Vokietijos Badeno-Viurtembergo žemės sostinė nuėjo ilgą kelią nuo to, kai buvo įkurta kaip žirgynas 10-ajame amžiuje. Nuo karališkųjų rūmų iki aptakių automobilių eros, Štutgarto lankytinos vietos miesto svečiams pateikia spalvingą per amžius besitęsiančios šių vietovių istorijos spektrą.

Lankytinos vietos Štutgarte

1. Schloss Platz aikštė

Tai yra miesto centras ir vieta, kur pradėti pažintinės kelionės po Štutgartą dieną. Karaliaus Vilhelmo jubiliejaus koloną supantys fontanai vaizduoja aštuonias Badeno-Viurtembergo upes.

Schloss Platz aikštė

2. Naujieji rūmai

Baroko rūmai dominuoja Schloss Platz aikštėje, o šiuose rūmuose kadaise buvo įsikūrę Viurtembergo karaliai. Po antrojo pasaulinio karo rūmai buvo atnaujinti, o juose dabar veikia Finansų ir švietimo ministerija.

Naujieji rūmai

3. Senoji pilis

Renesanso struktūra yra buvusi Viurtembergo grafų rezidencija. Šiandien tai yra valstybinis muziejus, kuriame yra saugomos karūnos brangenybės, viduramžių meno darbai ir stiklo dirbiniai.

Senoji pilis

4. Vienatvės rūmai

Kunigaikštis Karolis Eugenijus nepagailėjo išlaidų, kad sukurtų šią prabangią XVIII amžiaus rezidenciją. Iš pradžių pastatyta tik pasirodymui, vėliau ši vieta tapo elito vaikų mokykla.

Vienatvės rūmai

5. Štutgarto televizijos bokštas

Iš dviejų šio 1950-ųjų televizijos bokšto apžvalgos aikštelių atsiveria nuostabi apylinkių panorama, įskaitant Juodąjį mišką ir vilnijančius Švabo Alpių kalnus.

Štutgarto televizijos bokštas

6. Vilhelma

Įsikūręs XIX a. istoriniame parke, zoologijos sodas ir botanikos sodas siūlo dieną laukinėje, bet spalvingoje Štutgarto pusėje. Nauji Afrikos beždžionių namai yra viena svarbiausių šio sodo atrakcijų.

Vilhelma

7. „Porsche“ muziejus

Nors pati avangardinio stiliaus pastato konstrukcija yra verta dėmesio, eksponuojamų 80 klasikinių „Porsche“ automobilių sulauks bet kurio automobilių mėgėjo dėmesio. Jei lankotės šiame muziejuje per savo gimtadienį, įėjimas nemokamas.

„Porsche“ muziejus

Ką žinoti planuojant kelionę į Štutgartą

Kiek dienų praleisti Štutgarte?

Trys dienos yra pakankamai daug laiko, kad aplankyti visas svarbiausias vietas Štutgarte. Pridėkite keletą papildomų dienų dienos išvykoms po apylinkes, kuriose rasite daugiau pilių ir rūmų, nuostabią gamtą ir garsiuosius Štutgarto vynuogynų takus.

Kaip keliauti po Štutgartą?

Štutgartas siūlo daugybę viešojo transporto galimybių keliauti per miestą. „StuttCard Plus“ suteikia nuolaidas ir nemokamą įėjimą į daugelį muziejų, taip pat tarnauja kaip kelionės bilietų kortelė. Atminkite, kad Vokietijoje prieš pirmąjį važiavimą būtina antspauduoti viešojo transporto bilietus komposteriu.

Kur apsistoti Štutgarte?

Geriausia yra rinktis viešbutį miesto centre ar jo apylinkėse. „Porsche“ muziejus yra priemiesčio Zuffenhausen rajone, o kelionė S-bahn (miesto traukinių linija) iš pagrindinės Štutgarto stoties iki ten trunka apie 20 minučių.

Bilietai į „Porsche“ muziejų ir jo darbo laikas

Muziejus dirba antradieniais – sekmadieniais nuo 9 iki 18 val., bet būna uždarytas gruodžio 22–25 dienomis, Naujųjų metų išvakarėse ir Naujųjų metų dieną. Bilieto kaina suaugusiesiems yra 8 EUR, o 14 metų ir jaunesniems vaikams nemokama. Apsilankymą gamykloje taip pat galite įtraukti į ekskursiją už papildomus 6 EUR, tačiau būtina išankstinė rezervacija. Ekskursija po muziejų kainuoja 60 EUR, tačiau įėjimo kaina mokama papildomai.

Geriausias laikas aplankyti Štutgartą

Rudenį temperatūra vis dar yra pakankamai šilta, turistų minios mažėja, o gamtos kraštovaizdis yra gražiausias.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Štutgarte