Kinijos sostinė didžiuojasi savo istorija, trunkančia daugiau nei 3 tūkstantmečius, tačiau šis buvęs kelių karalysčių centras yra garsus ne tik dėl senovės paminklų, bet ir dėl savo modernaus miesto panoramos. Čia yra keletas lankytinų vietų Pekine, kurias vietiniais ir turistai geriausiai žino. Nepraleiskite jų!

Lankytinos vietos Pekine

1. Mingų dinastijos kapai

Dauguma Mingo imperatorių buvo palaido šiuose įspūdinguose mauzoliejuose, taip pat žinomuose kaip „13 kapų“. Mingų kapai randasi pakeliui link Didžiosios sienos, taigi atkreipkite į juos dėmesį planuodami savo dienos išvyką!

Mingų dinastijos kapai

2. Tiananmenio aikštė

Kelių pagrindinių protestų ir karinės galios demonstravimo vietoje esanti Tiananmenio aikštė yra viena garsiausių Pekino vietų, ją supančių įspūdingų architektūros paminklų dėka.

Tiananmenio aikštė

3. Uždraustasis miestas

Tiananmenio aikštė pavadinta „Dangaus taikos vartais“, skiriančiais ją nuo šio senovės karališkojo miesto. Uždraustajame mieste yra daug ką pamatyti, todėl būtinai užsisakykite ekskursiją su gidu ir dėvėkite patogius batus!

Uždraustasis miestas

4. Vasaros rūmai

Įspūdingiausi iš išlikusių Kinijos imperatoriškųjų sodų, Vasaros rūmai yra poilsio kompleksas su ežerais, žaluma ir rūmais, darančiais juos viena ramiausių Pekino lankytinų vietų.

Vasaros rūmai

5. Dangaus šventykla

Derinanti Mingų ir Čingų dinastijų architektūrines savybes, Dangaus šventykla buvo baigta statyti 1420 m. ir iki šiol yra viena švenčiausių Kinijos vietų!

Dangaus šventykla

6. Beihai parkas

Šis buvęs imperatoriškas sodas, paverstas viešuoju Beihai parku, yra ne tik nepaprasto grožio poilsio vieta, kadangi čia yra ir daugybė lankytinų vietų, tokių kaip Baltoji pagoda ir Devynių drakonų siena!

Beihai parkas

7. Pekino nacionalinis stadionas

Pastatytas 2008 m. Olimpinėms žaidynėms, 91 000 vietų „paukščio lizdas“ tapo šiuolaikinės Kinijos ikona. Galite pasižvalgyti po stadioną ekskursijos metu ar net patraukti į Pekino nacionalinį stadioną įsigiję bilietus į futbolo rungtynes! Kodėl nepadarius abiejų dalykų?

Pekino nacionalinis stadionas

Ką žinoti planuojant kelionę į Pekiną

Kiek dienų svečiuotis Pekine?

Nuo penkių dienų iki savaitės turėtų užtekti, kad pamatytumėte visus Pekino įžymius objektus, pajustumėte miesto kultūrą ir net išvyktumėte dienos išvykai prie Didžiosios Kinijos sienos!

Kada aplankyti Pekiną?

Pekine orai maloniausi ankstyvą rudenį (rugsėjis / spalis), nors snieguotos žiemos išties suteikia savito žavesio. Nebent norėtumėte pamatyti kinų Naujųjų metų paradą, venkite visų valstybinių švenčių, kai minios vietinių turistų užvaldo net pačias tyliausias lankytinas vietas!

Kur apsistoti Pekine?

Pekino įžymybės yra išsidėstę po visą miestą, taigi, jei planuojate aprėpti šią teritoriją, turėtumėte apsvarstyti apsistojimą miesto centre. Visi Pekino rajonai turi savo pobūdį, tačiau viena geriausių sričių, skirtų pirmą kartą besilankantiems turistams, yra Wangfujingas. Centrinėje jo dalyje yra daugybė parduotuvių ir valgymo vietų, įskaitant garsiąją Wangfujing užkandžių gatvę, kur pardavėjai tiekia įvairiausius keistus užkandžius, gerokai nutolusius nuo įprastų Kinijos patiekalų!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Pekine