Tik nedaugelis miestų siūlo tokį grožį, žavesį ir istoriją kaip Venecija. Šiame Italijos mieste yra tiek daug neįtikėtinų įžymybių, kad pasirinkimas, kurias jų aplankyti, gali būti bauginanti užduotis. Čia yra 10 esminių lankytinų vietų, kurios turėtų atsidurti kiekvieno keliaujančio į „miestą ant vandens“ maršrute.

Lankytinos vietos Venecijoje

1. Didysis kanalas

Didysis kanalas yra pagrindinis Venecijos bulvaras - pastatytas iš vandens! Leiskitės į kelionę vandens autobusu, taksi valtimi ar miesto simboliu tapusia gondola ir gėrėkitės nuostabiais istoriniais pastatais, stūksančiais kanalo krantuose.

Didysis kanalas

2. Dožų rūmai

Susižavėjimą didinga Dožų rūmų marmurine išore gali aplenkti tik šiame istoriniame pastate saugomi lobiai - istorijos mėgėjai ir klasikinio meno gerbėjai tiesiog niekada nenorės iš čia išeiti.

Dožų rūmai

3. Šventojo Morkaus bazilika

Neabejotina, kad Venecijos vainiko brangakmenis yra Šv. Morkaus bazilika. Daugiapakopiai kupolai, painūs fasadai ir nuostabios mozaikos - tai italų-bizantiečių architektūros stebuklas.

Šventojo Morkaus bazilika

4. Atodūsių tiltas

Plaukiodami gondola su savo mylimuoju, būtinai praplaukite po Atodūsių tiltu - Venecijos gyventojai sako, kad bučinys po tiltu suteiks poroms amžiną meilę ir laimę.

Atodūsių tiltas

5. „Piazza San Marco“

Ši milžiniška viešoji aikštė yra Venecijos centras. Napoleoną taip apstulbino architektūros grožis, kad jis „Piazza San Marco“ pavadino „Europos piešimo kambariu“.

Piazza San Marco

6. Rialto tiltas

Rialto tiltas yra seniausias ir žaviausias tiltas per Didįjį kanalą. Kelkitės anksti, kad galėtumėte aplenkti minias ir neskubėdami pasimėgauti įspūdingais vaizdais. To tikrai nepasigailėsite.

Rialto tiltas

7. Lido di Venezia

Atsikvėpkite nuo turistinio šurmulio ir apsilankykite žaviame Lido di Venezia. Tik trumpa kelionė valtimi nuo centro ir atsidursite ten, kur slepiasi keli geriausi (ir pigiausi!) Venecijos restoranai.

Lido di Venezia

8. „Teatro La Fenice“

Jums nebūtina būti operos entuziastu, kad būtumėte apstulbinti prabangiojo „Teatro La Fenice“ - vienos iš svarbiausių ir garsiausių vietų meno istorijoje.

9. Torcello

Tyli ir vaizdinga Torcello sala puikiai tinka atpalaiduojančiai dienos išvykai. Būtinai apsilankykite žavingoje bazilikoje ir pasigrožėkite nuostabiais vaizdais iš jos varpinės.

Torcello

10. „Gallerie dell’Accademia“

Gallerie dell’Accademia“ yra saugoma keletas ryškiausių Venecijos meno pavyzdžių. Vien paveikslų dydis kelia nuostabą.

Ką žinoti planuojant kelionę į Veneciją

Sutaupykite transportui skirtus pinigus

Miesto pastatymo būdas leis jums naudotis vandens autobusais („vaporetti“) daug daugiau, nei tikitės. Šios kelionės gali daug atsieiti, jei nebūsite atsargūs. Dienos bilietai yra puikus būdas išvengti nemalonių netikėtumų. 12 valandų bilieto kaina yra maždaug lygi 3 vienkartiniams bilietams, o santykinė kaina mažėja renkantis ilgesnį laiką (bilietus galima rinktis iki savaitės).

Valgymas prie baro

Valgymas ir gėrimas Venecijoje gali būti labai brangūs. Barai ir restoranai paprastai apmokestina daugiau už sėdėjimą prie stalo, todėl puikus būdas sumažinti išlaidas yra valgyti tiesiog baro. Kai kuriuose restoranuose judriausiuose turizmo rajonuose taikomi papildomi mokesčiai siekia net iki 500%!

Mėgaukitės vaizdu

Vaizdas į visą miestą nuo Piazza San Marco varpinės, kuris kainuoja 8 EUR, yra viena populiariausių lankytinų vietų Venecijoje. Geriau keliaukite link San Giorgio Maggiore - vaizdas iš ten yra neabejotinai geresnis, o tokia privilegija kainuoja tik 3 EUR.

Geriausias laikas aplankyti

Nuo rugsėjo iki lapkričio mieste yra maloniausia.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Velecijoje