tolyn.lt

Štutgartas

Lankytinos vietos Štutgarte, Vokietijoje

Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės sostinė nuėjo ilgą kelią nuo to, kai buvo įkurta kaip žirgynas 10-ajame amžiuje. Nuo karališkųjų rūmų iki aptakių automobilių eros, Štutgarto lankytinos vietos miesto svečiams pateikia spalvingą per amžius besitęsiančios šių vietovių istorijos spektrą.

Lankytinos vietos Štutgarte

1. Rūmų aikštė

Schloss Platz (Rūmų aikštė) yra miesto centras ir vieta, kur yra geriausia pradėti pažintinės kelionės po Štutgartą dieną. Aikštės viduryje stovinčią Karaliaus Vilhelmo jubiliejaus koloną supantys fontanai vaizduoja aštuonias Badeno-Viurtembergo upes. Rūmų aikštė – gyvybinga vieta pačioje miesto širdyje, kurioje gausu puikių restoranų ir kavinių, o ją supa įspūdingi pastatai su portikais.

Tarp Rūmų aikštės ir kitų svarbiausių Štutgarto lankytinų vietų patogiausia keliauti miesto turistiniu autobusu.

Schloss Platz aikštė

2. Naujieji rūmai

Baroko stiliaus Štutgarto Naujieji rūmai dominuoja Schloss Platz aikštėje, o šiuose rūmuose kadaise buvo įsikūrę Viurtembergo karaliai. Po antrojo pasaulinio karo rūmai buvo atnaujinti, o juose dabar veikia Finansų ir švietimo ministerija.

Naujieji rūmai

3. Senoji pilis

Renesanso stiliaus Štutgarto Senoji pilis yra buvusi Viurtembergo grafų rezidencija. Šiandien čia veikia valstybinis muziejus, kuriame yra saugomos karūnos brangenybės, viduramžių meno darbai ir stiklo dirbiniai.

Senoji pilis

4. Štutgarto televizijos bokštas

217 metrų aukščio Štutgarto televizijos bokštas buvo pirmasis pasaulyje ir todėl buvo dažnai imituojamas kaip daugelio kitų televizijos bokštų prototipas. Estetiniu ir architektūriniu šedevru laikomas Štutgarto televizijos bokštas išliko unikalus savo harmoningomis proporcijomis ir nesenstančiu dizainu. Būdamas viena iš pagrindinių Štutgarto lankytinų vietų, bokštas jau seniai traukia lankytojus iš viso pasaulio. Pasiekus jo viršūnę, galima mėgautis fantastiškais vaizdais į apylinkes.

Įsigykite įėjimo bilietą internetu ir apsilankykite pirmajame pasaulyje televizijos bokšte bei mėgaukitės nepakartojamu Štutgarto vaizdu į Švarcvaldą ir Švabijos Alpes.

Štutgarto televizijos bokštas

5. Vilhelma

Įsikūrę XIX a. istoriniame parke, Vilhelmos zoologijos sodas ir botanikos sodas siūlo praleisti dieną laukinėje, bet spalvingoje Štutgarto pusėje. Nauji Afrikos beždžionių namai yra viena svarbiausių šio zoologijos sodo atrakcijų.

Vilhelma

6. Mercedes-Benz Arena

Mercedes-Benz Arena yra VfB Stuttgart futbolo komandos namai.

Mercedes-Benz Arena

7. Štutgarto turgavietė

Istorinė Štutgarto turgavietė yra vieta, kurios geriau nepraleisti svečiuojantis šiame Vokietijos mieste. Didžiulė turgaus salė pripildyta spalvingų prekystalių ir kvapų iš viso pasaulio.

Prisijunkite prie ekskursijos po Štutgarto turgavietę ir pasinerkite į ją klausydamiesi istorijų apie šios istorinės vietos praeitį.

Štutgarto turgavietė

8. Nekaro upės slėnio vynuogynai

Mėgaukitės kaimo stiliaus ekskursija palei Nekaro upę ir atraskite vynuogynus iš patogios dengtos priekabos. Pasigrožėkite nuostabiu Nekaro slėnio upės kraštovaizdžiu ir paragaukite vietinių vynų.

Nekaro upės slėnio vynuogynai

9. „Porsche“ muziejus

Nors pati avangardinio stiliaus pastato konstrukcija yra verta dėmesio, eksponuojamų 80 klasikinių „Porsche“ automobilių sulauks bet kurio automobilių mėgėjo dėmesio. Jei lankotės šiame muziejuje per savo gimtadienį, įėjimas nemokamas.

10. Vienatvės rūmai

Kunigaikštis Karolis Eugenijus nepagailėjo išlaidų, kad sukurtų šią prabangią XVIII amžiaus rezidenciją. Iš pradžių pastatyta tik pasirodymui, vėliau ši vieta tapo elito vaikų mokykla.

Ką žinoti planuojant kelionę į Štutgartą

Kiek dienų praleisti Štutgarte?

Trys dienos yra pakankamai daug laiko, kad aplankyti visas svarbiausias vietas Štutgarte. Pridėkite keletą papildomų dienų dienos išvykoms po apylinkes, kuriose rasite daugiau pilių ir rūmų, nuostabią gamtą ir garsiuosius Štutgarto vynuogynų takus.

Kaip keliauti po Štutgartą?

Štutgartas siūlo daugybę viešojo transporto galimybių keliauti per miestą. „StuttCard Plus“ suteikia nuolaidas ir nemokamą įėjimą į daugelį muziejų, taip pat tarnauja kaip kelionės bilietų kortelė. Atminkite, kad Vokietijoje prieš pirmąjį važiavimą būtina antspauduoti viešojo transporto bilietus komposteriu.

Jei norite daugiau patogumo, tarp svarbiausių Štutgarto lankytinų vietų galite keliauti miesto turistiniu autobusu.

Kur apsistoti Štutgarte?

Geriausia yra rinktis viešbutį miesto centre ar jo apylinkėse. „Porsche“ muziejus yra priemiesčio Zuffenhausen rajone, o kelionė S-bahn (miesto traukinių linija) iš pagrindinės Štutgarto stoties iki ten trunka apie 20 minučių.

Bilietai į „Porsche“ muziejų ir jo darbo laikas

Muziejus dirba antradieniais – sekmadieniais nuo 9 iki 18 val., bet būna uždarytas gruodžio 22–25 dienomis, Naujųjų metų išvakarėse ir Naujųjų metų dieną. Bilieto kaina suaugusiesiems yra 8 EUR, o 14 metų ir jaunesniems vaikams nemokama. Apsilankymą gamykloje taip pat galite įtraukti į ekskursiją už papildomus 6 EUR, tačiau būtina išankstinė rezervacija. Ekskursija po muziejų kainuoja 60 EUR, tačiau įėjimo kaina mokama papildomai.

Geriausias laikas aplankyti Štutgartą

Rudenį temperatūra vis dar yra pakankamai šilta, turistų minios mažėja, o gamtos kraštovaizdis yra gražiausias.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Štutgarte

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys