Galbūt Dubliną kamavusių sunkumų istorija ir pavertė šį miestą poetų, dramaturgų ir muzikantų lopšiu. Ryški Airijos sostinės kultūra yra neišdildoma, tačiau čia rasite ir keletą gyvybingiausių ir gražiausių vietų, kurias verta aplankyti besisvečiuojant Dubline!

Lankytinos vietos Dubline

1. Gineso sandėlis

Daugiaaukštė „Guinness“ alaus daryklos eksponatų salė siūlo patrauklią patirtį sužinant daugiau apie juodojo alaus gaminių istoriją ir alaus darymo metodus. Taip, ekskursijos pabaigoje jūsų laukia ir nemokama pinta alaus!

Gineso sandėlis

2. Dublino zoologijos sodas

Dublino zoologijos sode gyvena dideli ir maži padarai iš viso pasaulio. Net jei keliaujate ne su vaikais, čia verta užsukti pasiklausyti kasdienių pasakojimų apie gyvūnus ir pamatyti jų maitinimą!

Dublino zoologijos sodas

3. Nacionalinė Airijos galerija

Nacionalinė Airijos galerija gali pasigirti vertinga paveikslų kolekcija iš Europos ir JAV, tačiau labiausiai apsilankyti ten verta dėl puikios Airijos paveikslų kolekcijos. Įėjimas nemokamas!

Nacionalinė Airijos galerija

4. Fenikso parkas

Fenikso parkas yra vienas didžiausių aptvertų miesto parkų Europoje. Jis yra pakankamai didelis, kad apimtų ir daugelį miesto lankytinų vietų, tokių kaip Dublino zoologijos sodas, Velingtono paminklas ir Magazine fortas.

Fenikso parkas

5. Kilmainhamas Gaolis

Kilmainhamas buvo mirties bausmės vieta Velykų sukilimo lyderiams. Jei jus domina šalies kova už nepriklausomybę, būtinai reikia aplankyti „Airijos Bastiliją“!

Kilmainhamas Gaolis

6. Kristaus bažnyčios katedra

Kristaus bažnyčios katedrą verta aplankyti bet kurią savaitės dieną, tačiau pasistenkite nepraleisti jos kerinčių choro pasirodymų trečiadienį, ketvirtadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

Kristaus bažnyčios katedra

7. Dublino pilis

Šis įvairių epochų struktūrų kompleksas iš tiesų sudaro labai keistą pilį. Už Dublino pilies esantys sodai yra ten, kur kadaise buvo įsikūręs Dubh Linn (tamsusis baseinas), pagal kurį miestas ir buvo pavadintas!

Dublino pilis

8. “Croke Park“ stadionas

Hurlingas, gėlų futbolas ir regbis: Airija mėgaujasi sportu, kurį supranta tik nedaugelis kitų šalių. Vis dėlto įsigykite „Croke Park“ bilietus į bet kurį iš pagrindinių žaidimų ir būsite šia vietinių aistra užkrėstas visam gyvenimui!

“Croke Park“ stadionas

9. „Aviva“ stadionas

Ne viskas sukasi apie „Croke Park“, jei norima pasinerti į Airijos pasididžiavimą sportu. Aptakus „Aviva“ stadionas priima didžiąją dalį Airijos tarptautinių regbio ir futbolo varžybų.

„Aviva“ stadionas

10. Airijos nacionalinis muziejus

Nacionalinis muziejus pristato išskirtinę kolekciją, parodančią Airiją iš įvairiausių kampų, pradedant nuo pelkių ir bronzos amžiaus aukso, baigiant ginkluote iki nepriklausomybės atkūrimo.

Airijos nacionalinis muziejus

Ką žinoti planuojant kelionę į Dubliną

Geriausias laikas aplankyti Dubliną?

Airija nėra žinoma dėl puikių orų, tačiau geriausia jos išvaizda paprastai atsiskleidžia vasaros pabaigoje (rugsėjo mėn.). Jei ieškote pasiteisinimo, kad užsidėti kvailą skrybėlę ir užsiversti keletą bokalų Gineso, Šv. Patriko dienos paradas vyksta kovo 17 d.

Kaip keliauti po Dubliną?

Airiai visame pasaulyje garsėja siaubingu humoro jausmu, ir niekur tai nėra akivaizdžiau nei Dublino viešojo transporto tinkle! Yra 2 nesujungtos tramvajaus linijos, o traukiniai daugiausia aptarnauja išorinius miesto pakraščius. Autobusų tinklas mieste yra platus, tačiau naudojimasis juo yra pakankamai kietas riešutas miesto lankytojams. Geros naujienos vis dėlto yra tai, kad dauguma lankytinų vietų yra miesto širdyje ir viena nuo kitos labai nutolusios, todėl keliauti tarp jų galima pėsčiomis!

Kiek dienų praleisti Dubline?

Dublino įžymybes galite pamatyti per dieną ar dvi, tačiau atminkite, kad tai pavyzdinių muziejų, įdomių muzikos ir sporto renginių bei viliojančių modernių restoranų miestas. Užsisakykite viešbutį savaitei ir pasinerkite į slapčiausias miesto paslaptis!

Populiariausios pramogos ir ekskursijos Dubline