tolyn.lt

Marakešas

Lankytinos vietos Marakeše, Maroke

Įsikūrusiame žemiau didingų Atlaso kalnų, Maroko kultūros centre yra gausu saulėje kepamų istorinių vietų, permirkusių berberų tradicijomis ir puošniu islamo menu. Kelionė į šį miestą yra šventė visiems pojūčiams, o čia yra svarbiausi lankytini objektai, kuriuos būtina pamatyti norint paragauti Marakešo.

Lankytinos vietos Marakeše

1. Marakešo muziejus

Marakešo muziejuje, įsikūrusiuose senuosiuose Dar Menebhi rūmuose, eksponuojamas Maroko menas nuo senovės iki šiuolaikinio, taip pat istorinės knygos, monetos ir keramika iš šio regiono.

Marakešo muziejus

2. Jemaa el Fnaa

Didžiulėje istorinėje Jemaa el Fnaa turgavietėje prekiaujama suvenyrais, maistu ir drabužiais, o iš ten keliaukite toliau į mediną (senamiestį), norėdami apžiūrėti tradicinių Souks labirintą!

Jemaa el Fnaa

3. Bahia rūmai

„Bahia“ reiškia spindesį. Pastatytas buvusiam vergui, kuris tapo sultono mėgstamiausiu, šis pastatas turėjo būti labiausiai akinančiais savo laikų rūmais!

Bahia rūmai

4. Menara sodai

Su Atlaso kalnais sukuriančiais įspūdingą foną, ramūs Menara sodai yra mėgstami tiek vietinių gyventojų, tiek lankytojų, norinčių pabėgti nuo miesto šurmulio.

Menara sodai

5. Saadų kapai

Saadų kapai, didžiulė XVI a. laidojimo vieta, yra paskutinė 66 Saadų dinastijos narių, valdžiusių Marakešą 1524–1668 m., poilsio vieta.

Saadų kapai

6. Majorelle sodas

Šie puikūs atogrąžų sodai yra prancūzų tapytojo Jacques'o Majorelle'o darbas, taigi gyvybingas „Majorelle blue“ kūrybingai kontrastuoja su greta esančia natūralia žaluma!

Majorelle sodas

7. Koutoubia mečetė

Koutoubia mečetė, turinti 70 metrų aukščio minaretą, matomą mylių atstumu, yra garsiausias Marakešo orientyras. Jei lankotės ten, atminkite, kad į ją leidžiama patekti tik musulmonams!

Koutoubia mečetė

8. Dar Si Said Maroko dailės ir amatų muziejus

Atsekite Šiaurės Afrikos meno raidą šiuose nuostabiuose senuose rūmuose. Jei tai sužadino jūsų dėmesį, keliaukite į netoliese esantį „Maison Tiskiwine“ ir sužinokite apie Sacharos gyvenimą per amžius.

9. Toubkalio nacionalinis parkas

Nors randasi už 57 km į pietus nuo Marakešo, aukščiausio Šiaurės Afrikos kalno Djebel Toubkal namus verta aplankyti vien dėl Imlil kaimelio, kuriame prasideda dauguma ekskursijų.

Ką žinoti planuojant kelionę į Marakešą

Kur apsistoti Marakeše?

Riadai - tradiciniai marokiečių namai su privačiais vidaus kiemais - yra didžiulė Marakešo žavesio dalis. Šiuo metu vieni geriausių riadai Marakeše yra viešbučiai, todėl verta pasidairyti ir susirasti unikalią vietą apsistoti. Tarp populiariausių prieinamų variantų yra „Riad Dar One“, „Riad Edward“ ir vienas seniausių medinos namų „Dar Hanane“.

Kaip apsirengti?

Dauguma marokiečių yra religingi, bet tolerantiški. Kai kurios sritys yra konservatyvesnės nei kitos, todėl gera taisyklė yra stebėti, kaip labai apsimuturiavę yra aplinkiniai. Pernelyg atvira apranga, ypač moterims, gali būti priekabiavimo magnetas. Taip pat verta iš anksto pasitikrinti, ar vietose, kurias planuojate aplankyti, yra aprangos kodas, ypač religinėse vietose ir kitose lankytinose vietose.

Kiek pinigų pasiimti?

Tai priklauso nuo jūsų kelionės pobūdžio, nors turėtumėte tikėtis išleisti apie 300–500 MAD per dieną maistui ir 50 ar daugiau taksi. Taksi į oro uostą ir atgal turėtų atsieiti apie 200 MAD, o suvenyrai paprastai yra pigūs. Stenkitės, kad jūsų išlaidos būtų mažos, neskubant ir mokant tik vietine valiuta (Dirham). Beje, kai kažkiek svarų, dolerių ar eurų gali būti labai naudingi ekstremalių situacijų atvejais.

Geriausias laikas aplankyti Marakeše

Pavasaris arba ruduo

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Marakeše

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys