tolyn.lt

Varšuva

Lankytinos vietos Varšuvoje, Lenkijoje

Lenkijos sostinė ir didžiausias šalies miestas yra graži, jaudinanti ir kultūriškai turtinga vieta gyventi ar aplankyti. Varšuvoje yra tiek daug ką pamatyti ir nuveikti, tačiau čia yra keletas patarimų, padėsiančių pasiruošti kelionei. Susipažinkite su lankytinomis vietomis Varšuvoje, kurių tiesiog būtina nepraleisti.

Lankytinos vietos Varšuvoje

1. Karališkoji Varšuvos pilis

Varšuvos karališkoji pilis yra baroko-klasicizmo stiliaus rezidencija, kurioje anksčiau gyveno daug Lenkijos monarchų. Galite apžiūrėti pilį iš išorės ir pasigrožėti jos XIV amžiaus architektūra, o taip pat patekti į vidų ir pamatyti turtingą jos interjerą. Pasivaikščiokite po karalių kambarius, pilnus senų istorinių paveikslų ir dekoracijų. Apžiūrėkite buvusius Lenkijos monarchų namus ir sužinokite, kaip jis pasikeitė bėgant metams.

Apžiūrėkite Varšuvos karališkąją pilį pasirinkdami ekskursiją su gidu, kurios metu aplankysite svarbiausias menes, sužinosite pilies istoriją, bei išgirsite apie jos gyventojus.

Karališkoji Varšuvos pilis

2. Lazienkų rūmai

Lazienkų rūmai yra nuostabūs rūmai, esantys didžiausiame Varšuvos parke. Čia galite apžiūrėti daugybę gausiai papuoštų menių, įskaitant Saliamono kambarį, Maudymosi kambarį ir Karaliaus miegamąjį. Parke esančiais vandens kanalais galite pasiplaukioti gondola.

Atraskite didžiausią Varšuvos parką ir Lazienkų rūmus pasirinkdami šią ekskursiją, kurios metu taip pat pasiplaukiosite gondola parke ir apžiūrėsite rūmų vidų.

Lazienkų parkas

3. Kultūros ir mokslo rūmai

Kultūros ir mokslo rūmai, pastatyti 1952–1955 m., sovietams okupavus Lenkiją. Jį suprojektavo sovietų architektas Levas Rudnevas kaip sovietų valdžios ir draugystės su Lenkija simbolį. Šiandien rūmai vis dar yra prieštaringai vertinamas šalies komunistinės praeities simbolis, tačiau jie taip pat tapo nepamainoma Varšuvos panoramos ir kultūros paveldo dalimi.

Kultūros ir mokslo rūmai yra vienas aukščiausių ir didingiausių pastatų Varšuvoje, matomas beveik iš visų miesto vietų. Apsilankę jame galite atrasti Kultūros ir mokslo rūmams būdingus interjerus: pobūvių sales su puikiais medžio dirbiniais, konferencijų sales su originaliais šeštojo dešimtmečio baldais ir įranga bei didingus marmurinius laiptus. O taip pat liftu galima pakilti į apžvalgos terasą 30 aukšte, iš kurios atsiveria nuostabūs miesto vaizdai.

Atraskite Varšuvos Kultūros ir mokslo rūmus per šią ekskursiją su gidu bei mėgaukitės privilegijuotu patekimu į apžvalgos terasą.

Kultūros ir mokslo rūmai

4. Lenkiškos degtinės muziejus

Lenkiškos degtinės muziejus leidžia keliauti atgal laiku, atrandant lenkiškos degtinės istoriją su daugybe įdomių faktų. Naršykite 5 interaktyvias modernias galerijas, leidžiančias įdomiai susipažinti su lenkiškos degtinės istorija.

Lenkiškos degtinės muziejus

Po ekskursijos po muziejų, keliaukite į degtinės akademiją 20 minučių trukmės degustacijai. Kai supažindinsite savo skonio receptorius su įvairiais degtinės pavyzdžiais, apsilankykite 3/4 Koneser kokteilių bare, esančiame 3-iame muziejaus aukšte. Išbandykite geriausius kokteilius, paruoštus su įvairių rūšių lenkiška degtine.

5. Frederiko Šopeno muziejus

Frederiko Šopeno muziejus skirtas garsiausiam Lenkijos kompozitoriui, kuris daugiau nei 20 metų gyveno Varšuvoje. Šiame muziejuje galite apsilankyti, norėdami sužinoti daugiau apie Šopeno praeitį, pamatyti originalius rankraščius ar išgirsti muzikos, kadangi čia galite atrasti kai kuriuos Šopeno instrumentus, natas ir jo ranka parašytus raštus.

Lankydamiesi Varšuvoje, nepraleiskite progos aplankyti išskirtinius koncertus, kasdien organizuojamus unikalioje vietoje pačioje Varšuvos senamiesčio širdyje, kur puikūs pianistai atlieka Šopeno kūrinius su sava jo kūrinių interpretacija.

Frederiko Šopeno muziejus

6. Vilanovo rūmai

Mažiau nei už 10 kilometrų nuo Varšuvos centro yra nuostabūs karaliaus Jano III Sobieskio Vilanovo rūmai. Rūmų ištakos siekia 1677 m., tačiau laikui bėgant jie tapo nuostabia vila, apsupta fantastinių sodų, nes vėlesni savininkai rūmus išplėtė.

Šiandien rūmai yra meno kūrinys, su fantastiškais sodais ir skulptūromis parke, taip pat nuostabiais pastatais ir paminklais. Rezidencija saugo buvusių gyventojų pėdsakus, jų pomėgius ir papročius, taip pat čia surinktų meno kūrinių kolekciją. Vilanovo rūmuose pamatysite Baltąją salę, Jano III Sobieskio statulą ir koplyčią. Taip pat pamatysite karaliaus biblioteką, karaliaus ir karalienės miegamuosius, paveikslų galeriją ir baroko rūmų sodus.

Sužinokite, kaip kadaise lenkų aristokratai gyveno Vilanovo rūmuose, prisijungdami prie šios ekskursijos ir atraskite šios nepaprastos vietos dvasią, kurią suformavo architektūra ir menas, praeitis ir dabartis, žmonės ir gamta.

Vilanovo rūmai

7. Gyvenimo komunizme muziejus

Varšuvos gyvenimo komunizme muziejus leidžia sugrįžti į praeitį per eksponatus ir daiktus, kuriuose išsamiai aprašomas gyvenimas Lenkijoje komunistinio valdymo laikais. Čia galite pamatyti originalias skrajutes ir nuotraukas iš karo padėties laikų ir komunizmo pradžios Lenkijoje, o taip pat peržiūrėti keletą propagandinių aštuntojo dešimtmečio filmų kine bei kitus gyvenimo komunizmo laikais atributus.

Gyvenimo komunizme muziejus

8. POLIN Lenkijos žydų istorijos muziejus

POLIN Lenkijos žydų istorijos muziejus leidžia sužinoti apie šimtmečius trukusią žydų istoriją Lenkijoje nuo pirmųjų bendruomenių įsikūrimo šalyje iki šių dienų. Sužinokite daugiau apie reikšmingiausias žydų istorijos akimirkas šalyje. Tai apima bendruomenių gimimą, atskirų žydų veikėjų vaidmenį visoje Lenkijos visuomenėje ir tai, kaip Holokaustas drastiškai paveikė Lenkijos žydus.

Keliaukite per 1000 metų Lenkijos žydų istoriją su šiuo įėjimo bilietu ir pasinerkite į istoriją su artefaktais, paveikslais ir interaktyviomis instaliacijomis

POLIN Lenkijos žydų istorijos muziejus

9. Varšuvos sukilimo muziejus

Varšuvos sukilimo muziejuje galite sužinoti apie narsius vyrus, kovojusius lenkų pasipriešinime nacių okupacijos Lenkijoje metu. Susipažinkite su kasdienybe tų, kurie kovojo ir žuvo už nepriklausomą Lenkiją. Parodoje yra šimtai nuotraukų ir artefaktų, pasakojančių apie Pasipriešinimo kovotojus.

Pamatykite „Liberator“ lėktuvo, kuris teikė paramą miesto sukilėliams, kopiją. Skriskite virš nugriautos Varšuvos 3D simuliatoriuje. Muziejus buvo pastatytas atnaujintoje elektrinėje, kurią sėkmingai perėmė Pasipriešinimas. Ryški pramoninė pastato architektūra papildo muziejaus atmosferą.

Varšuvos sukilimo muziejus

10. Varšuvos senamiestis

Išnaršykite Varšuvos senamiestį, kurį sudaro miesto aikštė ir centre jos esantis fontanas. Fontane yra miesto simbolio Sirenos skulptūra, be kurios aikštė būtų sunkiai įsivaizduojama. Keliaukite į Pilies aikštę su šalia esančia Karališka pilimi ir apžiūrėkite jos vidų. Aplankykite Žygimanto koloną, Senamiesčio turgaus aikštę, Barbakaną ir gynybines sienas. Netoli senamiesčio yra Pilsudskio aikštė ir Nežinomo kareivio kapas. Pasivaikščiokite gatvelėmis, vadinamomis Karališkuoju keliu, prasidedančiu senamiestyje. Karališkasis kelias yra ryškiausia miesto arterija, jungianti dvi buvusias karališkąsias rezidencijas. Senamiestyje gausu atmosferos kavinių, restoranų ir meno galerijų.

Varšuvos senamiestis

Ką žinoti planuojant kelionę į Varšuvą

Kada aplankyti Varšuvą?

Varšuvoje, panašiai kaip ir Lietuvoje, būna šaltos žiemos ir šiltos vasaros, o žiemą sniego gali būti tikrai nemažai. Vasara yra geriausias laikas apsilankyti Varšuvoje.

Kiek laiko praleisti Varšuvoje?

Varšuva yra įdomus miestas, tačiau pakanka 2 dienų, kad būtų galima įsigyti keletą ekskursijų ir pamatyti visas lankytinas vietas. Jei norite šiam miestui skirti šiek tiek daugiau laiko, kad geriau pajustumėte miesto pulsą, tada 5 dienos Varšuvoje gali būti geresnis pasirinkimas.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Varšuvoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys