Tyrinėdami šią piečiausios Afrikos šalies „Miestų motiną“, atskleisite Keiptauno istorijos sluoksnius, prasidedančius nuo kolonijinio laikotarpio ir besitęsiančius iki vaivorykštės tautos atsiradimo. Panirusį įspūdingame jūros ir kalnų miesto peizaže, seniausią Pietų Afrikos miestą lengva įsimylėti.

Lankytinos vietos Keiptaune

1. Stalo kalnas

Kelionės į ikoniškojo Stalo kalno viršūnę niekada nepamiršite. Jums patiks kobalto mėlynumo vandenyno ir miesto kraštovaizdžio vaizdai nuo šio kalno viršūnės.

Stalo kalnas

2. Liūto galva

Po valandos žygio į Liūto galvą būsite apdovanoti įspūdingais vaizdais. Naktimis su mėnulio pilnatimi ši vieta tampa itin populiari grožėjimuisi mirguliuojančių miesto žiburių vaizdu.

Liūto galva

3. Kirstenbošo nacionalinis botanikos sodas

Rytiniai Stalo kalno šlaitai kyla virš Kirstenbošo nacionalinio botanikos sodo teritorijos. Vietinė floros rūšis, vadinama fynbais, čia geriausiai veši nuo rugpjūčio iki lapkričio.

Kirstenbošo nacionalinis botanikos sodas

4. Gerosios vilties kyšulys

XV amžiuje Portugalijos tyrinėtojų pramintas audrų kyšuliu, švyturys, kuris apšviečia Gerosios vilties kyšulį, yra galingiausias žemyne.

Gerosios vilties kyšulys

5. Viktorijos ir Alfredo krantinė

Apsipirkdami, pramogaudami ir lankydamiesi restoranuose Viktorijos ir Alfredo krantinėje, tikrai nesuklysite. Iš čia patogu pasiekti netoliese esantį akvariumą ir stadioną, o tai taip pat yra vieta kruizui po įlanką.

Viktorijos ir Alfredo krantinė

6. Dviejų vandenynų akvariumas

Dviejų vandenynų akvariumo pavadinimas atspindi Atlanto ir Indijos vandenynų susitikimą ir apibūdina jūrų gyvybę šiuose vandenyse. Nepraleiskite ryklių maitinimo sekmadieniais 15:00.

Dviejų vandenynų akvariumas

7. Keiptauno stadionas

Sužinokite apie šią vietą iš 2010 m. FIFA pasaulio taurės, apsilankę ekskursijoje, kurioje pateikiami faktai apie jos architektūrinį dizainą, siūlomas pasivaikščiojimas Keiptauno stadiono lauku ir žvilgsnis į drabužines.

Keiptauno stadionas

8. Robeno sala

Stalo įlankoje esančioje Robeno saloje Nelsonas Mandela praleido 18 metų ten esančiam kalėjime apartheido metu. Tai verčiantis susimąstyti momentas, kai įžengi į jo buvusią kamerą ir apmąstai jo gyvenimą.

Robeno sala

9. Šeštoji apygarda

Šeštosios apygardos muziejuje pasakojama apie priverstinį juodųjų gyventojų išsiuntimą ir perkėlimą apartheido metu ir apie šio buvusio mulitkultūrinio rajono likvidavimą.

Šeštoji apygarda

10. Boulders paplūdimys

Iškilęs takas leidžia pasivaikščioti laukine puse tarp 2000 Boulders paplūdimyje gyvenančių nemandagių Afrikos pingvinų. Tai taip pat puiki vieta praleisti dieną False įlankos paplūdimiuose.

Boulders paplūdimys

Ką žinoti planuojant kelionę į Keiptauną

Apsilankymas Stalo kalne

Galite nusipirkti bilietą internetu ryto arba popietės kelionei į kalno viršų keltuvu. Tačiau ekskursija į 3500 pėdų viršūnę visada priklauso nuo oro sąlygų, todėl prieš keliaudami pasidomėkite jomis. Išmintingiausia su savimi turėti megztinį ar striukę, apsaugą nuo saulės ir tinkamą apavą. Jei planuojate žygiuoti į viršūnę vienu iš trijų takų, būkite atsargūs ir turėkite su savimi vandens, užkandžių ir draugą.

Ar saugu Keiptaune?

Kaip ir bet kuriame kitame jūsų aplankytame mieste, visada geriausia būti protingiems ir atsargiems. Naktį Keiptaune rekomenduojama vykti taksi, o ne vaikščioti, o taip pat būti atsargiais, kai gryninate grynuosius pinigus bankomate. Jei jums įdomu aplankyti kurią nors miesto dalį, keliaukite su grupe, kuriai vadovauja patyręs gidas.

Kada keliauti į Keiptauną?

Keiptaune vyrauja vidutiniškas klimatas. Spalis – balandis siūlo šiltą ir sausą orą, tačiau liūdnai pagarsėję pietryčių vėjai būna nuo gruodžio iki sausio. Vasaris – balandžio vidurys užtikrina puikų orą paplūdimyje, o žygio entuziastai mėgaujasi atšiauriomis, skaidriomis dienomis nuo balandžio pabaigos iki birželio pradžios.

Kiek dienų turėtumėte praleisti Keiptaune?

Keturios – penkios dienos leidžia laisvu tempu pajusti Miestų motinos lankytinas vietas ir garsus. Pagyvenkite ilgiau, jei norite pasinaudoti miestu kaip baze tam, kad apžiūrėti gražias aplinkines Vakarų kyšulio apylinkes, tokias kaip Stellenbosch vyno regionas.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Keiptaune