Estijos sostinė, ramus miestas ir skaitmeninio pasaulio stipruolis, yra puikus senovės ir modernaus gyvenimo derinys. Pasivaikščiokite akmenuotomis senamiesčio gatvelėmis arba apžiūrėkite gyvybingąjį Rotermano kvartalą. Talinas yra šalies kultūros centras ir tikras Estijos nacionalinis lobis.

Lankytinos vietos Taline

1. Aleksandro Nevskio katedra

Ši stulbinanti Rusijos stačiatikių katedra yra įsikūrusi Toompea kalvos viršuje. Pasižyminti žavinga politine istorija ir meistriška architektūra, Aleksandro Nevskio katedra yra vieta, kurią būtina pamatyti kiekvienam Taline besilankančiam turistui.

Aleksandro Nevskio katedra

2. Toompea kalva

Vieta, kur įsikūręs Estijos parlamentas, Toompea kalva turi daug įdomių kultūrinių vietų, o iš čia taip pat atsiveria nuostabūs miesto vaizdai. Tai puiki lankytina vieta, ypač turint galvoje ant kalvos pakraščio esančią Toompea pilį.

Toompea kalva

3. Raekoja plats (Rotušės aikštė)

Kaip ir per praėjusius šimtmečius, tai yra miesto socialinė širdis. Suplanuokite savo apsilankymą tuo metu, kai čia vyksta tradicinės šventės su viduramžių festivaliais, kalėdiniais turgeliais ir koncertais po atviru dangumi.

Raekoja plats (Rotušės aikštė)

4. Talino televizijos bokštas

Tai aukščiausias Talino pastatas, kuriame siūlomi pietūs su vaizdu. 314 metrų aukščio bokštas taip pat ribojasi su nuostabiu botanikos sodu, tačiau tikrai drąsūs gali išbandyti „Walking On the Edge“ pramogą.

Talino televizijos bokštas

5. Kumu dailės muziejus

Kultūros mėgėjas? Jūs tikrai norite aplankyti moderniausio meno centrą Taline. Eksponuojantis klasikinius ir šiuolaikinius meno kūrinius, tai kūrybinis Estijos istorijos įrašas.

Kumu dailės muziejus

6. Talino rotušė

Būdama seniausia rotušė Baltijos regione, Talino rotušė yra dalelė Skandinavijos istorijos. Šis XIII amžiaus grožis gali pasigirti nuostabia architektūra ir taip pat priglaudžia meno parodos.

Talino rotušė

7. Kadriorgo rūmai

Kadaise buvę Petro Didžiojo barokiniai rūmai, kuriuose dabar įsikūręs turtingas meno muziejus. Su šimtais čia eksponuojamų XVI – XX amžiaus darbų, Kadriorgo rūmus verta aplankyti ne tik dėl jų sodų.

Kadriorgo rūmai

8. Estijos muziejus po atviru dangumi

Pasivaikščiokite po šį didžiulį miškingą parką, pripildytą tradiciniais šiaudiniais pastatais.

Estijos muziejus po atviru dangumi

9. Estijos jūrų muziejus

Kadaise Talino gynybos dalis, Storosios Margaritos patrankų bokštas dabar yra jūrinės istorijos archyvas. Gegužės – rugsėjo mėn. galite pakilti į bokšto viršų, iš kur atsiveria tobulas vaizdas.

Estijos jūrų muziejus

10. Mergelės Marijos katedra

Maišanti XIII amžiaus architektūros stilius, Mergelės Marijos katedra yra žavus Estijos istorijos simbolis. Pasivaikščioję jo eklektišku interjeru, apsilankykite ir  bokšte, iš kur atsiveria nuostabūs vaizdai.

Ką žinoti planuojant kelionę į Taliną

Kada geriausias laikas apsilankyti Taline?

Talinas stulbina ištisus metus, tačiau jei tikitės tam tikrų orų, geriau tinkamai susiplanuoti. Miestas žiemą virsta nuostabiu snieguotu žiemos kraštu, o čia vykstančius kalėdinius turgus tikrai verta aplankyti. Tačiau dienos yra trumpos ir reikia šiltai apsirengti. Jei norite saulėtesnės viešnagės, tada kelionė vasaros mėnesiais yra kaip tik jums. Lankytinos vietos tokiu metu yra atidarytos ilgiau, ir jūs netgi galite pataikyti ant vykstančios viduramžių šventes.

Ar brangi kelionė į Taliną?

Jei nerimaujate dėl kelionės į Taliną biudžeto, tikrai to nereikia daryti. Patogiai apsistoti ir pigiai pavalgyti mieste yra nesudėtinga, o nė viena iš būtinų aplankyti lankytinų vietų nekainuos labai daug. Tiesiog neišlaidaukite dažnai brangiems taksi ir venkite pernelyg turistinių restoranų, kur kainos labai išpūstos.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Taline