tolyn.lt

Kordoba

Lankytinos vietos Kordoboje, Ispanijoje

Apsilankymas Kordoboje yra reta proga pamatyti kvapą gniaužiančius rezultatus, kai susilieja Ispanijos, islamo ir Senovės Romos architektūra. Kadangi oro temperatūra šioje Ispanijos vietoje yra aukščiausia, kelionė į Kordobą pavasarį yra tiesiog puikus pasirinkimas. Štai ką reikia pamatyti ten nuvykus.

Lankytinos vietos Kordoboje

1. Kordobos mečetės katedra

Įspūdingo grožio Kordobos mečetės katedra yra vienas lankomiausių paminklų Ispanijoje. Išsaugant dekoratyvinį islamo mečetės stilių, didingas istorinis paminklas buvo pradėtas statyti VIII a. Pirminę mečetę Abd al-Rahmanas I pastatė, kad galėtų konkuruoti su didžiosiomis Rytų mečetėmis. Pastatas buvo nuosekliai plečiamas iki Almanzoro, musulmoniškos Iberijos valdovo, valdomo Kordobos Umajadų kalifato, laikų, kuomet ji tapo antra pagal dydį mečete pasaulyje. Po to, kai Fernando III krikščionių armijos atliko Kordobos užkariavimą, mečetė buvo paversta katedra. Pastato viduje galite atrasti kolonų ir elegantiškų dvigubų arkų mišką ir pasigrožėti puošniais dekoratyviniais akcentais.

Susipažinkite su Kordobos mečetės katedros istorija meno istoriko vedamos ekskursijos metu. Išanalizuokite kiekvieną paminklo detalę – nuo kalifo Abd al-Rahmano laikų iki Ispanijos rekonkistos, kurią vykdė krikščionių armijos.

Kordobos mečetės katedra

2. Kordobos Alkazaras

Kordobos Alkazaras buvo katalikų karalių rūmai-tvirtovė. Ant maurų rūmų liekanų pastatytas Alkazaras buvo daugybės labai svarbių istorinių įvykių liudininkas - Kristupas Kolumbas 1486 m. čia sutiko Fernandą ir Izabelę, o kitu metu čia buvo ir Ispanijos inkvizicijos būstinė.

Pasivaikščiokite po nuostabius kambarius, tokius kaip Salón de los Mosaicos (mozaikų salė). Pamatykite smailėjančius bokštus ir Patio Morisco vonias su maurų motyvais. Užlipkite į bokštą, iš kurio atsiveria panoraminiai sodų vaizdai. Tada pasivaikščiokite po rūmų sodus, kad pamatytumėte baseinus, žuvų tvenkinius, fontanus ir apelsinmedžius.

Išvenkite ilgų eilių prie bilietų į Kordobos Alkazarą prisijungdami prie šios ekskursijos po istorinius katalikų monarchų kambarius, kurios metu pasigrožėsite išskirtiniu menu ir rūmų architektūra.

Kordobos Alkazaras

3. Kordobos Romėnų tiltas

Kordobos Romėnų tiltas per Gvadalkiviro upę, pastatytas I amžiaus pradžioje prieš Kristų, yra įspūdingas Romos inžinerijos palikimas. Pasivaikščiokite tiltu ir nukeliaukite į pietinį krantą, iš kur gerai jį matysite.

Kordobos Romėnų tiltas

4. Kalahoros bokštas

Kalahoros bokštas - tai istoriniame mieste esantys įtvirtinti vartai, kurie buvo pastatyti siekiant apsaugoti Romėnų tiltą. Aplankykite čia įsikūrusį muziejų, kuriame galite daug sužinoti apie Kordobos istoriją.

Kalahoros bokštas

5. Kordobos Romėnų šventykla

Kordobos Romėnų šventyklos statyba prasidėjo imperatoriaus Klaudijaus valdymo metais ir užtruko apie 40 metų. Pastatytas vien tik iš marmuro, šis pastatas kadaise buvo vienas didžiausių visoje Romos imperijoje.

Kordobos Romėnų šventykla

6. Azahara Medina

Kordobos Umajadų kalifas Abd al-Rahmanas III 10 amžiaus pradžioje įsakė pastatyti rūmus-miestą Madinat al-Zahra, arabiškai reiškiantį „puikus miestas“. Ši nuostabi puošnių pastatų ir paminklų kolekcija, esanti maždaug už 8 km nuo Kordobos miesto, buvo sukurta kaip kalifų galios prieš priešus simbolis. Jie taip pat tarnavo kaip oficialūs vyriausybės pastatai.

Leiskitės į ekskursiją po Azahara Medina, esančią vos kelios minutės nuo Kordobos, ir pasigrožėkite neįtikėtina šių rūmų-miesto, pastatyto kaip Kordobos kalifato vyriausybės būstinė 10 amžiuje, architektūra.

Azahara Medina

7. Palacio de la Merced

Palacio de la Merced - puošnus baroko stiliaus pastatas, kuris yra dar viena įspūdinga lankytina vieta Kordoboje. Tai tikras architektūros perlas, po kurį tikrai verta paklaidžioti, būtinai nepraleidžiant šių rūmų sodų.

Palacio de la Merced

8. Kordobos kiemeliai

Pasigrožėkite nuostabiais Kordobos kiemeliais, kuriuos UNESCO įtraukė į savo nematerialaus žmonijos paveldo sąrašą dėl mieste gegužę švenčiamos gėlių gausos šventės. Kiemelių ištakos siekia laikus, kai Kordoba buvo Romos imperijos dalis. Šie kiemeliai tapo draugystės vieta, kur žmonės dovanodavo augalus ir medžius, kad namuose būtų vėsu ir apsisaugotų nuo karšto Andalūzijos klimato.

Aplankykite populiariausius Kordobos kiemelius šios ekskursijos metu ir grįžkite į miesto ištakas nuo romėnų laikų, kad sužinotumėte, kaip laikui bėgant keitėsi garsieji Kordobos kiemeliai.

Kordobos kiemai

9. Viana rūmai

Viana rūmai - oficialus nacionalinis paminklas ir „kiemelių muziejus“ garsiajame Ispanijos kiemelių mieste Kordoboje. Atraskite šio didingo namo, kurį sudaro 12 kiemelių, įvairių architektūros stilių ir 5 šimtmečių istoriją, išorę. Sužinokite apie skirtingus istorinius laikotarpius, kuriuos išgyveno rūmai, ir kaip jie suformavo savo išvaizdą šiandien. Tyrinėkite šį kompleksą ir kiekviename kiemelyje pamatykite skirtingas temas, tokias kaip romėnų, viduramžių, renesanso ir maurų. Taip pat mėgaukitės apelsinmedžiais, fontanais, arkomis ir vietine flora. Pasivaikščiokite po gražius sodus, kurie užima beveik pusę teritorijos ir leis pamiršti, kad esate miesto viduryje.

Apsilankykite „kiemelių muziejuje“ internetu įsigydami bilietą į Viana rūmų kiemelius.

Viana rūmai

10. Kordobos karališkosios arklidės

Kordobos karališkosios arklidės (Caballerizas Reales) buvo įkurtos XVI amžiuje svajonei įgyvendinti.

Šiuo metu šiame istoriniame pastate galite pasimėgauti unikalia patirtimi įsigydami bilietą į žirgų ir flamenko pasirodymą istoriniame Kordobos miesto centre. Pasirodymo metu klasikinio ir kaubojiško jojimo Andalūzijos žirgais tobulumas susilieja su flamenko, kurį atlieka šokėja, akomponuojanti žirgo judesius.

Kordobos karališkosios arklidės

Ką žinoti planuojant kelionę į Kordobą

Pamišę dėl futbolo

Ispanijos nacionalinė sporto šaka neabejotinai yra futbolas, o „Cordoba FC“ yra mėgstamiausia vietos komanda. Prieš apsilankydami šiek tiek pasidomėkite komanda, kad užmegztumėte ryšį su vietiniais gyventojais.

Kada turėtumėte keliauti į Kordobą?

Oras ištisus metus čia yra malonus, tačiau venkite rugpjūčio, nebent jums patinka labai karšti orai. Čia galite praleisti keletą dienų, gyvendami ispanišku gyvenimo būdu. Tačiau šis miestas yra populiarus ir kaip dienos ekskursijų iš Granados, Madrido ar Sevilijos vieta.

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Kordoboje

 

 

Kur užsisakyti ko reikia kelionei?

Viešbučius rinkitės svetainėje Booking.com, jei norite lanksčių atšaukimo sąlygų. Ieškodami geriausios kainos, būtinai Booking.com siūlomas kainas palyginkite su Agoda, nes čia dažnai siūloma ženklių nuolaidų apmokant iš anksto.

Bilietus į lankytinus objektus ir ekskursijas Europoje užsisakykite svetainėje Get Your Guide, nes tai ne tik patogiau, bet ir daugeliu atvejų pigiau. Keliaudami po Azijos šalis, Get Your Guide pasiūlymus būtinai palyginkite su KLOOK, kadangi būtent jie karaliauja šioje rinkoje.

Skrydžius į tolimus kraštus mes paprastai užsisakome Trip.com, nes jie suteikia nuolaidas nuo skrydžių bendrovių siūlomos, o ne taiko antkainius, kaip paprastai elgiasi lietuviškos skrydžių paieškos svetainės,

Kelionių kryptys