tolyn.lt

Ryga

Lankytinos vietos Rygoje, Latvijoje

Ryga yra tokia įdomi dėl stiprios Latvijos kultūros ir ją anksčiau okupavusių šalių įtakos derinio. Latvijos sostinė, kartais vadinama „Šiaurės Paryžiumi“ dėl jos senovinio žavesio bei čia verdančio gyvenimo techno ritmu. Jei planuojate aplankyti Lietuvos kaimynės sostinę, nepraleiskite šių Rygos lankytinų vietų.

Lankytinos vietos Rygoje

1. Šv. Petro bažnyčia

Ši didinga bažnyčia tam tikra forma stovėjo palei Dauguvos upę nuo 1209 m. Užlipkite į jos bokšto viršūnę, kad galėtumėte pamatyti neprilygstamą miesto vaizdą iš aukštai.

Šv. Petro bažnyčia

2. Laisvės paminklas

Šis stulbinantis paminklas buvo pastatytas pagerbti žuvusiesiems per Latvijos Nepriklausomybės karą ir simbolizuoja laisvę visiems latvių žmonėms.

Laisvės paminklas

3. Gimimo katedra

Nepakartojama Gimimo katedra turi žavią istoriją, kai per pirmąjį pasaulinį karą iš Rusijos stačiatikių bažnyčios virto liuteronų bažnyčia, po to vėl grįžo stačiatikiams, tik po sovietų grasinimų.

4. Latvijos etnografinis muziejus po atviru dangumi

Tai absoliučiai būtina pamatyti vieta, ypač jei negalite nuvykti į Latvijos kaimą. Pasivaikščiokite po tradicinius latvių namus ir mišką šiame „gyvosios istorijos“ muziejuje.

5. Vermanės sodas

Vietos gyventojų itin mėgstamas Vermanės sodas yra seniausias Rygos parkas. Tai žaliasis plautis miesto centre, ir atrodo, kad renginių čia vyksta visada, skirtų tiek jauniems, tiek ir seniems.

6. Rygos automobilių muziejus

Geriausias senovinių transporto priemonių muziejus Baltijos šalyse, be jokios abejonės, yra Rygos automobilių muziejus. Būtinai apžiūrėkite 1938 m. „Auto Union“ lenktyninį automobilį D type.

7. Rygos zoologijos sodas

Už 6 EUR galite pasigrožėti būtybėmis iš tolimiausių žemės vietų. Nuo žirafų iki tigrų, kuo domėtis čia yra kiekvienam.

8. Latvijos geležinkelių istorijos muziejus

Ši jaudinanti SSRS garo lokomotyvų ir dyzelinių traukinių, signalizacijos įrangos, įrankių ir instrumentų, uniformų ir ženklelių kolekcija yra vienas iš slaptų miesto brangakmenių.

9. Šv. Aleksandro Nevskio bažnyčia

Rygos istoriniame centre stovi ši medinė rotondos bažnyčia. Pripildytas Rygos istorija, pastatas tapo vienybės simboliu tarp visų tikėjimo konfesijų.

Ką žinoti planuojant kelionę į Rygą

Tyrinėkite senamiestį pėsčiomis

Šis triukšmingas Rygos rajonas yra vingiuotų gatvių, vedančių į nuostabias kavines ir nepriklausomas parduotuves, stebuklų šalis. Užsukite į barą, kad paragauti Latvijoje pagaminto juodojo balzamo skonio.

Apsilankykite Centriniame Rygos turguje

Puikiai tinkama vieta tiesiog stebėti žmones arba prisipirkti uogų, Centrinis turgus yra visa eilė Pirmojo pasaulinio karo laikų dirižablių angarų.

Geriausias laikas aplankyti Rygą

Vasara yra geriausias laikas aplankyti Rygą, kuris atgyja atšilus. Tačiau čia visada yra lietaus tikimybė, todėl tam pasiruoškite iš anksto!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Rygoje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys