dekoratyvinio meno muziejus. Čia galima pamatyti įvairius istorinius klavišinius instrumentus, Art Nouveau kūrinius, islamo keramiką ir plyteles. Deichtorhallen yra vienas didžiausių Europos šiuolaikinio meno ir fotografijos centrų. Bucerius Kunst forume eksponuojamos laikinos parodos. Kunstverein Hamburg galerijoje daugiausia dėmesio skiriama naujausiems šiuolaikiniams tarptautiniams meno kūriniams.

Pasivaikščiokite Hamburgo „Meno mylia“ ir atraskite kūrybinę Hamburgo pusę 5 skirtingose galerijose pasinaudodami bilietu, kuris galioja 3 dienas.

Hamburgo meno mylia („Kunstmeile“)

8. Panoptikum

Panoptikum – seniausias vaškinių dirbinių muziejus Vokietijoje. Patirkite žavingą vaško pasaulį, sujungiantį tikrovę su fantazija, 700 kvadratinių metrų plote. Susipažinkite su daugiau nei 120 istorijos, meno ir politikos asmenybių, taip pat įžymybių ir superžvaigždžių – visos tikroviškos ir artimai atkartotos kaip vaškinės figūros. Nesvarbu, ar Michaelis Schumacheris, karalienė Elžbieta II, Vitalijus Klitschko, Karlas Lagerfeldas ar Helmutas Schmidtas – jie visi jūsų laukia! Čia taip pat galite rasti milžinišką 2,27 metro ūgio moterį Mariedl, vyrą su 3 akimis ir kitus nepaprastus žmones. Parodą užbaigia baisus kampelis ir medicininis-anatominis kabinetas.

Įsigykite bilietus į Panoptikum internetu ir atraskite žinomas istorijos, meno ir politikos asmenybes Hamburge.

Panoptikum

9. Hamburgo žuvies turgus

Hamburgo žuvies turgus yra visame pasaulyje žinomas žuvies turgus. Šiame žuvies turguje galite pasivaikščioti alėjomis ir grožėtis šviežia žuvimi bei kitais gardėsiais. Mėgaukitės kava ir tipiškais Hamburgo valgiais su gyva muzika žuvies aukcionų salėje.

Atraskite Hamburgą saulėtekio metu šioje rytinėje ekskursijoje nuo Reeperbahn iki žuvies turgaus.

Hamburgo žuvies turgus

10. Tarptautinis jūrų muziejus

Tarptautinis jūrų muziejus, kurio devyniuose deniuose telpa 3000 metų jūrų istorijos, susidedančios iš neįkainojamų artefaktų, miniatiūrinių laivų ir paveikslų.

Tarptautinis jūrų muziejus

Ką žinoti planuojant kelionę į Hamburgą

Sutaupykite pinigų transportui

Jei planuojate atrasti daugybę Hamburgo pusių, tikrai verta įsigyti transporto bilietų paketą. Atsižvelgiant į viešnagės trukmę, galimi skirtingi pasiūlymai. Būkite tikri, kad sutaupysite ne tik laiko, neperkant bilietų kiekvieną kartą, bet ir išleisite gerokai mažiau pinigų. Taip pat šie bilietai suteikia galimybę patekti į maršrutinius keltus, kurie yra pigiausias būdas pasigrožėti miestu iš vandens.

Įsigykite Hamburgo miesto kortelę, su kuria ne tik galėsitės mėgautis nemokamu viešuoju transportu, bet ir išskirtinėmis nuolaidomis 150 lankytinų vietų, muziejų ir dar daugiau.

Palaukite pavasario

Hamburgas yra liūdnai pagarsėjęs dėl savo pilkų, šaltų žiemų. Jei galite, geriau planuokite savo kelionę laikotarpiu nuo balandžio iki rugsėjo. Pagerėjus orams, miestas iš tikrųjų keičiasi - nuotaikos skaidrėja, gatvių kavinės prisipildo, o parkai ir ežerai vėl tampa triukšmingomis vietomis.

Valgykite kaip vietiniai neišlaidaudami

Žinomas dėl savo milžiniškų porcijų ir labai prieinamų kainų, restoranas „Erika's Eck“ netoli Schlachthofo yra mėgstamas vietinių gyventojų ir turistų jau daugiau nei 30 metų. Tai puiki vieta pasivaišinti originaliu vokišku maistu, o jei naktį leisite mieste, užsukite čia po vidurnakčio, kad įsigytumėte garsiųjų 1 EUR sumuštinių - jų galima įsigyti iki 9:00 ryto!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Hamburge

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys