Taigi amžinasis miestas yra jūsų kelionių sąraše? Pasiruoškite išmaišyti miestą su daugiau nei 2500 metų istorija ir atrasti savo Romos versiją. Galite įsimylėti šį Italijos miestą net neapsilankę muziejuje, tačiau čia yra keletas žymiausių lankytinų vietų Romoje, kurių tiesiog negalima praleisti.

Lankytinos vietos Romoje

1. Vatikanas

Vatikanas yra mažiausia pasaulyje nepriklausoma valstybė, anklavas su sienomis Romoje. Tai 842 žmonių, Siksto koplyčios ir Šv. Petro bazilikos namai.

Vatikanas

2. Vatikano muziejai

Kai kurios svarbiausios pasaulio relikvijos - pavyzdžiui, Siksto koplyčia - yra Vatikano muziejaus viduje. Kelionė su gidu po šiuo istorijos lobynus yra verta kiekvieno cento.

Vatikano muziejai

3. Siksto koplyčia

Apaštališkosios koplyčios viduje, popiežiaus rezidencijoje, yra Mikelandželo lubų freska Siksto koplyčioje, kurią tiesiog būtina pamatyti. Taip pat skirkite laiko pasigrožėti ir ištyrinėti Paskutinįjį teismą ant altoriaus sienos.

Siksto koplyčia

4. Romos forumas

Tai yra vieta, kur reikia keliauti, kai norite pamatyti romėnų griuvėsius. Pats Romos forumas kadaise buvo prekyvietė ar aikštė, jį supa senovinių vyriausybinių pastatų liekanos.

Romos forumas

5. Koliziejus

Apžiūrėkite šį garsų amfiteatrą ir pasigrožėkite nepaprasta architektūra čia stūksančia nuo 72 mūsų eros metų. Koliziejus yra įspūdingesnis už bet kokį futbolo stadioną, kurį jūs kada nors matėte, ir jam yra 2000 metų.

Koliziejus

6. Palatino kalva

Manoma, kad Palatino kalva yra būtent ta vieta, kur prasidėjo Roma. Kasinėjimai rodo, kad žmonės ten gyveno nuo 1000 m. prieš Kristų, o griuvėsiai yra pilni mitologijos.

Palatino kalva

7. Šv. Petro bazilika

Ši Romos lankytina vieta yra ir viso katalikų pasaulio centras. Didingoji Šv. Petro bazilika buvo pastatyta toje vietoje, kur buvo palaidotas apaštalas ir pirmasis popiežius Petras.

Šv. Petro bazilika

8. Rafaelio kambariai

XVI amžiaus Rafaelio freskos puošia keturių Vatikano rūmų priėmimo kambarių, taip pat vadinamų Rafaelio kambariais, sienas.

Rafaelio kambariai

9. „Galleria Borghese“

Žinomas kaip vienas geriausių muziejų Romoje, „Galleria Borghese“ yra XVII a. vila, įsikūrusi didelį plotą užimančiame Borghese parke. Apsilankę čia pamatysite įvairių senienų, renesanso meno ir ankstyvojo baroko kūrinius.

Galleria Borghese

10. Trevi fontanas

Visame pasaulyje garsus Romos Trevi fontanas vaizduoja mitologinį Neptūną su dviem Tritonais. Smagi vieta paragauti itališkų ledų, mesti monetą į fontaną ir stebėti žmones.

Trevi fontanas

Ką žinoti planuojant kelionę į Romą

Kiek laiko turėtumėte praleisti Romoje?

Galite būti garantuoti, kad jums nebus nuobodu! Jums pavyktų per 4–5 dienas aplankyti daugybę lankytinų vietų, arba galite tiesiog likti čia mėnesiams. Po Romą yra neįtikėtinai lengva vaikščioti - tai reiškia, kad nesunku pajausti miestą, tiesiog tyrinėjant kaimynystę, kurioje nusprendėte apsistoti. Jūs greitai atrasite puikių italų virtuvėse restoranų ar netyčia atsidursite greta Romos griuvėsių.

Kiek pinigų pasiimti?

Pagrindinės lankytinos vietos ima įėjimo mokestį. Koliziejaus bilietų kainos prasideda nuo 10 €, norint patekti į vidų. Galite planuoti pamatyti daugybę griuvėsių ir bažnyčių iš išorės nemokamai, ir tikrai rasite vietų, kur galėtumėte pasimėgauti skaniu itališku maistu už prieinamą kainą. Vienas labai šaunus nemokamas užsiėmimas: „Casa del Cinema“ vykstantis „Villa Borghese“ parke. Romos miestas subsidijuoja čia vykstančias kino filmų peržiūras lauke. Nupirkite vyno ir picos, atsisėskite ant žolės ir pasimėgaukite nemokamu filmu.

Kur geriausia apsipirkti?

Tai visiškai priklauso nuo jūsų biudžeto ir stiliaus. Turbūt praeisite Via Connotti gatve, vedančia link Ispanijos laiptų. Štai kur reikia keliauti, jei ieškote puikių Italijos dizainerių mados namų, tokių kaip „Prada“ ir „Gucci“. Arba apžiūrėkite „Mercato Monti“ rajone netoli Koliziejaus. Tai kasdien veikia mados ir kitų niekučių sendaikčių turgus.

Dar vienas dalykas, kurį reikia žinoti apie Romos amžių ...

Romos tradicijos rodo, kad miestas buvo įkurtas 753 metais prieš Kristų, o archeologai teigia, kad pirmieji gyventojai ten apsigyveno dar anksčiau!

Geriausias laikas aplankyti

Roma yra pietų Italijoje, todėl žiemos orai čia švelnūs. Vienas patarimas: atminkite svarbiausias katalikiškas šventes. Tai gali reikšti, kad daug kas bus uždaryta, o taip pat greičiausiai tai reikš milžiniškas turistų minias. Nesvarbu, ar Vatikane norite pamatyti Velykas, ar ne, viešbučius ir skrydžius užsisakinėkite iš anksto.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Romoje